PREMIERA

2008.04.22

CANAL+ PREMIUM

KAKTUS

Le Cactus

Francja, 2005

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nastoletni Sami (Theodule Carre-Cassaigne) ratuje życie swojemu koledze, Patrickowi (Francois Civil), który najprawdopodobniej zabiłby się na stoku narciarskim, gdyby nie pomoc kumpla.

Mijają lata. Losy pognały chłopców w zupełnie różne strony. Patrick (Clovis Cornillac) odnosi spektakularny sukces, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Jest kongenialnym mężem, ojcem i biznesmanem, mieszka z przepiękną żoną (Alice Taglioni) w zachwycającym paryskim apartamencie. Sami (Pascal Elbe) ma za sobą nieporównanie gorszy start w dorosłość. Przede wszystkim dlatego, że cierpi na tak rzadki rodzaj hipochondrii, że nikt nie potrafi mu pomóc pozbyć się obsesji chorowania. Sami spędza swój czas głównie w szpitalach, gdzie jest poddawany niezliczonym testom. Pewnego dnia słyszy rozmowę lekarza z pielęgniarką, w której mówią o przypuszczalnej rychłej śmierci jednego z pacjentów. Skażony hipochondrią umysł natychmiast interpretuje słowa doktora i mężczyzna jest przekonany, że to on jest tym, który "nie doczeka zimy". Zrozpaczony zwraca się do Patricka z prośbą o ratowanie mu życia. Kierujący się poczuciem obowiązku Patrick decyduje się rzucić pracę i wyjechać z przyjacielem do Indii, aby tam szukać znanego uzdrowiciela, który może pomóc Samiemu.

"Kaktus", dynamicznie zagrana i świetnie poprowadzona komedia pomyłek, to drugi wspólny film GÉRARDA BITTONA i MICHELA MUNZA, dwóch francuskich scenarzystów, którzy zadebiutowali jako reżyserzy w 2002 roku komedią "Gdybym był bogaty". Film zdobył m.in. nagrodę publiczności podczas Cinemania Film Festival. Bitton i Munz stworzyli wcześniej scenariusze do m.in. komedii romantycznej "Czy ja mógłbym cię okłamać" czy komedii "Jak mamę kocham, nie kłamię 2". W "Kaktusie" główną rolę zagrał Clovis Cornillac, zdobywca Cezara za rolę w obrazie "Zdrady, kłamstwa i coś więcej", w Polsce znany m.in. z "Bardzo długich zaręczyn" i superprodukcji "Asterix na olimpiadzie". Towarzyszył mu Pascal Elbe, nominowany do Cezara za rolę w komedii "Ojciec i synowie".
KAKTUS
Francja, 2005
Nastoletni Sami (Theodule Carre-Cassaigne) ratuje życie swojemu koledze, Patrickowi (Francois Civil), który najprawdopodobniej zabiłby się na stoku narciarskim, gdyby nie pomoc kumpla.
komedia
KAKTUS
3,2 5 1 12