PREMIERA

2012.03.24

CANAL+ PREMIUM

Kamuflaż 2

USA, 2011

, , , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

Ocena filmu

0.00

Opis

Agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo) wraca do akcji. Drugi sezon "Kamuflażu" bazuje na najlepszych i najwyżej ocenianych przez widzów elementach i wątkach z pierwszej części.

Twórcy dokładnie przeanalizowali wyniki swojej pracy. Wiedzą też, jak wprowadzić w życie wizję producenta serii Douga Limana, hollywoodzkiego speca od filmów szpiegowskich, znanego przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bournie, "Pana i pani Smith" i "Fair Game" z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Zaletą "Kamuflażu", obok wciągającej fabuły i profesjonalnej realizacji, jest ciągły rozwój postaci. Jak twierdzi odtwórczyni głównej roli Piper Perabo, "brak doświadczenia Annie nadal jest jednocześnie jej mocną i słabą stroną. Bohaterka ma zaufanie do swojej intuicji, która choć często prowadzi ją na manowce i naraża na niebezpieczeństwo, szybciej też przybliża do sfinalizowania misji. Tajna broń, którą Annie zwycięża przeciwników, jest jednocześnie zagrożeniem dla niej samej".

Dla Limana kluczowym procesem przy tworzeniu filmu jest dobór aktorów. Producenci zaprosili do współpracy interesujących i popularnych aktorów. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o Piper Perabo, odtwórczyni roli inteligentnej i pięknej agentki CIA Annie Walker. Na ekranie towarzyszy jej Christopher Gorhamstrong> jako Auggie Anderson i Eion Bailey jako Ben. Ponadto występują: Oded Fehr ("Mumia", "Mumia powraca", "Resident Evil 2: Apokalipsa", "Resident Evil: Zagłada"), Jaimie Alexander ("Thor", serial "Kyle XY"), Rebecca Mader ("Człowiek, który gapił się na kozy", serial "Zagubieni"), Peter Stormare ("Fargo", "Tańcząc w ciemnościach"), Mark Moses (seriale: "Mad Men", "Gotowe na wszystko").

Drugi sezon rozpoczyna się w momencie zakończenia pierwszego. Annie wraz Benem szczęśliwie ucieka z pułapki w szpitalu w Guam. Dowiaduje się, że ktoś włamał się do garażu w domu jej siostry. To nie przypadek. Od tej pory musi zadbać o jak najlepszą ochronę dla bliskich. Wreszcie zda sobie sprawę, że jej praca to nie tylko ważne misje i służba w obronie ojczyzny.

ODCINEK 1. - ZACZNIJMY OD POCZĄTKU

Tenisistka i mafiozo
Annie przebywa z Benem w szpitalu wojskowym na wyspie Guam. Cudem udaje im się uniknąć śmierci z rąk dwóch zamachowców. Wkrótce wracają do Waszyngtonu, gdzie sprawą zamachu na ich życie zajmuje się Auggie. Annie dowiaduje się, że ktoś włamał się do garażu jej siostry. W międzyczasie agentka otrzymuje kolejne zlecenie. Tym razem celem misji jest przyskrzynienie estońskiego mafioza, Morozowa (James McGowan), powiązanego z rosyjskimi handlarzami bronią. Niestety dziewczyna bandyty, tenisistka Nadia (Marija Karan), która była do tej pory informatorką CIA, odmawia dalszej współpracy z Agencją. Annie jest pewna, że sportsmenka jest w niebezpieczeństwie. Tumczasem Ben znika ze szpitala, w którym wracał do zdrowia po misji na Sri Lance.
Premiera: 24 marca 2012, godz. 16:50

ODCINEK 2. - DOBRE RADY

Wymarzony Paryż
Annie zostaje wysłana do Paryża. Ma tam pozyskać informatorkę Salmę Devrient, która pracuje w syryjskiej ambasadzie. CIA zależy na informacji o Mahmoudzie Kanaanie, mężczyźnie - duchu, którego nikt, nigdy nie widział. Annie udaje się nawiązać z Salmą kontakt i zabiera ją na wystawne przyjęcie do muzeum. Tam okazuje się, że współpracą z dziewczyną jest również zainteresowany Eyal Lavine, izraelski agent, którego Annie poznała w Zurichu. W tym czasie w Waszyngtonie Auggie przejmuje obowiązki Joan, która zostaje powołana jako ławnik w sprawie sądowej. Teraz to on musi pomóc Annie, której pobyt w Paryżu przybrał nieoczekiwany obrót.
Premiera: sobota, 31 marca 2012, 16:50

ODCINEK 3. - CIOS I WINA

Powrót do szkoły
Na farmie, czyli w ośrodku szkoleniowym agentów CIA, dochodzi do ujawnienia danych świeżo zrekrutowanej Laury Taylor. Podejrzany o zdemaskowanie uczennicy jest Roy Gaskin, doświadczony instruktor posługiwania się bronią. Sprawa zostaje przydzielona Annie, co oznacza, że musi wrócić na farmę i udając nowo zrekrutowaną przejść ponownie szkolenie. Jeżeli Roy zorientuje się, że Annie przyjechała, żeby go szpiegować, nie zawaha się przed ujawnieniem jej tożsamości i tym samym zrujnowaniem jej kariery zawodowej.
Premiera: sobota, 7 kwietnia 2012, 16:50

ODCINEK 4. - PRAWDZIWI PRZYJACIELE

Nieudana wymiana
Annie zostaje przydzielona z pozoru błaha i łatwa misja. Ma odebrać od FBI Carla Reni, włoskiego agenta, który został aresztowany za szpiegostwo i polecieć z nim do Argentyny, gdzie przejmą go włoscy agenci. Gdy lądują na małym lotnisku pod Buenos Aires, okazuje się, że z powodu złych warunków atmosferycznych samolot z Włoch utknął na Falklandach. Gdy nieznany sprawca zaczyna do nich strzelać, są zmuszeni do ucieczki. Annie z początku nie wierzy, kiedy Carlo mówi jej, że nie jest szpiegiem, tylko dziennikarzem, który wpadł na trop afery naftowej w którą zamieszany jest rząd włoski i argentyński. Zaczyna mu wierzyć, kiedy okazuje się, że siły specjalne i policja obu tych krajów próbują ich złapać. Auggie dostaje propozycję zastania szefem Biura Spraw Kongresowych, co oznacza to dla niego duży awans.
Premiera: sobota, 14 kwietnia 2012, 16:50

ODCINEK 5. - WOKÓŁ SŁOŃCA

Misja NASA
W biurze CIA za Auggiego pracę zaczyna Reva Kline. Annie nie ma z nią takiej więzi, jak z Auggiem. Do CIA zwraca się NASA z prośbą o dyskretne dochodzenie wśród pracowników i astronautów w sprawie programu satelitarnego. Z ośrodka wypłynęły tajne dane. Zadanie zostało powierzone Annie, która ma się udać do NASA pod przykrywką kręcenia materiałów dla muzeum Smithsonian. Głównym podejrzanym jest Will, który pracuje w NASA przeszło 25 lat. W trakcie porannego joggingu z siostrą Annie zauważa, że ktoś ją obserwuje.
Premiera: sobota, 21 kwietnia 2012, 16:50

ODCINEK 6. - OUTSIDERKI

Na granicy Polski
Annie i Reva wybierają się do Puszczy Białowieskiej. Ich zadaniem jest rozmieszczenie kamer przy polsko-białoruskiej granicy. CIA podejrzewa, że Białorusini prowadzą na swoim terytorium nielegalne działania. Niestety dziewczyny zostają zauważone przez tajną policję i porwane. Dowódca jednostki Max żąda od agencji 60 milionów dolarów okupu. Na ratunek Annie i Revie rusza z Berlina Jai. Joan walczy z Departamentem Stanu, który chce negocjować uwolnienie agentek, a dopiero, gdy to nie przyniesie rezultatów, zapłacić okup. Jai ma pecha - nad Puszczą Białowieską psuje mu się helikopter. Annie i Reva próbują uciec, jednak ich wzajemna niechęć nie pomaga im we współpracy.
Premiera: sobota, 28 kwietnia 2012, 16:50

ODCINEK 7. - HALF A WORLD AWAY

Sprawy z przeszłości
Auggie wybiera się do Stambułu na festiwal jazzowy. Tam, podczas odsłuchiwania nagrania jednego z koncertów, wydaje mu się, że słyszy głos człowieka, który go oślepił. Auggie prosi Annie, aby pomogła mu zidentyfikować mężczyznę, choć właściwie nie ma wątpliwości, że to Nasir Khani. Annie zaczyna drążyć sprawę i udaje się do Layli Khani, siostry podejrzanego. Nie udaje się jej zdobyć żadnych informacji: Layla uparcie powtarza, że jej brat nie żyje. Gdy do Annie przychodzi agent Rossabi z FBI i zakazuje jej dalszych spotkań z dziewczyną, agentka na nowo nabiera podejrzeń. W tym czasie Auggie z pomocą poznanej stewardessy Franki próbuje na własną rękę odnaleźć Nasira, a przy okazji poradzić sobie z traumą wspomnień z wojny w Iraku.
Premiera: sobota, 5 maja 2012, 16:50


ODCINEK 8. - WITAMY ZAKŁADNIKÓW

Witamy zakładników
Annie umawia się na randkę z dr. Weissem. Niestety w najmniej oczekiwanym momencie zostaje wezwana do biura. Dowiaduje się, że została jej przydzielona misja odbicia zakładników - członków rady nadzorczej firmy GG&E, przetrzymywanych przez grupę ekoterrorystów żądających okupu. Sprawa jest o tyle delikatna, że jedną z zakładniczek jest Megan Wilkons, agentka CIA szpiegująca od ponad 3 lat prezesa firmy. Prywatnie Megan jest przyjaciółką Joan Campbell, szefowej Annie. Nie zważając na niebezpieczeństwo, Joan wraz z Annie wyrusza na misję. Niespodziewanie w samolocie dołącza do nich Ben, który nie odzywał się do Annie od czasu zniknięcia ze szpitala w Waszyngtonie.
Premiera: sobota, 12 maja 2012, 16:50


ODCINEK 9. - SAD PROFESSOR

Sad Professor
Ginie jeden z najstarszych agentów CIA. Okazuje się, że to Mark Ramsay, profesor językoznawstwa, u którego studiowała Annie. Dziewczyna nie miała pojęcia, że Ramsay był agentem, który polecił ją do tej pracy. Joan przydziela Annie zadanie złapania mordercy oraz odnalezienia tajnych informacji, będących w posiadaniu profesora. Agenci wiedzą tylko, że tuż przed śmiercią Mark zajmował się rozpracowaniem siatki szpiegowskiej opłacanej przez Pakistan. Tymczasem siostra Annie zaczyna być podejrzliwa. Wybiera się do muzeum Smithsonian, aby przekonać się, czy Annie na pewno tam pracuje.
Premiera: sobota, 19 maja 2012, 16:50


ODCINEK 10 - FAŁSZYWY PRZYWÓDCA ŚWIATA

Fałszywy przywódca świata
Po raz pierwszy Annie zostaje powierzone zadanie przechwycenia informatora CIA i zadbanie o jego bezpieczeństwo. Informatorem jest chiński naukowiec Shen Yue, z którym Annie nawiązała kontakt za pośrednictwem naukowego czatu. Akcja przeprowadzona podczas bankietu w chińskiej ambasadzie przebiega bardzo sprawnie. Jednak gdy Shen jest już bezpieczny w rękach CIA, okazuje się, że zarówno on, jak i Annie zostali otruci polonem. Obydwoje lądują w szpitalu. Annie uświadamia sobie, że to najwyższy czas, aby powiedzieć Danielle, czym naprawdę się zajmuje. Gdy w końcu udaje jej się to z siebie wyrzucić, siostra każe jej się spakować i wyprowadzić.
Premiera: sobota, 26 maja 2012, 16:50


ODCINEK 11 - BOMBA NA DZIEŃ DOBRY

Bomba na dzień dobry
Po jednej z nieudanych akcji Joan wysyła Annie na krótki wypoczynek. Pozwala to Annie na spokojne znalezienie dla siebie bezpiecznego mieszkania i wyprowadzenie się od siostry. Podczas jednej z wizyt w knajpce nieopodal domu Annie poznaje Zaviera, hiszpańskiego kucharza i właściciela restauracji. Gdy wraca do pracy okazuje się, że mężczyzna jest jej następnym celem. Wraz z bratem Gorką należał kiedyś do agresywnego ugrupowania baskijskich separatystów ETA. Teraz Gorka wyszedł z więzienia i szykuje zamach bombowy na ambasadora Hiszpanii. Annie musi szybko się zorientować, czy Zavier nadal jest groźny, czy zgodnie z jej przeczuciem został tylko wrobiony przez brata.
Premiera: sobota, 2 czerwca 2012, 16:50


ODCINEK 12 - BERLIN

Berlin
Annie jedzie do Berlina, gdzie ma obserwować Isaaka von Hagena, biznesmana podejrzanego o pranie pieniędzy z Bliskiego Wschodu. Agentka podejrzewa, że pomaga mu w tym żona Elsa, która nieoczekiwanie zwraca się do Annie z prośbą, aby przekazała Arthurowi Campbellowi, że chce się z nim widzieć. Okazuje się, że Elsa była kiedyś jedną z lepszych informatorek CIA. Gdy dochodzi do spotkania obiecuje Arthurowi ujawnienie wszelkich informacji o mężu w zamian za bezpieczne schronienie w Wielkiej Brytanii. Tymczasem Jai dostaje awans do Biura Projektów Specjalnych. Auggie wybiera się na kolację dedykowana pamięci Billa, przyjaciela zmarłego podczas służby w Iraku. Poznaje tam Parker, młodszą siostrę Billa.
Premiera: sobota, 9 czerwca 2012, 16:50


ODCINEK 13 - DZIEWCZYNA JAK TY

Dziewczyna jak ty
Annie znów spotyka się na gruncie zawodowym z agentem Mossadu Eyalem Lavinem. Tym razem Eyal, żeby zdobyć informacje, podszywa się pod agenta CIA, co nie podoba się przełożonym Annie. Dziewczyna ma się dowiedzieć, czego Lavin szuka w Stanach. Początkowo Eyal twierdzi, że szuka zaginionego agenta. Dopiero po jakimś czasie wyznaje, że jego celem jest zamordowanie mężczyzny, który dziewięć lat wcześniej zabił mu siostrę. Dziewczyna uświadamia sobie, że misja Eyala to najprawdopodobniej samobójstwo.
Premiera: sobota, 16 czerwca 2012, 16:50


ODCINEK 14 - NAPOIĆ KONIE

Napoić konie
Na Placu Czerwonym w Moskwie zostaje zastrzelony Trubachev, informator CIA, współpracujący z agencją od czasów zimnej wojny. Arthur podejrzewa, że za zamachem stoi Max Langford, analityk CIA od lat przebywający w więzieniu za zdradę. Agenci muszą dowiedzieć się, w jaki sposób udało mu się przeprowadzić akcję z pilnie strzeżonego więzienia. Joan podejrzewa, że pomogła mu któraś z córek, Grace lub BB. Zadaniem Annie jest zbliżenie się do Grace i uzyskanie od niej informacji na temat ojca. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że kluczem do zagadki jest partia szachów, którą Grace rozgrywa z ojcem, od kiedy ten wylądował w więzieniu.
Premiera: sobota, 23 czerwca 2012, 16:50


ODCINEK 15 - CO SŁYCHAĆ, KENNETH?

Co słychać, Kenneth?
Annie jedzie do muzeum Smithsonian, aby uwiarygodnić swoją przykrywkę zawodową. Tam zaczepią ją szpieg z MI-6Kenneth Martin. Nie wiedząc, że Annie jest agentką CIA proponuje jej pracę dla brytyjskiego rządu. Joan każe przyjąć Annie ofertę, bo chce się dowiedzieć, czego brytyjski wywiad szuka w amerykańskim muzeum. Okazuje się, że Kenneth jest zainteresowany Bichrim, światowej sławy kuratorem Smithsonian. Annie podejrzewa, że celem Bichrima jest kradzież znanej rzeźba Rodina "Myśliciel". Tymczasem awansowany niedawno Jai przeciwstawia się Arthurowi i wysyła agentów na akcję do Boliwii, gdzie zostają wzięci do niewoli. Jai sam próbuje rozwiązać problem, ale nie idzie mu to najlepiej.
Premiera: sobota, 30 czerwca 2012, 16:50


ODCINEK 16 - NIEWYSŁANY LIST

Niewysłany list
Annie planuje wyjechać na urlop do Sztokholmu. Proponuje wspólna wyprawę Danielle, która dowiaduje się, że zdradza ją mąż. W związku z nowym stanowiskiem w Biurze Projektów Specjalnych, Jai jest zmuszony do rutynowych badań wariografem. Wyniki testu wskazują jego przełożonym, żeby przyjrzeli się bliżej akcji "Ryś", którą Jai przeprowadzał z Arthurem. Auggie podaje się testom, które mają stwierdzić, czy jest dobry kandydatem do eksperymentalnego leczenia ślepoty. Annie i Danielle lądują w Sztokholmie.
Premiera: sobota, 7 lipca 2012, 16:50


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

zn46

Niestety słaby serial. Szkoda czasu.
Kamuflaż 2
USA, 2011
Agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo) wraca do akcji. Drugi sezon "Kamuflażu" bazuje na najlepszych i najwyżej ocenianych przez widzów elementach i wątkach z pierwszej części.
serial sensacyjny
Kamuflaż 2
3,3 5 1 4