Fox

PREMIERA

2005.07.06

CANAL+ PREMIUM

JUSTIN I KELLY

From Justin to Kelly

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia muzyczna

czas trwania: 78 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Ameryka. Kelly (Kelly Clarkson) i Justin (Justin Guarini) są studentami różnych college'ów. Kelly pochodzi z Teksasu, a Justin z Pensylwanii. Łączy ich zamiłowanie do muzyki, z którą wiążą swoje plany zawodowe. Przypadkowo oboje spędzają wakacje w Miami.

Kelly przyjeżdża tu z przyjaciółkami: Kayą (Anika Noni Rose) i Alexą (Katherine Bailess). Justinowi towarzyszą kumple z college'u: Brandon (Greg Siff) i Eddie (Brian Dietzen). Codziennie wszyscy mijają się na plaży pełnej amatorów surfingu i opalania. W końcu, dzięki wspólnym znajomym, Kelly i Justin poznają się. Od pierwszej chwili przypadają sobie do gustu: świetnie się razem bawią i rozumieją. Ale na spełnienie tego uczucia muszą trochę poczekać - roztargniony Justin gubi numer telefonu Kelly, co staje się przyczyną wielu zabawnych perypetii.

"Justin i Kelly" porównywany jest do popularnych przed laty musicali młodzieżowych typu "Grease" czy "Gorączka sobotniej nocy". Twórca filmu, ROBERT ISCOVE ma na koncie wiele telewizyjnych produkcji muzycznych, przy których pracował i jako reżyser, i jako choreograf. Za "Romeo & Juliet on Ice" otrzymał Emmy, a "Rogers & Hammerstein's Cinderella" przyniósł mu aż siedem nominacji do tej nagrody. W kinie zadebiutował komedią romantyczną "Cała ona". Potem nakręcił m.in. "Dziewczyny i chłopaków" oraz "Podpalaczkę 2". Odtwórcy głównych ról - Kelly Clarkson i Justin Guarini - to finaliści popularnego amerykańskiego show telewizyjnego "American Idol: The Search for a Superstar", czyli odpowiednika polskiego "Idola". Clarkson zadebiutowała rok wcześniej w filmie "Issues 101", a dla starszego od niej o cztery lata Guariniego był to pierwszy występ przed kamerą.

WASZE OPINIE

Orton

Ten film jest beznadziejny i naprawdę głupi. W Stanach został przyjęty jako jeden z najgorszych filmów ostatnich lat, więc musiałem sprawdzić czy głos amerykańskich krytyków będzie pokrywać się z tym co zobaczę. Efekt był katastrofalny, jeszcze do teraz mam depresję i czuję się jakby ktoś wypalił mi oczy. Niestety wiadomo że filmy wykorzystujące gwiazdy programów rozrywkowych w tym przypadku amerykański Idol (u nas było podobnie z Big Brotherm i wiemy co z tego wyszło), a mianowicie Kelly Clarkson która z pewnością obdarzona jest pięknym głosem, lecz teksty jej piosenek jak i same utwory są wręcz katastrofalne, w tym przypadku należy podziękować całemu sztabowi ludzi dbających o przebieg jej kariery przez których "zmuszana" jest do śpiewania czegoś takiego (a być może nie). Ten cały film to jakaś nieudana podróba kultowego Grease. Wiem wiem nikt nie zmuszał mnie do oglądania tego czegoś... ale co się stało to się nie odstanie. Chcę jeszcze napisać że nie chciałem urazić fanów Kelly
Clarkson...

czarna jagódka

Szukam tekstu piosenki "Any time you need love". Wiecie może kto to śpiewa?

truskawka*

bardzo fajny film. lubie takie historie milosne jakie byly w tym filmie. gra tam moja ulubiona piosenkarka kelly clarkson. ale zapraszam tez do obejzenia filmow pt. wysokie loty i zabójczy kurort naprawde swietne filmy. nie ma ich jeszcze na ekranach telewizorów ale mozna je wypożyczyć na DVD.papatki ;)
JUSTIN I KELLY
reżyseria:
USA, 2003
Współczesna Ameryka. Kelly (Kelly Clarkson) i Justin (Justin Guarini) są studentami różnych college'ów. Kelly pochodzi z Teksasu, a Justin z Pensylwanii. Łączy ich zamiłowanie do muzyki, z którą wiążą swoje plany zawodowe. Przypadkowo oboje spędzają wakacje w Miami.
komedia muzyczna
JUSTIN I KELLY
3,4 5 1 43