Kino Świat 2014

PREMIERA

2014.12.05

CANAL+ PREMIUM

Kobieta w klatce

The Keeper of Lost Causes aka Kvinden i buret

Szwecja/Dania/Niemcy, 2013

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: kryminał

Ocena filmu

0.00

Opis

Mroczny skandynawski kryminał, detektyw po przejściach bierze na celownik nierozwiązaną sprawę domniemanego samobójstwa sprzed 5 lat. W obsadzie: Kaas Nikolaj Lie, Fares Fares i Sonja Richter

Detektyw Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) dochodzi do siebie po nieudanej akcji, w której zginęli dwaj jego najbliżsi współpracownicy, a on sam został ranny. Po rekonwalescencji szef przydziela Mørckowi departament Q, utworzony w celu ostatecznego zamknięcia spraw niewyjaśnionych zbrodni. W teorii zadaniem Carla, który dostaje do pomocy młodego policjanta Assada (Fares Fares), jest przekładanie papierów. Ale niepokorny detektyw nie zamierza tego robić. Zwraca uwagę na domniemane samobójstwo Merete Lynggaard (Sonja Richter), młodej parlamentarzystki, która miała pięć lat wcześniej wyskoczyć z promu, zostawiając na pokładzie upośledzonego brata, Uffe (Mikkel Boe Følsgaard). Wbrew ostrzeżeniom szefa, a później także poza prawem Mørck daje się porwać dochodzeniu i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe.

Mroczny kryminał "Kobieta w klatce" jest ekranizacją światowego bestsellera autorstwa duńskiego pisarza Jussiego Adlera-Olsena, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii. Jest wśród nich prestiżowy Szklany Klucz - wyróżnienie, które w minionych latach zdobywali najwięksi mistrzowie skandynawskiego kryminału, tacy jak Henning Mankell, Stieg Larsson i Jø Nesbo. Autorem scenariusza filmu jest Nikolaj Arcel, nominowany do nagrody BAFTA scenarzysta głośnego "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". W roli głównej wystąpił Nikolaj Lie Kaas, znany m.in. z "Aniołów i demonów" oraz "Jabłek Adama". Partneruje mu Fares Fares, gwiazda nominowanego do Oscara "Wroga numer jeden". W filmie występuje również Sonia Richter, pamiętana z serialu "The Killing" czy filmu "Kobieta, która pragnęła mężczyzny", w którym partnerował jej Marcin Dorociński.

WASZE OPINIE

Arkon

Nie przepadam za kryminałami, w odróżnieniu od mojej żony, ale ten mnie zaintrygował. Dlatego bliżej mi do opinii Pedro.
@Jamal
Rzeczywistość bywa gorsza niż wyobraźnia scenarzystów. Za mniejsze przewinienia(a nawet dla zwykłej zabawy) psychopaci są w stanie zgotować innym piekło.

Jamal

Kolejny słaby kryminał. Zdecydowanie odradzam, nie wszystkie skandynawskie kryminały trzymają poziom.

Gdyby właśnie nie wszystko stawało się jednoznaczne film by na tym zyskał. Jednak chyba nikogo nie przekona karanie za czyny z dzieciństwa i to w tak bestialski sposób ....

pedro

Kolejny świetny thriller. "Kobieta w klatce" to ekranizacja pierwszej części duńskiej trylogii Jussi Adler-Olsena o tajemniczym Wydziale Q. nie będę zdradzał fabuły, by nie zepsuć przyjemności oglądania filmu. Mamy porwaną od kilku lat kobietę i detektywa po przejściach. Współczujemy bohaterce, ale z czasem poznajemy też oprawcę i motywy, które nim kierują. Wtedy nie wszystko okazuje się jednoznaczne. Straszny czyn należy potępić! Ale czy nie ma on pewnego usprawiedliwienia?
Polecam.
Kobieta w klatce
reżyseria:
Szwecja/Dania/Niemcy, 2013
Mroczny skandynawski kryminał, detektyw po przejściach bierze na celownik nierozwiązaną sprawę domniemanego samobójstwa sprzed 5 lat. W obsadzie: Kaas Nikolaj Lie, Fares Fares i Sonja Richter
kryminał
Kobieta w klatce
3,6 5 1 45