PREMIERA

2006.05.01

CANAL+ PREMIUM

KONTRAKT

The Deal

Kanada/USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Stany Zjednoczone, czasy współczesne. Wojna na Środkowym Wschodzie nie sprzyja rozwojowi przemysłu naftowego. Kwitnie za to handel nielegalny.

Lukratywne kontrakty z Arabami interesują nie tylko Amerykanów, ale również rosyjską mafię. Na ślad jednego z takich nielegalnych interesów trafia Tom Hanson (Christian Slater), który pracuje jako konsultant w jednym z biur na Wall Street. Pewnego dnia odkrywa, że jego najlepszy przyjaciel Richard Kester został zamordowany. Richard nadzorował kontrakt z jedną z wiodących na rynku kompanii naftowych o nazwie Condor. W tym samym czasie Toma odwiedza świeżo upieczona absolwentka szkoły biznesu, Abbey Gallagher (Selma Blair). Pełna entuzjazmu dziewczyna chce namówić Toma do podpisania kontraktu z jej firmą. Między dwojgiem młodych ludzi wybucha namiętny i - jak się wkrótce okazuje - niebezpieczny romans. "Kontrakt" to trzeci pełnometrażowy film w dorobku HARVEYA KAHNA. Jako producent i kierownik produkcji pracował przy realizacji filmów "Kiedy miłość zabija...", "Niczyje dziecko" czy "Adrenalina". W rolę Toma wcielił się jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów Christian Slater. Aktor piastował tu również funkcję producenta wykonawczego. W postać Abbey wcieliła się Selma Blair. Interesująco wypada też obsada drugiego planu. Znalazł się w niej m.in. ceniony aktor charakterystyczny Robert Loggia ("Honor Prizzich", "Zagubiona autostrada", serial "Rodzina Soprano"). W filmie pojawia się również John Heard ("Ludzie koty", "Kevin sam w domu", "Raport Pelikana", "Klient").

WASZE OPINIE

ultrax

Faktycznie. Nuda

Marsellus Wallace

BARDZO intelektualny teleturniej majewsiego ;)
Slater chyba na wódę nie miał że w tym zagrał

Sobri

Końca nie widać !
Nie widać!
Nie widać!
KONTRAKT
reżyseria:
Kanada/USA, 2005
Stany Zjednoczone, czasy współczesne. Wojna na Środkowym Wschodzie nie sprzyja rozwojowi przemysłu naftowego. Kwitnie za to handel nielegalny.
thriller
KONTRAKT
3,5 5 1 24