Fox

PREMIERA

2007.01.25

CANAL+ PREMIUM

KEVIN - SAM W NOWYM JORKU

Home Alone 2: Lost in New York

USA, 1992

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia familijna

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dalsze przygody pomysłowego Kevina McCallistera. Tym razem rodzina wybiera się na Święta Bożego Narodzenia na Florydę.

Na lotnisku Kevin (Macaulay Culkin) przez nieuwagę odłącza się od reszty i zamiast wsiąść do samolotu lecącego w stronę Miami, udaje się do Nowego Jork. Po wylądowaniu, chłopcu udaje się zatrzymać taksówkę i namówić kierowcę, by zawiózł go do Plaza Hotel - jednego z najdroższych hoteli w mieście. Tam, używając karty kredytowej ojca, Kevin wynajmuje pokój i rozpoczyna kolejną przygodę życia. W sklepie z zabawkami, który często odwiedza, zaprzyjaźnia się z jego właścicielem - panem Duncanem (Eddie Bracken). Poznaje również bezdomną kobietę (Brenda Fricker), karmicielkę nowojorskich gołębi w Central Parku. Przez przypadek Kevin dowiaduje się, że jego starzy "znajomi", dwaj złodzieje Harry (Joe Pesci) i Marv (Daniel Stern) uciekli z więzienia i w najbliższym czasie planują rabunek w sklepie pana Duncana. Kevin natychmiast postanawia podjąć działania mające temu zapobiec. Obmyśla plan, jak przechytrzyć Harry'ego i Marva.

Kevina zagrał ponownie Macaulay Culkin, który za kreację w pierwszej części był nominowany m.in. do Złotego Globu i uznany za najbardziej obiecującego młodego aktora. W sequelu wystąpił również Joe Pesci, zdobywca Oscara za rolę w "Chłopcach z ferajny" Scorsese. W rolę znajomej Kevina - karmicielki gołębi wcieliła się irlandzka aktorka Brenda Fricker, nominowana do Złotego Globu, a laureatka Oscara za rolę w filmie Jima Sheridana "Moja lewa stopa". Grała również w "Burzliwym życiu Moll Flanders" Pena Denshama.

Muzykę do "Kevin - sam w Nowym Jorku" skomponował John Williams, absolutny rekordzista jeśli chodzi o nominacje do Oscara w kategorii najlepsza muzyka - otrzymał ją 32 razy, a samą statuetkę pięciokrotnie, w tym za tak wielkie przeboje, jak "Szczęki", "Skrzypek na dachu" czy "E.T".

WASZE OPINIE

iMichał

Będzie jeszcze kiedyś powtórka na Canal+?

BasteKSG

Ja zgadzam sie w 100% z ITI odnosnie Home Alone i American Pie. Kevin to jednak klasyka - genialna. Ten film sie chyba wszystkim podoba :-)

ITI

Kurcze taki fajny film, a wczoraj na nim usnołem.
KEVIN - SAM W NOWYM JORKU
reżyseria:
USA, 1992
Dalsze przygody pomysłowego Kevina McCallistera. Tym razem rodzina wybiera się na Święta Bożego Narodzenia na Florydę.
komedia familijna
KEVIN - SAM W NOWYM JORKU
4,3 5 1 62