Fox

PREMIERA

2006.06.28

CANAL+ PREMIUM

KALIFORNIJCZYCY

The Californians

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Gavin Ransom (Noah Wyle), młody inwestor, planuje budowę wielkiego osiedla mieszkaniowego na malowniczym wzgórzu Marin County w Kalifornii.

Projektowi stanowczo sprzeciwia się jego siostra Olive (Illeana Douglas), zatwardziała obrończyni przyrody i lesbijka. Gavin jednak ignoruje jej protest, zwłaszcza kiedy otrzymuje oficjalne pozwolenie na inwestycję. Z pomocą Olive przychodzi niespodziewanie Zoe Tripp (Kate Mara), zaangażowana w ruch ekologiczny piosenkarka folkowa. Obie kobiety zaczyna łączyć silna więź, którą umacnia wspólna walka o zakaz budowy osiedla. Doświadczenie i wiedza Olive oraz urok i popularność Zoe stają się dla Gavina nie lada przeszkodą. Tym bardziej, że ambitny inwestor odkrywa w sobie dużą słabość do atrakcyjnej wokalistki.

"Kalifornijczycy" to drugi film w dorobku reżysera i scenarzysty JONATHANA PARKERA. Do głównej roli twórca zaangażował Noaha Wyle'a, aktora popularnego dzięki roli doktora. Johna Cartera w serialu "Ostry dyżur". Za tę kreację Wyle pięciokrotnie nominowany był do nagrody Emmy i trzykrotnie do Złotego Globu. Aktor znany jest również ze swojej kolekcjonerskiej pasji: zbiera karty baseballowe, antyki i - ze względu na imię - wszystko, co wiąże się z biblijną Arką Noego. W postać rezolutnej Zoe wcieliła się natomiast Kate Mara, popularna w Stanach Zjednoczonych aktorka serialowa (m.in. "Kryminalne zagadki Las Vegas"), która udowodniła swój talent rolą Almy, nastoletniej córki jednego z bohaterów dramatu "Tajemnica Brokeback Mountain" Anga Lee. Rolę Olive zagrała natomiast Illeana Douglas, wnuczka legendy kina, dwukrotnego zdobywcy Oscara Melvyna Douglasa ("Wystarczy być", "Hud, syn farmera"). Doświadczenie na planie Illeana zdobyła dzięki filmom Martina Scorsese, ale angażowali ją również Gus Van Sant ("Za wszelką cenę"), Robert Redford ("Quiz Show"), Frank Marshall ("Alive, dramat w Andach") czy Luis Mandoki ("List w butelce"). Za rolę w popularnym serialu "Sześć stóp pod ziemią" aktorka otrzymała nominację do nagrody Emmy.

WASZE OPINIE

mondlu

Film lekki i tak się go ogląda, a to dzięki fajnej muzyce. Ciekawy, choć nieco przesłodzony głos głównej bohaterki. Film porusza ważne sprawy, jakimi są chęć zysku kosztem naszej planety. Ale czy my juz tego nie znamy. Niedługo będziemy betonową dżunglą, tylko czemu Ci, co niszczą naszą Ziemię, tak chętnie spędzają wakacje na łonie przyrody. To dzięki nim niedługo jej nie będzie. Ale poza tym zatankujmy trochę muzyki, trochę romantyzmu do naszych serc i obejrzyjmy ten film, ale pod warunkiem, że naprawdę nie mamy nic ciekawszego do zrobienia.
KALIFORNIJCZYCY
reżyseria:
USA, 2005
Gavin Ransom (Noah Wyle), młody inwestor, planuje budowę wielkiego osiedla mieszkaniowego na malowniczym wzgórzu Marin County w Kalifornii.
dramat obyczajowy
KALIFORNIJCZYCY
3,1 5 1 10