PREMIERA

2011.04.09

CANAL+ PREMIUM

Kamuflaż

Covert Affairs

USA, 2010

, , , , , , , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

Ocena filmu

0.00

Opis

Annie Walker poznaje przystojnego mężczyznę, z którym spędza kilka romantycznych tygodni. Kiedy wydaje się, że wszystko układa się idealnie, mężczyzna znika, pozostawiając po sobie jedynie zaszyfrowaną notatkę. Wydarzenia te sprawiają, że Annie postanawia wstąpić do CIA.

Ze względu na znajomość wielu języków już w trakcie treningu zostaje przydzielona do misji prowadzonej przez wyspecjalizowaną jednostkę CIA. Tam poznaje niewidomego Auggie'ego, który staje się jej przewodnikiem w firmie, a także służbowym partnerem. Już podczas jednego z pierwszych zadań na pomoc Annie przychodzi jej tajemniczy kochanek ze Sri Lanki - Ben. Niebawem okazuje się, że to on jest prawdziwym powodem przyjęcia dziewczyny do CIA. Przełożeni Annie - Arthur i Joan Campbellowie - chce ją wykorzystać w charakterze przynęty. Na dodatek cała sytuacja zbiega się w czasie z poszukiwaniem zdrajcy w szeregach CIA.

Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada - "Kamuflaż" idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne'ie oraz wyreżyserowania "Tożsamości Bourne'a". Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował "Pana i panią Smith", historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem "Fair Game", osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana "Kamuflażu".

Serial, oprócz wartkich akcji szpiegowskich, zawiera także charakterystyczny dla Limana humor. Jak sam podkreśla, kluczowym procesem przy tworzeniu filmu jest dobór aktorów: "Wszystko zależy od castingu. Mam własny sposób na proces rozwoju moich bohaterów, w którym uczestniczą aktorzy. Kiedy dobrze wykonamy pracę, nie mogę sobie wyobrazić kogokolwiek innego w danej roli". Należy więc uznać, że zgrana i utalentowana obsada "Kamuflażu" nie jest przypadkowa. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o Piper Perabo, odtwórczyni roli inteligentnej i pięknej agentki CIA Annie Walker. "Kiedy ta rola trafiła na moje biurko, uznałam, że byłoby fajnie ją zagrać. Nie tylko dlatego, że producentem jest Doug Liman, ale także z powodu postaci, która z czasem może zmieniać się i ewoluować". Znakomita rola Perabo została doceniona w 2011 roku nominacją do Złotego Globu. Widzowie CANAL+ pamiętają natomiast aktorkę m.in. z "Prestiżu", w którym zagrała u boku Hugh Jackmana, Christiana Bale'a i Michaela Caine'a. Na planie "Kamuflażu" partneruje jej w roli niewidomego Auggie'ego Christopher Gorham, który zyskał popularność przede wszystkim dzięki produkcjom serialowym. Gorhama można zobaczyć m.in. w "Felicity", "Wyspie Harpera" oraz "Brzyduli Betty". W "Kamuflażu" występuje także dobrze znana widzom CANAL+ Kari Matchett. Odtwórczynię surowej przełożonej Annie, Joan Campbell, można było podziwiać w emitowanych na antenie CANAL+ serialach "Uczciwy przekręt", "Przez 24 godziny" i "Filantrop". Natomiast rolę Arthura Campbella twórcy powierzyli Peterowi Gallagherowi. Aktor zawdzięcza rozgłos przede wszystkim filmowi "Na skróty", który jemu i całej obsadzie przyniósł Złoty Glob oraz Puchar Volpi na festiwalu w Wenecji.

ODCINEK 1. - PILOT SERIALU

Pierwsza misja Annie
Podczas wakacji Annie Walker zakochuje się w mężczyźnie o imieniu Ben. Po pewnym czasie Ben znika, zostawiając po sobie jedynie zaszyfrowaną notatkę. Wkrótce Annie wstępuje do CIA. Jej przełożona, Joan, podejrzewa męża Arthura, który jest jednocześnie szefem jednego z departamentów CIA, o zdradę. Annie, dzięki znakomitej znajomości języków, już podczas szkolenia, Annie zostaje przydzielona do zadania, polegającego na kontakcie z rosyjskim szpiegiem Stasem. W trakcie spotkania Rosjanin ginie od kuli snajpera, a Annie ledwo uchodzi z życiem. Kolejną misją dziewczyny jest ochrona znanego rosyjskiego dziennikarza. W efekcie Annie zostaje zaatakowana przez nieznanego napastnika. Przed śmiercią ratuje ją mężczyzna, który złamał jej serce podczas wakacji.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 kwietnia 2011, 17:30

ODCINEK 2. - TAŚMY WALTERA

Annie kontra IRA
Annie jest wciąż uważana w firmie za nowicjuszkę i zostaje przydzielona do przyjmowania ludzi, którzy chcą podzielić się z wywiadem swoimi informacjami. W ten sposób spotyka Helen i jej syna Waltera, który dzięki krótkofalowej radiostacji najprawdopodobniej przechwycił rozmowę komórki irlandzkiej organizacji terrorystycznej. Kiedy CIA uświadamia sobie odkrycie Waltera, okazuje się, że chłopiec wraz z matką ukryli się w obawie przed terrorystami. W odnalezieniu Helen i Waltera pomaga Annie agent brytyjskiego wywiadu James Elliot. W trakcie przeszukiwania mieszkania zaginionych Annie zostaje zaatakowana. Atak udaje się powstrzymać, ale agentka zdaje sobie sprawę, że matce i dziecku grozi poważne niebezpieczeństwo, jeśli nie uda się ich odnaleźć na czas.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 kwietnia 2011, 17:30

ODCINEK 3. - SOUTH BOUND SUAREZ

Annie rozpracowuje wenezuelskiego oficjela
Annie uwodzi mężczyznę o imieniu Diego. Jest to element akcji CIA, mającej na celu dotarcie do Victora Poncesa, skorumpowanego członka wenezuelskiego rządu. Diego jest bratem Julii, kochanki Victora. Zadaniem Annie jest dostarczenie Diego do Wenezueli, gdzie chłopak ma przekonać siostrę do współpracy w celu ujawnienia nielegalnych działań Victora. Na miejscu okazuje się, że agent, który miał przejąć Diego, nie pojawia się w wyznaczonym miejscu. Cała akcja ujawnienia korupcji Victora zostaje przydzielona Annie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 kwietnia 2011, 17:30

ODCINEK 4. - BEZ LITOŚCI

Izraelski łącznik Annie
Annie zostaje wysłana do Zurychu w celu wymiany informacji ze współpracownikiem z izraelskiego wywiadu. Lotnisko, na którym mają się spotkać zostaje zaatakowane. Ktoś próbuje wykraść Annie walizkę z tajnymi danymi. Uciekając przed policją, Annie ukrywa walizkę w pobliskim hotelu i kontaktuje się z Fatmą, mężczyzną, który ma zapewnić jej nową tożsamość i transport w bezpieczne miejsce. Ku swemu zdziwieniu, u Fatmy spotyka Eyala, swój izraelski kontakt. Przestaje ufać Eyalowi, zwłaszcza po tym, jak pozbawia ją możliwości kontaktu z siedzibą CIA. Tymczasem w Stanach Arthur Campbell, jeden z szefów CIA prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania źródła przecieku w agencji.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 kwietnia 2011, 17:30

ODCINEK 5. - W PEŁNYM ŚWIETLE

Ben ściga przemytnika broni
Do siedziby CIA przyjeżdża ojciec jednego z agentów, a zarazem były szef agencji Henry Wilcox. Annie dostaje zadanie odnalezienia Christophera McCauleya, byłego agenta, specjalizującego się w tematyce wschodniej Afryki. Annie udaje się wyciągnąć od niego informacje, które rzucają podejrzenia na Henry'ego Wilcoksa. Tymczasem Ben Mercer, mężczyzna poznany przez Annie na Sri Lance, a jednocześnie powód jej miłosnego zawodu, tropi Hassana, terrorystę szmuglującego rakiety do Stanów Zjednoczonych.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 7 maja 2011, 17:30

ODCINEK 6. - ŚWIĘCI

Zdrajca w otoczeniu senatora
CIA podejrzewa, że akcje wywiadu prowadzone w Pakistanie i Afganistanie są sabotowane. Wewnętrzna komórka CIA, w której pracuje Annie odkrywa, że źródła przecieku mogą znajdować się w Senacie. Annie zostaje przydzielona do śledzenia senatora Gila Jarvisa. Dowiaduje się o tajemniczych wtorkowych spotkaniach senatora. Okazuje się, że Jarvisa łączą bliskie relacje z Ashley, szefową jego gabinetu. Annie podejrzewa, że to ona jest źródłem przecieku. Jednocześnie zaczyna podejrzewać męża swojej siostry o romans.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 maja 2011, 17:30

ODCINEK 7. - ZERWANA ŁĄCZNOŚĆ

Annie i Auggie razem w terenie
Waszyngton zostaje odcięty od Internetu i sieci komórkowych. Po tym, jak zostały naruszone rządowe serwery, CIA stara się ustalić, kto stoi za groźnym cyberatakiem. W tym celu Joan Campbell wysyła niewidomego agenta Auggie'ego do akcji w terenie. Auggie ma udać się na zjazd hackerów i nawiązać kontakt z osławioną rosyjską cyberterrorystką i anarchistką Natashą Petrovną. Problem polega na tym, że Natasha jest byłą dziewczyną Auggie'ego. W akcji uczestniczy także Annie, której CIA daje możliwość zapłacenia Natashy 2 milionów dolarów w zamian za bezpieczny zwrot rządowych danych. W międzyczasie dochodzi do spięć pomiędzy Annie a jej siostrą Danielle.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 maja 2011, 17:30

ODCINEK 8. - CO NIE POWINNO SIĘ ZDARZYĆ

Spotkanie z Benem
Danielle namawia Annie, by zaprosiła na domowego grilla kolegę z pracy Jaia. Annie zgadza się. Jedak po miłym wieczorze, zaraz po wyjściu Jaia, w mieszkaniu Annie pojawia się jej wielka miłość ze Sri Lanki. Ben tłumaczy, że opuścił ją z powodu niebezpiecznej misji, którą prowadził dla agencji. Przyznaje, że to on uratował jej życie podczas jej pierwszej misji i udziela informacji na temat rosyjskich handlarzy bronią, dokonujących transakcji pod przykrywką domu aukcyjnego.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 maja 2011, 17:30

ODCINEK 9. - GŁUPIEC W DESZCZU

Annie przechwytuje informacje od irańskiego uciekiniera
Joan wysyła Annie na kilka dni urlopu. Danielle zabiera ją na wycieczkę nad wodospad Niagara. Wakacje zostają nagle przerwane po tym, jak przebywający w okolicy irański uciekinier kontaktuje się z CIA, by udostępnić informacje o nielegalnych transakcjach irańskiego rządu. W zamian żąda azylu. Tymczasem Arthur Campbell dowiaduje się, że Auggie jest w zażyłych relacjach z Lizą Hearn, która publikuje wyciekające z CIA tajne informacje. Nie podejrzewa Auggie'ego o zdradę. Postanawia jednak go wykorzystać do ustalenia prawdziwego źródła przecieków.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 czerwca 2011, 17:30

ODCINEK 10. - NIE ZOSTAWIĘ CIĘ SKARBIE

Akcja w Londynie
CIA śledzi farmaceutę Dona Ridleya, który współpracuje w angolskimi przemytnikami diamentów. Po tym, jak FBI aresztuje Ridleya, CIA chce się dowiedzieć, kto jest mózgiem szajki przemytników. W tym celu Annie i Jai jadą do Londynu, skąd pochodzą przemycane diamenty. W Londynie Annie poznaje Vivian Long, podejrzaną pracowniczkę ambasady USA. Udając owładniętą hazardem handlarkę sztuki, agentka idzie do popularnego londyńskiego kasyna Havery, gdzie ma nadzieję rozwiązać sprawę angolskich przemytników. Każdy jej krok śledzi z ukrycia Jai.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 czerwca 2011, 17:30

ODCINEK 11. - GDY PĘKA GROBLA

Wspólna akcja Annie i Bena
Annie i Auggie uczestniczą w ceremonii wręczenia nagród CIA. Pojawia się Ben Mercer i ujawnia, że pracował pod przykrywką w celu dotarcia do handlarza bronią Feliksa Artigasa. Posłużył się przy tym chemikiem Antonem Sabine'em jako przynętą. Teraz Artigas porwał Sabine'a, by zmusić go do stworzenia broni chemicznej. Ben prosi CIA o możliwość udania się na Sri Lankę w celu uratowania Sabine'a. W misji ma mu pomóc Annie. Tymczasem dziennikarka Liza Hearn przygotowuje artykuł, mający obnażyć akcje CIA w wielu krajach.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 czerwca 2011, 17:30

WASZE OPINIE

meg

Kiedy trzeci sezon w Canal+? Bo na seriale on-line juz jest do obejrzenia kilka odcinków!

Blue-Grey

Uwielbiam takie lekkie, sensacyjno-szpiegowskie seriale, tym bardziej, jeśli są niegłupie i odpowiednio przyprawione humorem. Ten uważam za jeden z najlepszych w całej telewizji. Jego najważniejsze atuty to dobry, wartki scenariusz i znakomity dobór aktorów. Myślę tu przede wszystkim o Piper Perabo (co za imię i nazwisko! [;-)]), która brawurowo gra rolę uroczej, mądrej, chociaż niekiedy blondynkowatej agentki Walker. Oj, sporo bym dał, żeby mieć taką sąsiadkę za ścianą.

gbpsary

Po pilotażowym odcinku zapowiada się ciekawy serial
Kamuflaż
USA, 2010
Annie Walker poznaje przystojnego mężczyznę, z którym spędza kilka romantycznych tygodni. Kiedy wydaje się, że wszystko układa się idealnie, mężczyzna znika, pozostawiając po sobie jedynie zaszyfrowaną notatkę. Wydarzenia te sprawiają, że Annie postanawia wstąpić do CIA.
serial sensacyjny
Kamuflaż
4,3 5 1 11