PREMIERA

2011.06.22

CANAL+ PREMIUM

Kłopotliwy chłopak

Worried about the Boy

Wielka Brytania, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Anglia, rok 1980. Młody George O'Dowd (Douglas Booth) sprzecza się z rodzicami, nie akceptującymi jego zamiłowania do ekscentrycznych ubrań i makijażu. Wraz z przyjacielem Peterem (Freddie Fox), przebierającym się za Marylin Monroe, zamieszkuje w lokalnym skłocie.

Po znalezieniu pracy jako szatniarz w jednym z klubów, zaczyna poznawać miejscowych muzyków, m.in. perkusistę Jona Mossa (Mathew Horne). Za sprawą byłego menedżera grupy Sex Pistols, Malcolma McLarena (Mark Gatiss), George postanawia rozpocząć własną karierę w showbiznesie. Po występach w wykreowanym przez McLarena zespole Bow Wow Wow zakłada wraz z Mossem formację Culture Club. Sukcesy komercyjne zwracają na niego uwagę brukowej prasy, rozpisującej się o narkotykowych ekscesach George'a. To początek barwnej kariery O'Dowda, znanego pod pseudonimem artystycznym Boy George.

"Kłopotliwy chłopak" to po części biograficzna historia Boya George'a, brytyjskiego wokalisty, który największe sukcesy święcił w latach 1980. z zespołem Culture Club oraz jako artysta solowy. Charakteryzujący się wielką ekstrawagancją nawet na tle innych barwnych gwiazd muzyki new romantic, George zawsze skupiał na sobie uwagę mediów i publiki androgynicznym wizerunkiem, krzykliwymi kreacjami i kontrowersjami wokół jego orientacji seksualnej. W wyreżyserowanym przez JULIANA JARROLDA ("Zakochana Jane", "Powrót do Brideshead") filmie zobaczyć możemy aktorów, takich jak Douglas Booth (serial "Filary Ziemi"), Matthew Horne ("Lesbian Vampire Killers, czyli noc krwawej żądzy", serial "Gavin i Stacy") czy Mark Gatiss (seriale "Liga dżentelmenów", "Mała Brytania"), jak również sprawnie odtworzoną, wielobarwną aurę szalonych lat 80.

WASZE OPINIE

BeruZadra

Takie jakby wyrwane z kontekstu. Nie wiadomo, co się tak właściwie skąd bierze i z czego wynika, jakby cała wiedza o Boy'u George'u pochodziła ze zdjęć w tabloidach i plotkarskich magazynów. Ni w kij ni w oko. Cel był ambitny - biografia nietuzinkowego artysty ale film wypada banalnie żeby nie powiedzieć - słabo.

pedro

Myślę,że wielu z nas (forumowiczów) pamięta piosenki Culture Club, wielu też bawiło się przy nich czy też przeżywało swoją pierwszą miłość. Film Jarroda dobrze oddaje klimat początku lat 80-tych i koncentruje się na nie znanej nam drodze do kariery Boy'a George'a. Wokalista był barwną postacią i dobrze, ze reżyser skupił się na życiu prywatnym piosenkarza. Muzykę przecież znamy. Jednak w "Kłopotliwym chłopku" zabrakło mi tego "czegoś", może pokazania dalszych losów bohatera w tym i jego upadku. Akcja filmu kończy się w roku 1986, ale to kilka lat później Boy George nagrał piękną balladę "Crying Game". Trochę szkoda, bo wyszedł dość poprawny film. Moim zdaniem dużym atutem był aktor odtwarzający główną rolę, muzyka i charakteryzacja oraz kostiumy.
Dobry film.
Kłopotliwy chłopak
reżyseria:
Wielka Brytania, 2010
Anglia, rok 1980. Młody George O'Dowd (Douglas Booth) sprzecza się z rodzicami, nie akceptującymi jego zamiłowania do ekscentrycznych ubrań i makijażu. Wraz z przyjacielem Peterem (Freddie Fox), przebierającym się za Marylin Monroe, zamieszkuje w lokalnym skłocie.
dramat obyczajowy
Kłopotliwy chłopak
4,8 5 1 10