PREMIERA

2010.12.29

CANAL+ PREMIUM

KOVAK BOX

The Kovak Box

Hiszpania/Wielka Brytania, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

David Norton (Timothy Hutton), światowej sławy pisarz science fiction, przybywa na Majorkę jako gość specjalny konferencji poświęconej literaturze.

W podróży towarzyszy mu długoletnia partnerka, Jane (Georgia Mackenzie). Po wygłoszeniu przemówienia i złożeniu autografów David oświadcza się Jane. Para udaje się do pokoju hotelowego, by świętować zaręczyny. Niespodziewanie dziewczyna wyskakuje przez okno i ginie na miejscu. Nazajutrz David odkrywa, że to nie jedyna samobójcza śmierć na wyspie w ostatnim czasie. Pisarz przypadkowo spotyka turystkę Silvię (Lucía Jiménez), która szczęśliwie przeżyła podobny wypadek. Dziewczyna zarzeka się, że nie zamierzała popełnić samobójstwa. Ostatnie, co pamięta to dziwny telefon odebrany chwilę przed wypadkiem. Razem próbują rozwikłać przyczynę zagadkowych śmierci. Wkrótce staje się jasne, że biorą udział w zmyślnej grze, która przypomina fabułę pierwszej powieści Davida.

Ambicją hiszpańskiego reżysera DANIELA MONZÓNA było stworzenie filmu, który nawiązywałby do dokonań Alfreda Hitchcocka. Laureat dwóch nagród Goya za reżyserię i scenariusz dramatu więziennego "Celda 211" wzorem mistrza suspensu oparł swój film na precyzyjnym scenariuszu, w którym trudne do wytłumaczenia zjawiska podlegają prawom logiki. Chcąc zrobić dreszczowiec w starym stylu, Monzón zrezygnował z modnych we współczesnych thrillerach zaburzeń chronologii, retrospekcji i montażowych eksperymentów. Akcję umieścił na dobrze sobie znanej Majorce, z której pochodzi. Piękna wyspa, przyciągająca co roku miliony turystów, staje się tłem dla dramatycznych wydarzeń. W uwikłanego w nie autora bestsellerów wcielił się zdobywca Oscara za "Zwykłych ludzi" Timothy Hutton, znany widzom CANAL+ z głównej roli w serialu "Uczciwy przekręt". Partneruje mu hiszpańska aktorka Lucía Jimenez, nominowana do nagrody Goya za rolę w "Dobrym życiu". Zdaniem recenzentów najlepszym aktorstwem popisał się jednak irlandzki aktor David Kelly ("Martwy farciarz", "Charlie i fabryka czekolady"), który wcielił się w stojącego za całą intrygą naukowca Franka Kovaka.

WASZE OPINIE

placjan

myślę, że warto obejrzeć

Niebieskooki

Film dobry polecam!!

VIKI

Można zobaczyć...
KOVAK BOX
reżyseria:
Hiszpania/Wielka Brytania, 2006
David Norton (Timothy Hutton), światowej sławy pisarz science fiction, przybywa na Majorkę jako gość specjalny konferencji poświęconej literaturze.
thriller
KOVAK BOX
3,6 5 1 10