Fox

PREMIERA

2007.07.09

CANAL+ PREMIUM

KLEJNOT NILU

Jewel of the Nile

USA, 1985

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ciąg dalszy przygód Joan Wilder (Kathleen Turner), autorki przygodowych romansów w złym guście i Jacka Coltona (Michael Douglas), dzielnego i przystojnego obieżyświata.

Zakochani w sobie bez pamięci żeglują właśnie nowym, wymarzonym jachtem, który Jack zakupił po trudach przygody, opowiedzianej w "Miłości, szmaragdzie i krokodylu". Mimo romantycznej scenerii sprawy nie mają się jednak najlepiej. Joan, zapewne pod wpływem szczęśliwej miłości, po raz pierwszy w karierze walczy z twórczą niemocą. Jackowi natomiast spać nie daje awanturnicza dusza. Nagle pojawia się Ralph (Danny DeVito), niepoprawny poszukiwacz skarbów, który ostatnie pół roku spędził w kolumbijskim więzieniu. Do Joan tymczasem zgłasza się nijaki Omar (Spiros Focás), który prosi ją, by spisała jego biografię. Kiedy rodzi się podejrzenie, że Omar ukradł bezcenny "klejnot Nilu", staje się jasne skąd wziął się Ralph, dla którego bezcenny klejnot jest prawdziwą obsesją. Jedno jest pewne: spokojny rejs zakochanych dobiegł końca.

Po spektakularnym sukcesie romansu przygodowego "Miłość, szmaragd i krokodyl" (1984), który uczynił gwiazdę z początkującej aktorki Kathleen Turner, producenci filmu niedługo kazali widzom czekać na dalsze przygody Joan i Jacka. Tym razem, dzięki większemu budżetowi, mogli pozwolić sobie na jeszcze więcej efektów, jak choćby szaleńcza jazda odrzutowcem po arabskim jarmarku, koronacyjna gala i tłumy statystów. Reżyserię powierzono LEWISOWI TEAGUE'OWI, który dwa lata wcześniej zrealizował według prozy Stephena Kinga horror "Cujo" nagrodzony przez publiczność na festiwalu Fantasporto w 1987 roku. W rolach głównych, jak w poprzedniej części, wystąpili Michael Douglas, Kathleen Turner i Danny DeVito. Towarzyszył im grecki aktor Spiros Focás, znany m.in. z "Rambo III".

WASZE OPINIE

djelliott1002

Super .... bardzo dobry sequel ... ciag dalszy komedii i przygody na wysokim poziomie :) 5+++!!!

BeruZadra

Ale w chwili kiedy film ogląda się po raz setny czy tysięczny - wcale już tak przyjemnie nie jest. Nawet DeVito śmieszy jakby mniej...

Jesse

Kontynuacja filmu "Miłość, szmaragd i krokodyl"- już niemal klasyka kina przygodowego. Moim zdaniem druga część nawet przebija oryginał, oglądało mi się jeszcze lepiej. Wielka zasługa aktorów. Kathleen Turner ma w sobie wdzięk i sympatyczną naiwność, Michael Douglas jest wzorowym bohaterem takiego filmu. Ten błysk w oku... A Dany de Vito jest jak Danny de Vito, umieszczenie go na czele oddziału arabskich rewolucjonistów to jest świetny zabieg. Wiele akcji, humor, klimat, plener i luz.. i świetna sekwencja z samolotem szalejącym w mieście.

Bardzo przyjemnie spędza się czas z takim filmem.
KLEJNOT NILU
reżyseria:
USA, 1985
Ciąg dalszy przygód Joan Wilder (Kathleen Turner), autorki przygodowych romansów w złym guście i Jacka Coltona (Michael Douglas), dzielnego i przystojnego obieżyświata.
film przygodowy
KLEJNOT NILU
4,0 5 1 30