Fot. Monolith Films

PREMIERA

2014.08.17

CANAL+ PREMIUM

Koneser

La migliore offerta

Włochy, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 140 min

Ocena filmu

5.00

Opis

Głośny film Giuseppe Tornatore ("Cinema Paradiso", "Malena") z Geoffreyem Rushem w roli głównej. Historia stroniącego od ludzi marszanda, który zakochuje się w tajemniczej zleceniodawczyni.

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) jest dyrektorem domu aukcyjnego. Żyje samotnie i niechętnie nawiązuje kontakty z ludźmi. Choć ma 63 lata, nigdy nie był w bliższej relacji z żadną kobietą, a jedyną osobą, którą można by nazwać jego przyjacielem jest Robert (Jim Sturgess), energiczny i utalentowany restaurator urządzeń mechanicznych pochodzących z minionych epok. Virgil woli obcować ze sztuką i luksusem. W tym celu potajemnie gromadzi własną kolekcję dzieł sztuki. Wszystko się zmienia za sprawą jednego telefonu. Dziedziczka wielkiej fortuny, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks), powierza Virgilowi wycenę i sprzedaż zbioru rodzinnych antyków. Systematycznie jednak unika spotkania twarzą w twarz. Z jednej strony Virgil ma ochotę zrezygnować ze zlecenia, z drugiej jest zafascynowany tajemniczą kobietą i pragnie ją zobaczyć. Nowe obowiązki prowadzą go do wspaniałych rezydencji w Rzymie, Wiedniu i Pradze. Za sprawą Claire marszand przeżywa nieznane mu dotąd emocje. Z pomocą Roberta uczy się, jak zdobyć serce bojącej się świata kobiety.

"Koneser" jest najnowszym dziełem GIUSEPPE TORNATORE, autora takich filmów, jak "Cinema Paradiso" i "Malena", laureata Oscara oraz nagrody jury w Cannes. W tytułową rolę wcielił się Geoffrey Rush, znany z takich produkcji, jak "Piraci z Karaibów", "Zakochany Szekspir" i "Zatrute pióro" (obie role nominowane do Oscara) czy "Blask", za rolę w którym Rush otrzymał m.in. Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA. W 2011 roku aktor został po raz czwarty nominowany do Nagrody Akademii® za drugoplanową rolę w "Jak zostać królem". Na planie "Konesera" Rushowi partneruje Jim Sturgess ("Kochanice króla", "Jeden dzień"), którego polscy widzowie pamiętają najlepiej z roli Janusza w kinowym hicie "Niepokonani". W "Koneserze" w roli drugoplanowej wystąpił także Donald Sutherland ("Duma i uprzedzenie", "Parszywa dwunastka", "Zwykli ludzie"). Aktor był 7-krotnie nominowany do Złotych Globów. Statuetkę otrzymał dwa razy - za "Obywatela X" oraz "Na ścieżce wojennej". W rolę tajemniczej Claire wcieliła się pochodząca z Holandii była top modelka Sylvia Hoeks, która od 2005 roku z powodzeniem występuje w filmach i serialach telewizyjnych. Twórcą ścieżki dźwiękowej "Konesera" jest Ennio Morricone - autor muzyki do takich klasyków kina, jak "Za garść dolarów" i "Dobry, zły i brzydki" czy "Misja". "Koneser" był kręcony w najpiękniejszych miastach północnych Włoch, pełnych tajemnic i ukrytych zakamarków. Piękno tego regionu podkreślają zarówno zdjęcia Fabia Zamariona, jak i kostiumy Maurizia Millenottiego oraz scenografia Maurizia Sabatiniego.

WASZE OPINIE

absolutely

Absolutnie fantastyczny film! Polecam!

Tufta

Mi już też zostaje chyba tylko zbieranie portretów kobiet.Tyle tylko ,że ja obrazy co najwyżej mogę
sobie kupić od rusków na bazarze bo na inne mnie nie stać.A ,że na razie jeszcze obrazu nie mam to
Blue-Grey ja moje rozmowy duchowe przeprowadzam z królikiem.Ja mu się zwierzam ,odkrywam
duszę a on w tym czasie gryzie mi nogawkę od spodni. Pociesza mnie fakt ,że może jednak coś królik
rozumie,że nie jest takim de...bilem na jakiego wygląda bo gdy do niego mówię to mu uszy sterczą.
A tak w ogóle to fajny film ale nie współczuje głównemu bohaterowi bo jednak Klare sobie bzyknął[:-)]
A w jego wieku i z jego twarzą ciężko było by mu wyrwać nawet emerytkę.Z drugiej strony miał
pieniądze to pewnie jakaś na niego by poleciała.No cóż,wydymali go.

Tufta

Aż obejrzę a nie zamierzałem
Koneser
reżyseria:
Włochy, 2013
Głośny film Giuseppe Tornatore ("Cinema Paradiso", "Malena") z Geoffreyem Rushem w roli głównej. Historia stroniącego od ludzi marszanda, który zakochuje się w tajemniczej zleceniodawczyni.
dramat
Koneser
4,5 5 1 86