Warner Bros. Entertainment Inc.

PREMIERA

2012.06.26

CANAL+ PREMIUM

Koszmar

Suck

Kanada, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/komedia muzyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Marząca o sławie grupa rockowa "The Winners" wyrusza w trasę z nadzieją, że w końcu uda im się przykuć uwagę łowców talentów i podpisać intratny kontrakt płytowy.

Po jednym z występów basistka Jennifer (Jessica Paré) wymyka się z klubu z tajemniczym mężczyzną (Dimitri Coats), który okazuje się wampirem. Nazajutrz Jennifer powraca do niczego nie podejrzewających kolegów z zespołu wyraźnie odmieniona. Działa hipnotyzująco na słuchaczy, których za jej sprawą przybywa w zawrotnym tempie. Wokalista Joey (Rob Stefaniuk) jest przekonany, że to efekt jego charyzmatycznej osobowości, jednak wszystkie komentarze w internecie dotyczą Jennifer. Wkrótce wampirza natura ciągle żądnej świeżej krwi basistki wychodzi na jaw. Koledzy z zespołu powoli akceptują jej nowe wcielenie, zdając sobie sprawę, że to jedyna szansa na odniesienie upragnionego sukcesu. Wkrótce pokusa nieśmiertelności sprawia, że kolejno decydują się dołączyć do koleżanki. Śladem koncertujących rock'n'rollowych krwiożerców wyrusza łowca wampirów Eddie Van Helsing (Malcolm McDowell).

"Koszmar" należy do najciekawszych produkcji wampirycznych powstałych na fali popularności "Sagi Zmierzch". Reżyser i scenarzysta filmu ROB STEFANIUK w brawurowy sposób połączył czarny humor z musicalem w rytmach rocka. Wampiry i rock'n'rollowcy jego zdaniem posiadają wiele wspólnych cech. - Zarówno jedni, jak i drudzy są na nogach całą noc, a w dzień śpią. Na dodatek menadżerowie to często straszni krwiopijcy - śmieje się kanadyjski filmowiec. "Koszmar", w którym Stefaniuk zagrał jedną z głównych ról i miał udział w powstawaniu muzyki do filmu, to po części obraz autobiograficzny. - Grałem w wielu zespołach i nigdy nie odniosłem sukcesu. Dobrze jest przy pisaniu scenariusza pośmiać się z tego, co ci w życiu nie wyszło - mówi. Obok niego w filmie zobaczyć można znaną z występów w serialu "Mad Men" Jessikę Paré i popularnego kanadyjskiego komika Dave'a Foleya ("Atomowy amant", "Postal"). Panicznie bojącego się ciemności, współczesnego Van Helsinga zagrał brytyjski aktor Malcolm McDowell, przed laty nominowany do Złotego Globu za rolę w "Mechanicznej pomarańczy" Stanleya Kubricka. Dodatkowym smaczkiem jest obecność na ekranie w krótszych lub dłuższych epizodach prawdziwych muzycznych gwiazd. Henry Rollins wciela się w ciętego prezentera radiowego, Iggy Pop we właściciela studia nagrań, a Alice Cooper w wampira pracującego jako barman w jednym z klubów. Z kolei znany z walki o prawa zwierząt i wegańskiej diety Moby udowadnia, że nie brak mu dystansu do siebie, pojawiając się jako wokalista grupy "Secretaries of Steak", której fani mają w zwyczaju obrzucać surowym mięsem swoich idoli.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Koszmar
reżyseria:
Kanada, 2009
Marząca o sławie grupa rockowa "The Winners" wyrusza w trasę z nadzieją, że w końcu uda im się przykuć uwagę łowców talentów i podpisać intratny kontrakt płytowy.
horror/komedia muzyczna
Koszmar
3,0 5 1 2