PREMIERA

2012.10.01

CANAL+ PREMIUM

Kasabian w akcji

Kasabian Live at the O2

Wlk. Brytania, 2011

gatunek: koncert

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

1 października na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia na antenie CANAL+ pojawią się dwie wyjątkowe pozycje muzyczne.

Na początek wieczoru zaprezentuje koncert "Kasabian w akcji". Od 21:00 prezentowany będzie ich występ z ostatniej trasy koncertowej promującej najnowszą płytę "Velociraptor!". Zespół dający koncerty na całym świecie tym razem zawitał w swoje rodzinne strony grając w słynnej londyńskiej O2 Arenie, która miała być miejscem powrotu na scenę Michaela Jacksona...

Materiał dokumentuje występ Kasabian zarejestrowany w grudniu 2011 roku. Jest to unikatowa możliwość posłuchania najnowszych utworów, będących wizytówkami najnowszego krążka, między innymi: "Days Are Forgotten", "Re-wired", "Goodbye Kiss". Oprócz nowości, nie zabraknie oczywiście przebojów, które zapewniły zespołowi międzynarodową sławę. Będą to: "Shoot the Runner", "Club Foot" oraz "Fire". Ostatni ze wspomnianych utworów stał się uwielbianym przez kibiców piłkarskich hymnem angielskiej Premier League.

Początki brytyjskiego zespołu wpisują się w znany schemat: grupa przyjaciół, których łączyła fascynacja rockiem postanawia spróbować swoich sił w przemyśle muzycznym. W 2004 roku po otrzymaniu kontraktu płytowego, świat ujrzała pierwsza płyta - "Kasabian". Z trzech singli: "Processed Beats", "Reason in Treason" oraz "Club Foot", ten trzeci okazał się przepustką do wielkiego świata fonografii, a także źródłem pozytywnych opinii krytyków. Kolejna płyta zatytułowana "Empire" odniosła jeszcze większy komercyjny sukces, niż jej poprzedniczka. Choć głosy dziennikarzy muzycznych bywały podzielone, nie stanęło to na przeszkodzie w dwukrotnym pokryciu płyty platyną. Kasabian przypomnieli o swojej obecności ponownie, w 2009 roku, wydając trzeci krążek zatytułowany "West Ryder Pauper Lunatic Asylum". W zamyśle twórców kierowany do osób, które nie traktują longplayów wyrywkowo, ale do ludzi, którzy traktują płytę jako całość oraz jako soundtrack do wymyślonego filmu. Piosenki zawarte w trzecim już dziele brytyjskich muzyków, doprowadziły je na sam szczyt UK Album Chart. Rok 2011 to dla Kasabian czas "Velociraptor!" zbierający niemal maksymalne noty recenzentów. Utwór "Switchblade Smiles" został sprezentowany fanom, którzy uprzednio zamówili płytę w systemie pre-order, dzięki czemu mogli pobrać ją za darmo z sieci. Ostatni z longplayów zespołu dodatkowo ugruntował i tak już mocną pozycję na rynku, na dodatek pokrywając się platyną w Irlandii, dwukrotną platyną w Wielkiej Brytanii oraz złotem w Australii i Japonii.

WASZE OPINIE

Swarfiga

Super! Jak najwięcej powtórek i dzięki za ten koncert! : )
Kasabian w akcji
Wlk. Brytania, 2011
1 października na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia na antenie CANAL+ pojawią się dwie wyjątkowe pozycje muzyczne.
koncert
Kasabian w akcji
4,8 5 1 22