PREMIERA

2004.03.30

CANAL+ PREMIUM

KAMIENIE

Piedras

Hiszpania, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 130 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Liryczno-komediowa historia pięciu kobiet w różnym wieku, które muszą wybierać między miłością i życiem rodzinnym a karierą zawodową.

Współczesny Madryt. Anita (Monica Cervera), Isabel (Angela Molina), Adela (Antonia San Juan), Leire (Najwa Nimri) Maricarmen (Victoria Pena) nigdy się nie spotkały. Wiodą też zupełnie odmienne style życia. A jednak coś je łączy - mimo różnego wieku i różnych doświadczeń wszystkie są bardzo samotne i wręcz obsesyjnie poszukują spełnienia w miłości. Okazuje się, że w XXI wieku nie jest to takie łatwe. Bo spotykanych przez nie mężczyzn też coś łączy - niechęć do poważnych, zbyt zobowiązujących relacji damsko-męskich.

40-letni RAMÓN SALAZAR to również scenarzysta i aktor (występuje też w epizodzie w "Piedras"). "Kamienie" to drugi film w dorobku reżysera, który zadebiutował w 1999 roku dramatem "Hongos". Krytycy porównywali wielowątkowy styl narracji filmu do "Na skróty" Roberta Altmana. W jednej z głównych ról pojawia się jedna z największych gwiazd kina hiszpańskiego Angela Molina, pamiętana m.in. z "Mrocznego przedmiotu pożądania" Luisa Bunuela czy "1492: droga do raju" Ridley'a Scotta. "Kamienie" to zdobywca wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. SKYY Prize na MFF w San Francisco, nagrody za debiut na MFF w Sztokholmie oraz nominacji do Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie i nagrody Goy'a (hiszpańskie Oscary).

WASZE OPINIE

Zalg

Jeszcze nie ogladałem, chce poczytać inne recenzje
KAMIENIE
reżyseria:
Hiszpania, 2002
Liryczno-komediowa historia pięciu kobiet w różnym wieku, które muszą wybierać między miłością i życiem rodzinnym a karierą zawodową.
dramat obyczajowy
KAMIENIE