PREMIERA

2008.07.26

CANAL+ PREMIUM

KLĄTWA 2

The Grudge 2

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Aubrey Davis (Amber Tamblyn) dowiaduje się, że jej siostra Karen (Sarah Michelle Gellar) leży w szpitalu w Tokio. Na prośbę matki (Joanna Cassidy) udaje się do Japonii, by sprowadzić ją do domu. Podczas spotkania Karen zachowuje się dziwnie i nieustannie opowiada o starym domu i czyhającym w nim niebezpieczeństwie.

Aubrey poznaje legendę tajemniczego domostwa, które w przeszłości było sceną przerażających zbrodni z ust przypadkowo spotkanego reportera i fotografa Easona (Edison Chen). Po samobójstwie Karen oboje udają się tam, żeby rozwikłać zagadkę jej śmierci. Tymczasem uczennica międzynarodowej szkoły w Tokio Allison (Arielle Kebbel) próbuje zaprzyjaźnić się z Vanessą (Teresa Palmer) i Miyuki (Misako Uno). Jest dla nich nawet gotowa pójść do nawiedzonego domu, w którym dokonano kilku morderstw. W tym czasie w odległym Chicago mały Jake (Matthew Knight) tęskni za zmarłą matką i nie chce zaakceptować nowej narzeczonej (Jennifer Beals) ojca (Christopher Cousins). Nie rozumie również, dlaczego wszyscy w kamienicy zaczynają dziwnie się zachowywać.

Na początku lat 90. XX wieku w Japonii doszło do głosu nowe pokolenie filmowców, którzy odnowili formułę horroru. Najważniejszymi postaciami tego nurtu są Takashi Shimizu i Hideo Nakata. Ich filmy, opowiadające zazwyczaj o potępionych duchach, które mszczą się na ludziach, zyskały w Azji ogromną popularność i szybko stały się obiektem zainteresowania Hollywood. Na pierwszy ogień poszedł "The Ring - Krąg" Nakaty, którego amerykańską wersję wyreżyserował Gore Verbinski. Niedługo po nim pojawiła się "The Grudge - Klątwa", którą zrealizował autor japońskiego oryginału "Klątwa Ju-on" TAKASHI SHIMIZU. Film miał światową premierę w październiku 2004 i zarobił blisko 190 milionów dolarów. Fani horrorów docenili obraz i z całego świata popłynęły entuzjastyczne reakcje. Opowieść Takashi Shimizu o przerażającej klątwie, która niesie śmierć wciągnęła publiczność i zaostrzyła apetyt na dalszy ciąg. "Klątwa 2" kontynuuje główny wątek pokazując, jak klątwa rozprzestrzenia się poza nawiedzony dom, od którego wszystko się zaczęło. Shimizu kreuje niezwykły, duszny i przerażający świat przy użyciu najprostszych środków takich, jak oszczędne oświetlenie, klimatyczna muzyka i niepokojące efekty dźwiękowe.

"Klątwa 2", tak jak pierwsza część, ma zapierającą dech w piersiach scenę otwierającą film. W "The Grudge - Klątwa" Bill Pullman wyskakuje z okna tokijskiego apartamentu, w sequelu główną postacią jest Jennifer Beals, która w jednym z wywiadów wyznała, że scena początkowa była jednym z powodów, dla których chciała zagrać u Shimizu. Beals, na co dzień żona Alexandre'a Rockwella, reżysera filmów niezależnych nagradzanych na Sundance, jak dotąd największy sukces artystyczny odniosła rolą w serialu "The L Word". Pojawiająca się w jednym z epizodów "Klątwy 2" Sarah Michelle Gellar, która w pierwszej części zagrała rolę główną, jest znana szerokiej publiczności dzięki występie w znanym i lubianym serialu łączącym kino młodzieżowe z horrorem "Buffy Postrach Wampirów". Aktora wystąpiła także w takich hitach, jak "Koszmar minionego lata" i "Szkoła uwodzenia". Największą gwiazdą "Klątwy 2" jest jednak Edison Chen, jeden z najpopularniejszych azjatyckich aktorów młodego pokolenia. Zadebiutował w 2000 roku u Takashiego Miike w filmie "Żywi lub martwi 2: Ucieczka". Od tego czasu zdążył już zagrać w ponad 20 filmach, z których najbardziej znany jest tryptyk "Infernal Affairs: Piekielna gra" ("Infiltracja" Scorsese to remake właśnie tego filmu). Młody artysta nie poprzestaje na kinie. Zajmuje się projektowaniem ubrań i butów, nagrywa muzykę hip-hopową, a jego podobiznę można znaleźć na azjatyckich puszkach Pepsi.

WASZE OPINIE

WNLek

Pierwsza połowa filmu nudna, druga dość straszna. Film podobał mi się, tylko trochę banalna fabuła.

Kubol1910

Nie przepadam za trylogią klątwy obejżałem pierwszą część i nie była taka zła.. ale nie ciągnie mnie do obejzenia kolejnych części.

dziiendobry

a według mnie dwie częsci są tak samo straszne.
KLĄTWA 2
reżyseria:
USA, 2006
Aubrey Davis (Amber Tamblyn) dowiaduje się, że jej siostra Karen (Sarah Michelle Gellar) leży w szpitalu w Tokio. Na prośbę matki (Joanna Cassidy) udaje się do Japonii, by sprowadzić ją do domu. Podczas spotkania Karen zachowuje się dziwnie i nieustannie opowiada o starym domu i czyhającym w nim niebezpieczeństwie.
horror
KLĄTWA 2
3,8 5 1 30