PREMIERA

2004.06.18

CANAL+ PREMIUM

Kocha, nie kocha

A la folie... pas du tout

Francja, 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utalentowana studentka malarstwa Angelique (Audrey Tautou) kocha 30-letniego kardiologa Loica (Samuel Le Bihan). Ich miłość zdaje się być tak wielka, że nie przeszkadza im fakt, iż mężczyzna jest już żonaty. W dodatku jego żona Rachel (Isabelle Carre) właśnie spodziewa się ich pierwszego dziecka.

Angelique jest przekonana, że wygra z Rachel, bo Loic tylko ją darzy prawdziwym uczuciem. Ale mężczyzna nie zjawia się na kolejnych spotkaniach. Załamana dziewczyna planuje, więc samobójstwo. Idealna miłość łącząca domniemanych kochanków wygląda zupełnie inaczej z perspektywy Loica. Mężczyzna nawet nie zna Angelique. Dla niego jest nieznajomą, którą parę razy minął na ulicy. W chorobliwej wyobraźni dziewczyny jest jednak wiarołomnym kochankiem i Angelique musi go ukarać. W ostatniej chwili wycofuje się więc z samobójczych decyzji. Postanawia, że to Loic umrze.

Dla 28-letniej LAETITII COLOMBANI "Kocha, nie kocha" to pełnometrażowy debiut. Colombani ma w reżyserskim dorobku kilka filmów krótkometrażowych oraz występy na deskach teatralnych jako aktorka. Powstający prawie cztery lata scenariusz filmu to efekt pracy magisterskiej reżyserki poświęconej motywowi szaleństwa w kinie. Debiutującej artystce zaufał doświadczony producent Charles Gassot, mający w filmografii tak znane tytuły, jak: "Zuchwały Beaumarchais" Edouarda Molinaro, "Rodzinny klimat" Cedrica Klapischa, "Gusta i guściki" Agnes Jaoui czy "Intymność" Patrice'a Chereau. W postać głównej bohaterki wcieliła się tytułowa Amelia z filmu Jean-Pierre'a Jeuneta Audrey Tautou. Młoda aktorka pamiętana jest też z filmów "Bóg jest wielki, a ja malutka", "Smak życia" i "Niewidoczni", a za "Venus Beaute Institute" otrzymała w 2001 roku Cezara dla najlepszej młodej aktorki. Partnerują jej popularni francuscy aktorzy młodego pokolenia: Samuel Le Bihan ("Czerwony", "Francuzka", "Braterstwo wilków") i parokrotnie nominowana do Cezara Isabelle Carre ("Zuchwały Beaumarchais", "Huzar", "La femme defendue").

WASZE OPINIE

Maligna

W głowie tworzy się świat marzeń, pragnień, w którym miło jest się czasem zanurzyć i poczuć szczeście...gorzej jak ten świat staje się jedyną rzeczywistością, w której żyjemy, bo wtedy może być tak jak w tym filmie ;-). Ogólnie polecam!!

Mateusz

Film,ktory opowiedziany z dwóch różnych,zyskuje zdecydowanie na atrakcyjności.Jednak w połowie staje się pomału nudny.Ratuje wszystko jak zwykle świetna A.Tautou,jakże inna niż w ,,Amelii''.Mimo wszystko warto obejrzeć.

Kowalski

To kolejna świetna rola Audrey Tautou, choć nie aż tak znakomita, jak w Amelii. Tym razem aktorka wygląda nieco inaczej - jak widać twórcy uznali, ze trochę głupio byłoby ogladać wspaniałą i szlachetną Amelię w roli np. psychopatycznej morderczyni (to akurat nie za bardzo ten film). Pierwsza część to typowy romans - w sam raz dla dziewczyn. Ona go kocha, a on ją lekceważy (nie zjawia się na spotkaniach, itp.). Ale w drugiej części okazuje się, że wszystko to, co dotąd widzieliśmy wygląda tak naprawdę zupełnie inaczej.
Warto zobaczyć.
Kocha, nie kocha
reżyseria:
Francja, 2002
Utalentowana studentka malarstwa Angelique (Audrey Tautou) kocha 30-letniego kardiologa Loica (Samuel Le Bihan). Ich miłość zdaje się być tak wielka, że nie przeszkadza im fakt, iż mężczyzna jest już żonaty. W dodatku jego żona Rachel (Isabelle Carre) właśnie spodziewa się ich pierwszego dziecka.
thriller
Kocha, nie kocha
4,5 5 1 22