PREMIERA

2010.09.14

CANAL+ PREMIUM

KOBIETA BEZ GŁOWY

La mujer sin cabeza

Argentyna/Francja, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Verónica (María Onetto) jest dobrze sytuowaną dentystką w średnim wieku. Pewnego dnia, wracając z rodzinnego spotkania, traci na chwilę z oczu drogę i potrąca coś samochodem.

Roztrzęsiona Verónica, zapewniając samą siebie, że ofiarą jej nieuwagi padł bezdomny pies, nie powiadamia o zdarzeniu policji. Wspiera ją mąż Marcos (César Bordón), który zapewnia, że w razie jakichś kłopotów, gotów jest wykorzystać swoje znajomości w celu zatuszowania sprawy. Męczona poczuciem winy Verónica nie może jednak opędzić się od obsesyjnej myśli, że mogła potrącić dziecko. Chwilowo uspokaja ją wiadomość o braku odnotowanych wypadków w feralnej okolicy. Wkrótce jednak przychodzi jej dokonać wstrząsającego odkrycia.

LUCRECIA MARTEL jest uważana za jedną z najważniejszych postaci argentyńskiego kina, a jej charakterystyczny styl europejscy kinomani mogli poznać za sprawą takich obrazów, jak "Bagno" czy "Święta dziewczyna", prezentowanych na najważniejszych festiwalach filmowych (Cannes, Berlin). Najnowszy film Argentynki "Kobieta bez głowy" jest znakomitym, pełnym napięcia thrillerem o kobiecie torturowanej przez poczucie winy. Wyprodukowana przy udziale należącej do Pedra Almódovara spółki El Deseo, produkcja brała udział w konkursie głównym festiwalu w Cannes w 2008 roku, gdzie została dostrzeżona przez krytyków. "Niepokojąca i dalece tajemnicza, ta opowieść o duchach własnej winy jest prawdziwym majstersztykiem" - pisał o filmie Peter Bradshaw z brytyjskiego dziennika "The Guardian", porównując także obraz Martel do takich tytułów, jak "Vera Drake" Mike'a Leigh czy "Ukryte" Michaela Hanekego. W tym nieszablonowym filmie można zobaczyć gwiazdy argentyńskiego kina, m.in. znakomitą Maríę Onetto ("4 bose kobiety", "Inny"), Césara Bordóna ("El niño de barro"), Guillerma Arengo ("Kiedy mijają godziny", "Tryska krew") i Inés Efron ("Dziecko jeziora").

WASZE OPINIE

szymon_212

Myślałem że to będzie dobry film, ale się pomyliłem. Film jest bardzo monotonny i nudny, kompletnie nic się w nim nie dzieje. Szkoda cennego czasu. 87 minut o niczym. Kompletne dno. Nawet nie zasługuje na ocene 2, jak dla mnie to ewentualnie na ocene 0.

szymon_212

Myślałem że to będzie dobry film, ale się pomyliłem. Film jest bardzo monotonny i nudny, kompletnie nic się w nim nie dzieje. Szkoda cennego czasu. 87 minut o niczym. Kompletne dno. Nawet nie zasługuje na ocene 2, jak dla mnie to ewentualnie na ocene 1.

Skot

zgadzam się komentarzem powyżej, przesiedziałem cały film licząc że coś się wyjaśni, a babka zrobiła się na brunetkę. Nie wiem - obraz o znieczulicy ludzkiej i barku sumienia? Słabe.
KOBIETA BEZ GŁOWY
reżyseria:
Argentyna/Francja, 2008
Verónica (María Onetto) jest dobrze sytuowaną dentystką w średnim wieku. Pewnego dnia, wracając z rodzinnego spotkania, traci na chwilę z oczu drogę i potrąca coś samochodem.
dramat
KOBIETA BEZ GŁOWY
3,8 5 1 5