PREMIERA

2006.11.30

CANAL+ PREMIUM

KOSMICZNE PROJEKCJE 3000

Mystery Science Theatre 3000: The Movie

USA, 1996

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 71 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Akcja rozgrywa się na pokładzie krążącej wokół Ziemi stacji kosmicznej. Doktor Clayton Forrester (Trace Beaulieu), szalony naukowiec, który w rzeczywistości jest wysłannikiem kosmitów, chce przejąć władzę nad światem.

Ten często spotykany w filmach science fiction cel zamierza jednak osiągnąć w nader oryginalny sposób. Pragnie doprowadzić ludzi do zbiorowego szaleństwa, zmuszając ich do oglądania najgorszych filmów w historii kina. Eksperymentowi najpierw postanawia poddać uczonego Mike'a Nelsona (Michael J. Nelson), którego nazywa "ugrzecznionym durniem, co wszystko zniesie" i jego dwa roboty Toma Servo i Crowa. Wewnątrz stacji kosmicznej organizuje im seans "Wyspy Ziemi", hollywoodzkiej produkcji science fiction z 1955 roku. Jest to mocno naiwna historia dwóch naukowców wysłanych z Ziemi na planetę Metaluna, której mieszkańcy skrycie planują zawładnięcie światem ludzi. Życiu obu uczonych zagraża dodatkowo owadopodobny mutant. Oglądając zabawny dziś pokaz efektów specjalnych i spreparowane kosmiczne stwory, które mogłyby zasiedlić co najwyżej Ulicę Sezamkową, Nelson i jego metalowi towarzysze - ku zdumieniu Forrestera - zamiast wpadać w szaleństwo, znakomicie się bawią.

"Kosmiczne projekcje 3000" to kinowa wersja dwukrotnie nominowanego do nagrody Emmy telewizyjnego programu rozrywkowego. Na pomysł absurdalnego show, w którym będzie się obśmiewać najbardziej nieudane produkcje Hollywood wpadł w 1988 roku JIM MALLONE, który przy okazji "Kosmicznych projekcji" stał się jednocześnie aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem. Program szybko osiągnął wielką popularność i z lokalnej stacji Minneapolis przeniesiony został na antenę HBO. Kinowa wersja filmu, której premiera odbyła się 19 kwietnia 1996, przyjęta została równie ciepło. Film otrzymał nominację do Saturna jako najlepszy obraz science fiction, a Crow, jeden z występujących w nim robotów, znalazł się na trzecim miejscu ulubionych robotów filmowych w ankiecie sklepu internetowego Amazon oraz filmowej strony IMDb.com.

WASZE OPINIE

LadybirdMorgana

Jak tylko sobie przypomnę ten film to zaczynam się śmiać :D Coś dla wielbicieli parodii typu Czy leci z nami pilot albo Naga broń :D

pawel332

ciag dalszy poprzedniego posta ...

Tak oto nogi pozaziemskiego insekta wygladaja jak nogi babci, krajobraz ladowiska wyglada jak "Flemish painting", and ten ktory ratuje ci zycie krzyczy "Suckers!!!".

W sumie nawet fabula starego filmu sci-fi nagle zaczela byc ciekawa. Uda sie umknac z planety smierci czy nie?

W wersji polskiej nie mozna sie polapac gdzie oryginal a gdzie komentarz. Pomieszanie z poplataniem. Klapa! Tylko oryginal ma sens!

pawel332

Jezeli nie mozesz wlaczyc wersji angielskiej, albo nie znasz angielskiego to nie ogladaj! Totalna strata czasu.

Natomiast jezeli lubisz science fiction i glupie komedie to ... boki zrywac! Ciekawy pomysl: wzieli stary glupawy film science fiction i dodali idiotyczne komentarze robiace sobie jaja z efektow specjalnych rocznik 1955 oraz fabuly dla wagarowiczow z 4-tej podstawowki.
Tak oto nogi pozaziemskiego insekta wygladaja jak nogi babci, krajobraz ladowiska wyglada jak
KOSMICZNE PROJEKCJE 3000
reżyseria:
USA, 1996
Akcja rozgrywa się na pokładzie krążącej wokół Ziemi stacji kosmicznej. Doktor Clayton Forrester (Trace Beaulieu), szalony naukowiec, który w rzeczywistości jest wysłannikiem kosmitów, chce przejąć władzę nad światem.
komedia
KOSMICZNE PROJEKCJE 3000
4,4 5 1 43