PREMIERA

2008.01.18

CANAL+ PREMIUM

KILER-ÓW 2-ÓCH

Polska, 1999

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 113 min

Ocena filmu

0.00

Opis

O nakręceniu "Kiler-ów 2-óch" zadecydował sukces pierwszej części, którą obejrzało w kinach ponad 2 miliony widzów. Reżyser, Juliusz Machulski postanowił spotkać się ponownie z tą samą ekipą.

Rok 1997. Sympatyczny taksówkarz Jurek Kiler (Cezary Pazura) zostaje fałszywie oskarżony o popełnienie serii zabójstw. Komisarz Ryba (Jerzy Stuhr), as polskiej policji, uważa go za legendarnego płatnego mordercę, posługującego się pseudonimem "Kiler". Siara (Janusz Rewiński) i Lipski (Jan Englert), wynajmują Jurka, aby pomógł im odebrać przesyłkę z Kolumbii - kontener pełen dolarów. Z pomocą pięknej dziennikarki Ewy Szańskiej (Małgorzata Kożuchowska) Kilerowi udaje się oddać obydwu gangsterów w ręce komisarza Ryby, oczyścić się z zarzutów, a w dodatku zatrzymać pieniądze z Kolumbii.

Rok 1999. Jurek wraz z Ewą stoją na czele prestiżowej fundacji, wspierającej organizacje państwowe i grupy zawodowe. Były taksówkarz obraca się w gronie VIP-ów, grywa także w tenisa z Prezydentem RP. Siara i Lipski siedzą w więzieniu. Nie przeszkadza to jednak Siarze zlecić płatnemu zabójcy Szakalowi (Peter J. Lucas) zabicie Kilera. Szakal organizuje jednak zamachy głównie wtedy, gdy Jurek przebywa w otoczeniu wysokich rangą urzędników państwowych, dlatego próby zlikwidowania Kilera wszyscy kojarzą z osobami prominentów. Podobnie uważa niezawodny komisarz Ryba, z tym że dla niego podejrzanym numer jeden jest Jurek Kiler. Wreszcie Siara i Lipski wychodzą na wolność. Mają teraz nowy plan: zamierzają przechwycić ogromny transport złota, będący darem dla fundacji Kilera. Trzeba w związku z tym odwołać Szakala, ponieważ tylko Jurek może odebrać złoto. Niestety, wcześniej Szakalowi udaje się dotrzeć do biura Kilera, gdzie wykonuje wyrok. Lipski sprowadza płatnego mordercę, niejakiego Jose Arcadio Moralesa, który jest sobowtórem Kilera. Przy jego pomocy Siara ma przechwycić cenny transport. Wydawałoby się, że wszystko idzie po myśli gangsterów, gdy nagle okazuje się, że Jurek Kiler żyje i, co więcej, zamierza przejąć inicjatywę. Dochodzi do konfrontacji Kiler-ów 2-óch.

JULIUSZ MACHULSKI zaprosił do współpracy takich znakomitych polskich aktorów, jak Cezary Pazura (tu w podwójnej roli Jurka Kilera i Jose Arcadio Moralesa), Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński, Jan Englert, Marek Kondrat, Jan Machulski, Kasia Figura, Jolanta Fraszyńska, Małgorzata Kożuchowska czy Olaf Lubaszenko. Juliusz Machulski scenariusz filmu napisał wraz z Ryszardem Zatorskim, za kamerą w trakcie realizacji stanął zaś Grzegorz Kuczeriszka. Muzycznym zilustrowaniem obrazu zajął się Kuba Sienkiewicz wraz z zespołem Elektryczne Gitary. Sequel słynnej komedii "Kiler" zdobył m.in. nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orła.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Nie jest to oczywiście sequel najgorszy na świecie, ale nie nazwałbym go też filmem do końca dobrym. Przyznaję, że jest kilka śmiesznych momentów, ale w jedynce było tych chwil znacznie więcej. niektóre sceny zostały żywcem ściagnięte z oryginału, ale to nie jedyny minus. Scenariusz pod pewnymi względami jest tak nieprawdopodobny, że czlowiek usmiecha sie pod nosem. Ale dość tej krytyki. Były też oczywiście zabawne momenty, ale podsumowując, i tak wolę "Kilera" z1997 r.

Shady

Totalne dno, kaszana jakich mało !!!!!

szewol

Nigdy dwójka nie jest lepsza od Jedynki. Ta Dwójka nie jest najgorsza, choć zawsze mogła byc lepsza ;)
KILER-ÓW 2-ÓCH
reżyseria:
Polska, 1999
O nakręceniu "Kiler-ów 2-óch" zadecydował sukces pierwszej części, którą obejrzało w kinach ponad 2 miliony widzów. Reżyser, Juliusz Machulski postanowił spotkać się ponownie z tą samą ekipą.
komedia
KILER-ÓW 2-ÓCH
4,1 5 1 106