Paramount Pictures

PREMIERA

2006.10.18

CANAL+ PREMIUM

KAMPANIA ARNOLDA

See Arnold Run

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Stany Zjednoczone, rok 2003. Trwa kampania wyborcza Arnolda Schwarzeneggera (Jurgen Prochnow). Niezwykle popularny aktor, gwiazdor wielu filmów akcji, stara się o urząd gubernatora stanu Kalifornia.

We wszystkich działaniach sekunduje mu żona, Maria Shriver (Mariel Hemingway), pochodząca z politycznego klanu Kennedy'ch. Niestety nie wszystkim podobają się nowe, polityczne ambicje Arnolda. Pojawiają się głosy o jego ciemnej przeszłości (rozwiązłość, sympatie nazistowskie). Aktor wraca pamięcią do początków swojej kariery, gdy jako dwudziestolatek (Roland Kickinger) przybył do USA na konkurs kulturystyczny. Trzykrotne zdobycie tytułu Mister Universum i siedmiokrotne Mister Olympia otworzyło mu drzwi do kariery w show-biznesie. Udział w filmach "Conan Barbarzyńca" i "Terminator" przyniósł Schwarzeneggerowi nie tylko rzesze fanów na całym świecie, ale też liczony w miliardach dolarów majątek. Jednak ani kariera filmowa, ani biznesowa (handel nieruchomościami) nie wyczerpały jego ambicji.

"Kampania Arnolda" to ekranizacja biograficznej powieści Nigela Andrewsa "True Myths: The Life and Times of Arnold Schwarzenegger". Bohaterem książki i filmu jest jedna z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych postaci amerykańskiego show-biznesu, Arnold Schwarzenegger - kulturysta, gwiazdor filmów akcji i... gubernator stanu Kalifornia. Reżyserię "Kampanii Arnolda" powierzono JAMESOWI B. ROGERSOWI, twórcy m.in. "American Pie 2" i "Powiedz, że to nie tak". W postać dojrzałego głównego bohatera wcielił się Jurgen Prochnow. Aktor pochodzi z Niemiec i tam zaczynał swoją karierę w takich filmach, jak "Utracona cześć Katarzyny Blum" i "Okręt". W Hollywood wziął udział w tak głośnych produkcjach, jak: "Robin Hood", "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", "W paszczy szaleństwa", "Sędzia Dredd", "Angielski pacjent" i "Kod da Vinci". Rolę jego filmowej żony powierzono nominowanej do Oscara ("Manhattan") Mariel Hemingway. Aktorka ma w dorobku m.in. filmy "Star 80", "Superman IV", "Przejrzeć Harry'ego", "Córka prezydenta", "Ukryta prawda" oraz "Uwaga: Ocenzurowane przez rodziców". W filmie pojawiają się również: Bob Morrisey ("Terminal") i Nora Dunn ("Ława przysięgłych").
KAMPANIA ARNOLDA
reżyseria:
USA, 2005
Stany Zjednoczone, rok 2003. Trwa kampania wyborcza Arnolda Schwarzeneggera (Jurgen Prochnow). Niezwykle popularny aktor, gwiazdor wielu filmów akcji, stara się o urząd gubernatora stanu Kalifornia.
komedia
KAMPANIA ARNOLDA
3,0 5 1 15