Paramount Pictures

PREMIERA

2005.06.06

CANAL+ PREMIUM

KRĘGLOGŁOWI

Kingpin

USA, 1996

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 109 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W 1979 roku niekwestionowanym mistrzem świata w wielkim turnieju kręglowym zostaje Roy Munson (Woody Harrelson). Sukces jest zasłużony, bo młody chłopak trenował pod okiem swojego ojca przez wiele lat. Niestety radość Roya trwa krótko.

Podczas ulicznej bójki zostaje tak dotkliwie poturbowany, że musi zrezygnować z dalszych rozgrywek. Nieoficjalnie wiadomo, że napad jest sprawką zazdrosnego rywala Erniego McCrackena (Bill Murray). Przez kolejne 17 lat Roy może oglądać grę w kręgle tylko na ekranie telewizora. Pewnego dnia poznaje młodego Amisza, Ishmaela Boorga (Randy Quaid), który zdradza wrodzony talent do gry w kręgle. Roy widzi w nim siebie sprzed lat i chce chłopakowi pomóc. Tym bardziej, że Ernie wciąż należy do czołówki graczy i Roy ma okazję wyrównać z nim rachunki sprzed lat za pośrednictwem Ishmaela.

"Kręglogłowi" to drugi - po przebojowym debiucie "Głupi i głupszy" - film reżyserskiego duetu braci BOBBY'IEGO i PETERA FARRELLY. Błyskotliwa kariera przyniosła im w ciągu ostatniej dekady zysk równy miliardowi dolarów. To zasługa takich hitów, jak "Sposób na blondynkę", "Ja, Irena i ja", "Płytki facet" czy "Skazani na siebie". W postaci głównych bohaterów "Kręglogłowych" wcielili się popularni amerykańscy aktorzy średniego pokolenia: Woody Harrelson ("Urodzeni mordercy", "Skandalista Larry Flynt", "Aleja snajperów", "Kraina Hi-Lo"), Bill Murray ("Pogromcy duchów", "Dzień świstaka", "Między słowami", "Podwodne życie ze Stevem Zissou") i laureat Złotego Globu za serial "LBJ: The Early Years" Randy Quaid ("Midnight Express", "Szybki jak błyskawica", "Zawód: Dziennikarz", "Dzień Niepodległości").

WASZE OPINIE

Orton

Rzeczywiście głupkowaty, kiedyś mnie nawet śmieszył, teraz jedyne na co warto zwrócić uwagę w tym filmie to śmieszny Bill Murray, oraz ładna Vanessa Angel. Komedie braci Farrelly jednak nie są takie złe nadal uwielbiam film "Głupi i głupszy". Już niedługo Canal puści Skazanych na siebie. Matt Damon u braci Farrelly na dodatek w komedi, to chyba nic ciekawego

Frąc

Kto choć raz mial styczność z filmem braci Farrelly,ten dobrz wie na co się przygotować.Jak zwykle mnóstwo głupawego humoru i kilka gwiazd światowego kina.W przypadku ,,Kręglogłowych'' jest to między innymi Woody Harrelson.
KRĘGLOGŁOWI
USA, 1996
W 1979 roku niekwestionowanym mistrzem świata w wielkim turnieju kręglowym zostaje Roy Munson (Woody Harrelson). Sukces jest zasłużony, bo młody chłopak trenował pod okiem swojego ojca przez wiele lat. Niestety radość Roya trwa krótko.
komedia
KRĘGLOGŁOWI
4,3 5 1 82