PREMIERA

2013.06.27

CANAL+ FILM

Kamuflaż 3

USA, 2012

, ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

Ocena filmu

0.00

Opis

Agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo) wraca do akcji. W trzecim sezonie Annie trafia do nowej sekcji CIA i pod rozkazami nowej szefowej podejmuje się kolejnych tajnych misji.

Annie Walker (Piper Perabo) jest agentką CIA - piękną, uzdolnioną i ponadprzeciętnie inteligentną. Po awansie pracuje w terenie. Kolejne, coraz trudniejsze misje kierują ją m.in. do Hiszpanii, Rosji i na Kubę. Pomocą służy jej niewidomy współpracownik, weteran misji w Iraku Auggie Anderson (Christopher Gorham), a pracę obojga koordynuje skrupulatna Joan Campbell (Kari Matchett). W trzecim sezonie Annie trafia do nowej sekcji pod opiekę charyzmatycznej Leny Smith (Sarah Clarke). Będzie znów współpracować z asem izraelskiego wywiadu Eyalem Lavinem (Oded Fehr), a o jej prawdziwym zajęciu dowie się wreszcie starsza siostra Danielle (Anne Dudek), wcześniej przekonana, że Annie jest niepozorną pracownicą Instytutu Smithsonian. Annie znajdzie niezwykle groźnego przeciwnika w pewnym wpływowym saudyjskim biznesmenie, ale też w najbliższym otoczeniu. Dojdzie również do kilku zawirowań w życiu uczuciowym młodej agentki. Sezon trzeci liczy 16 odcinków, z których każdy zawdzięcza tytuł jednej z piosenek Davida Bowiego.

Od momentu premiery latem 2010 roku "Kamuflaż" zdołał zjednać sobie uznanie milionów telewidzów i na trwałe wpisać się w ramówkę kanału USA Network oraz CANAL+. Zaletą "Kamuflażu", obok wciągającej fabuły i profesjonalnej realizacji, jest ciągły rozwój postaci. - Myśleliśmy o sezonie trzecim, jak o pewnym wieku dorastania Annie - wyznaje producent Matt Corman. - Chcieliśmy, by czasami ulegała impulsom charakterystycznym dla nastolatki. W końcu to nastolatki są rozbrykane i lubią się popisywać. Ta koncepcja nie jest jedyną zmianą, jakiej scenarzyści poddali historię. Sezon zaczyna się z wielkim hukiem. W wyniku eksplozji samochodu-pułapki ginie jeden z bohaterów. W kolejnych odcinkach pojawiają się jednak nowe postacie, jak agent Mossadu Eyal Lavin czy nowa szefowa Annie, Lena Smith. - Annie zyskała sporo doświadczenia, ale stała się też trochę zbyt pewna siebie" - mówi o swojej bohaterce Piper Perabo.- Komplikacji ulegnie jej życie uczuciowe. Odtwórca roli Auggiego, Christopher Gorham dodaje: - O ile w drugim sezonie staraliśmy się wszystko spotęgować, tak tym razem poszliśmy głębiej, a cała fabuła stała się bardziej złożona.

W roli agentki Annie Walker występuje Piper Perabo. Na ekranie towarzyszy jej Christopher Gorham jako Auggie Anderson. Ponadto występują: Oded Fehr ("Mumia", "Mumia powraca", "Resident Evil 2: Apokalipsa", "Resident Evil: Zagłada"), Jaimie Alexander ("Thor", serial "Kyle XY"), Rebecca Mader ("Człowiek, który gapił się na kozy", serial "Zagubieni"), Peter Stormare ("Fargo", "Tańcząc w ciemnościach"), Mark Moses (seriale: "Mad Men", "Gotowe na wszystko").

"Trzeci sezon "Kamuflażu" przynosi jedne z najlepszych scenariuszy i bohaterów, jakie kiedykolwiek można było uświadczyć na antenie USA Network" - w entuzjastycznym tonie wyrokowała MaryAnn Sleasman z serwisu TV.com. Powodzenie dwóch poprzednich sezonów zachęciło twórców do kontynuacji cenionego cyklu, który w USA startuje już w lipcu 2013.


ODCINKI


ODCINEK 1.

Obywatele USA świętują Dzień Niepodległości. Tymczasem Annie otrzymuje tajemniczą wiadomość z prośbą o spotkanie. W wyznaczonym miejscu pojawia się Jai. Ostrzega on Walker, że w agencji nie jest bezpiecznie. Kilka minut później Wilcox ginie w wyniku eksplozji samochodu. Arthur zleca Auggiemu przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa w sprawie tej tragedii. Z kolei Annie zostaje zaskoczona informacją, że w związku ze śmiercią Jaia czeka ją przeniesienie. Kobieta w nieprzyjemnych okolicznościach poznaje swoją nową szefową, Lenę Smith (Sarah Clarke). Natychmiast dostaje też nowe zadanie - ma prześwietlić niejakiego Simona Fischera.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 27 czerwca 2013, godz. 20:25

ODCINEK 2.

Auggie i Annie nie pracują już bezpośrednio dla Joan, która potrzebuje ich do wykonania misji unieszkodliwienia zabójczego wirusa stworzonego przez hakera, niejakiego Czerwonego Korsarza. Oboje wybierają się do Hiszpanii jako małżeństwo, podszywając się pod Kanadyjskich agentów, którzy zostali aresztowani. Gdy już mają wracać, dowiadują się, że Kanadyjczycy zostali zamordowani. Teraz grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. W międzyczasie do Annie dzwoni Lena z informacją, że Simon Fischer, którego Annie miała rozpracować, znajduje się w Monachium. Lena każe jej tam pojechać. Zupełnie przypadkiem Annie i Auggie odnajdują Czerwonego Korsarza.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 4 lipca 2013, godz. 20:25

ODCINEK 3. THE LAST THING YOU SHOULD DO

Auggie, Parker, która pracuje dla korpusu pokoju w Erytreii i dwójka ich znajomych żeglują po Morzy Czerwonym. Auggie planuje oświadczyć się Parker . Wszystko przebiega zgodnie z planem do czasu, gdy napadają na nich somalijscy piraci i biorą ich do niewoli. Auggie'emu udaje się powiadomić Annie. Agentka rozpoczyna poszukiwania. Lena i Joan, które przy każdej okazji skaczą sobie do gardeł, oraz Annie rozpoczynają negocjacje z porywaczami. Parker dowiaduje się, że Auggie pracuje dla CIA.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 11 lipca 2013, godz. 20:25

ODCINEK 4. SPEED OF LIFE

Annie coraz bardziej zbliża się do Simona. Spędzają czas w Paryżu, kiedy ona przylatuje do niego pod pretekstem oddania mu ładowarki do telefonu, w której instaluje gps. Joan jest przesłuchiwana w sprawie śmierci Jaia. Niespodziewanie Simon przyjeżdża do Waszyngtonu. Annie podejrzewa, że może to mieć coś wspólnego z kradzieżą, która miała niedawno miejsce. Znany złodziej Mike O. ukradł mikroczip, na którym zależy FBI i CIA i wszystkim innym agentom rządowym. FBI siedzi Simonowi na ogonie. Annie, nie spalając swojej przykrywki, musi nie dopuścić do spotkania Simona i Mike'a.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 18 lipca 2013, godz. 20:25

ODCINEK 5. THIS IS NOT AMERICA

Po spaleniu przykrywki podczas misji z Simonem, Lena odsyła Annie z powrotem do Joan. Nie wie, że dziewczyna nadal ma kontakt z Fischerem. Po pijackiej aferze Auggie ląduje w areszcie, skąd wyciąga go Arthur. Agenci CIA odkrywają części irańskich rakiet, które wydają się być kopią amerykańskich. Wygląda na to, że Irańczycy w jakiś sposób zdobyli amerykańskie projekty. Zadaniem Annie jest inwigilacja twórcy irańskiej technologii Isaaca Reissa. To misja wspólna CIA i Mossadu. W Izrealu Annie spotyka się ze starym znajomym Eyalem. Joan wysyła Auggie'ego na obowiązkową terapię.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 25 lipca 2013, godz. 20:25

ODCINEK 6. HELLO STRANGER

Premier Jemenu A'Zam Halabi ma atak serca. Rząd Stanów Zjednoczonych pozwala mu wjechać na teren kraju jedynie po pomoc medyczną. Annie chce wykorzystać to i zwerbować w szeregi CIA Sayida Al-Muqriego, szefa sztabu wyborczego premiera Jemenu. Departament Stanu orientuje się w działaniach Annie i nie podoba im się to. Każą Arthurowi i Joan natychmiast ją odwołać. Annie nie wykonuje ich rozkazu, mimo sprzeciwu przełożonych kontynuuje akcje.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 1 sierpnia 2013, godz. 20:25

ODCINEK 7. LOVING THE ALIEN

Annie utrzymuje bardzo bliską relację z Simonem, który proponuje jej wakacje na Kubie. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jeżeli jej przykrywka zostanie spalona to nie wróci z Kuby, a CIA nie przyzna się, że jest ich agentką. Arthur dostaje wstępną propozycję objęcia ambasady Stanów Zjednoczonych w Chinach. Oferta wydaje mu się bardzo kusząca. Auggie wraca do prowadzenia śledztwa w sprawie śmierci Jaia.
Premiera: CANAL+ Film, czwartek, 8 sierpnia 2013, godz. 20:25


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

Kamuflaż 3
USA, 2012
Agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo) wraca do akcji. W trzecim sezonie Annie trafia do nowej sekcji CIA i pod rozkazami nowej szefowej podejmuje się kolejnych tajnych misji.
serial sensacyjny
Kamuflaż 3
2,7 5 1 3