PREMIERA

2012.08.31

CANAL+ PREMIUM

Koszmary

Rabitto Horâ 3D

Japonia/Holandia, 2011

reżyseria:

gatunek: horror 3D

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dziesięcioletni Daigo (Takeru Shibuya) brutalnie zabija na szkolnym boisku chorego królika. Zachowanie chłopca niepokoi jego starszą, przyrodnią siostrę Kiriko (Hikari Mitsushima).

Dziewczyna, będąca od śmierci matki niemową, nie chce narażać Daiga na wyzwiska szkolnych kolegów i postanawia sama uczyć go w domu. Nie może liczyć na wsparcie wiecznie zapracowanego ojca (Teruyuki Kagawa), który bagatelizuje incydent. Kilka dni później rodzeństwo wybiera się do lokalnego multipleksu na horror w 3D. Podczas seansu z ekranu wyskakuje pluszowy królik i wpada w ręce Daiga. Mimo protestów siostry, chłopak zabiera go do domu. Tej samej nocy Daiga nawiedza tajemnicza postać w kostiumie królika i wciąga do alternatywnej rzeczywistości przypominającej park rozrywki. Kiriko próbuje ratować brata

"Koszmary", luźno inspirowane "Alicją w Krainie Czarów", to dzieło japońskiego specjalisty od nastrojowych horrorów TAKASHIEGO SHIMIZU. Reżyser głośnej serii "Klątwa Ju-on" i jej amerykańskiego remake'u "The Grudge - Klątwa" przekonał się do możliwości, jakie przy straszeniu widzów daje technika 3D, kręcąc w 2009 znany widzom "Labirynt strachu". W "Koszmarach", ceniony za dbałość o wizualną stronę swoich filmów, Shimizu wsparł się talentem Christophera Doyle'a. Jeden z najbardziej cenionych współczesnych operatorów, zdobywca nagród w Cannes i Wenecji, autor zdjęć do filmów Wonga Kar-Waia, pomógł w zbudowaniu sugestywnej wizji alternatywnej rzeczywistości. Główną rolę w filmie Shimizu powierzył Hikari Mitsushimie ("Death Note: Notatnik śmierci", "Death Note: Ostatnie imię", "Harakiri: Śmierć samuraja"), u boku której wystąpili: Teruyuki Kagawa ("Tokijska sonata") i debiutujący na dużym ekranie Takeru Shibuya. Film Shimizu zdobył Srebrnego Kruka na Brussels International Festival of Fantasy Film za oryginalność i pokazanie świata oczami dziecka.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

admin

Sprawdziliśmy, materiał na naszych serwerach jest poprawny. Nie było technicznej możliwości, aby został wyemitowany bez wersji lektorskiej. W jaki sposób odbierasz CANAL+?

gizmo2007

Po raz kolejny niepoważne traktowanie widzów.


Film w wersji oryginalnej, bez
lektora
lub
napisów. A może to ma być
zachęta do
nauki
japońskiego...?
Koszmary
reżyseria:
Japonia/Holandia, 2011
Dziesięcioletni Daigo (Takeru Shibuya) brutalnie zabija na szkolnym boisku chorego królika. Zachowanie chłopca niepokoi jego starszą, przyrodnią siostrę Kiriko (Hikari Mitsushima).
horror 3D
Koszmary
5,0 5 1 1