PREMIERA

2009.11.11

CANAL+ PREMIUM

KANISTER

2008

gatunek: seria filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

Niebezpieczne zabawy, igranie z ogniem, traumatyczne przeżycia i chuligańskie wybryki w wybuchowym wydaniu Superdeseru.

KANISTER
(Jerrycan), Australia, 2008, 13'10"
reżyseria: Julius Avery

Grupa znudzonych nastolatków postanawia w ramach rozrywki wysadzić w powietrze kanister z benzyną. Problem w tym, że nie ma chętnego, który podjąłby się niebezpiecznego zadania podpalenia ładunku. Pechowcem okazuje się Nathan, który przegrywa w "papier, kamień, nożyce". Podjudzany przez rówieśników, musi podjąć decyzję, która może przesądzić o jego życiu.

Film otrzymał m.in. nagrodę Jury na festiwalu w Cannes, został nagrodzony przez Australijski Instytut Filmowy, wyróżniony na festiwalu w Berlinie i Sundance. Był nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 2008 roku.

URAZ MÓZGU
(Brain Damage), Wlk. Brytania, 2006, 3'10"
reżyseria: Cameron Duguid

Młody chłopak doznaje urazu czaszki, kiedy wyrostek popisujący się przed kumplami rzuca w niego cegłą. Jedno wydarzenie kompletnie zmienia życie ofiary. Film ilustrowany animacją rysunkową opowiada o zespole stresu pourazowego.

MIĘCZAK
(Soft), Wlk. Brytania, 2007, 14'03"
reżyseria: Simon Eblis

Postawa ojca i syna w odpowiedzi na zaczepki znudzonych wyrostków, którzy próbują zabawić się czyimś kosztem. Wbrew wcześniej wpajanym synowi zasadom ojciec unika konfrontacji i biernie znosi niewybredne żarty i przejawy agresji chuliganów.

Film nominowany do BAFTY i European Film Awards. Otrzymał 15 nagród m.in.: British Independent Film Award, nagrodę na festivalu w Sundance, Toronto, Genewie, Palm Springs, Mediolanie i Hamburgu.
KANISTER
2008
Niebezpieczne zabawy, igranie z ogniem, traumatyczne przeżycia i chuligańskie wybryki w wybuchowym wydaniu Superdeseru.
seria filmów krótkometrażowych
KANISTER