PREMIERA

2012.04.11

CANAL+ PREMIUM

Krew z krwi, odc. 1

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 49 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

Główną bohaterką serialu KREW Z KRWI jest 42-letnia Carmen Rota-Majewska.
Carmen zna świat przestępczy od dziecka. Dorastała w Gdyni jako córka liczącego się przestępcy Andrzeja Roty, ale zawsze starała się trzymać z daleka od kryminalnego półświatka. Przez wiele lat udawało jej się uniknąć bezpośredniego kontaktu z tym światem, dopóki nie poznała Marka Majewskiego. Wyszła za niego za mąż i stworzyła szczęśliwą rodzinę. Jest matką trójki dzieci - 16-letniej Natalii, 17-letniego Franka i 10- letniego Borysa. Nie należy do typowych żon kryminalistów, nie interesują jej pieniądze, błyskotki ani ekscytujące przeżycia. Jej głównym zadaniem jest wychowywanie dzieci i prowadzenie domu. Spotyka się z przyjaciółkami, wozi dzieci na zajęcia i wiedzie z pozoru spokojne i dostatnie życie w pięknej willi pod Gdynią. Cały czas ma nadzieję, że pewnego dnia Marek zerwie ze światem przestępczym. Jednak kiedy ojciec Carmen odchodzi na "emeryturę" to właśnie Marek wraz z bratem Carmen - Wiktorem, przejmuje przemytniczy interes Andrzeja Roty.

Odcinek rozpoczyna się od zwyczajnego poranka w domu Majewskich. Carmen po porannym biegu szykuje górę kanapek dla dzieci. Prosi aby Marek odwiózł Borysa do szkoły. Czeka ją dzisiaj dzień pełen zadań. Trwają przygotowania do ślubu młodszej siostry Carmen - Marleny. Jednak Marek zostaje wezwany do pracy i to Carmen musi odwieźć najmłodszego syna do szkoły. Zaraz po tym Carmen spotyka się ze swoją matką Anną i z siostrą, aby dokonać ostatnich poprawek sukni ślubnej Marleny. Anna oświadcza córkom, że nie zamierza przyjść na wesele, jeśli jej były mąż Andrzej pojawi się tam ze swoją młodą kochanką Klaudią. Carmen obiecuje, że porozmawia z ojcem.

W tym samym czasie Marek wraz ze swoim wspólnikiem i długoletnim przyjacielem Stefanem Kozłowskim rozmawiają z potencjalnymi kontrahentami. Oficjalnie Marek utrzymuje rodzinę prowadząc prywatną przystań dla jachtów. W rzeczywistości pracuje z Wiktorem i Stefanem, organizując przemyt papierosów i tytoniu. Bardziej niż na pieniądzach, zależy mu jednak na bezpieczeństwie. Mimo nacisków ze strony szwagra i przyjaciela nie pozwala na to, żeby biznes rozrósł się na tyle, by nie dało się go ściśle kontrolować. Trzyma się z dala od narkotyków, dzięki temu nie naraża się ani mafii ani policji. Do Marka dzwoni szwagier Wiktor. Informuje go, że ma dla niego wspaniałą niespodziankę. Prosi aby Marek i Stefan natychmiast przyjechali do szklarni pod Gdynią.

Carmen odwiedza ojca w jego małym portowym barze Penoza. Ojciec nie zamierza jednak rezygnować z przyjścia na wesele z Klaudią. Kupił jej nawet na tą okazję bardzo drogą i seksowną sukienkę. W czasie rozmowy z ojcem Carmen otrzymuje bardzo niepokojący telefon ze szkoły Borysa. W szkole Carmen dowiaduje się, że Borys przyniósł do szkoły broń ojca. Chciał w ten sposób odzyskać skradzione przez kolegę zabawki. Borys zostaje usunięty ze szkoły.

W szklarni Wiktor pokazuje Stefanowi i Markowi swoje znalezisko. Mówi im, że dostał cynk o transporcie haszyszu, który "zaginął w akcji". Jego właściciele zostali aresztowani a policja nie znalazła towaru. Wiktor zamierza więc przejąć "bezpański" towar i upłynnić go na mieście. Marek jest wściekły. Nie zajmują się przecież narkotykami. Jednak Wiktor naciska. Dla nich to okazja, aby zarobić duże pieniądze. Gdy Marek i Wiktor pakują haszysz, w szklarni zjawiają się właściciele towaru. Wywiązuje się strzelanina, w wyniku której giną napastnicy. Jednego z nich zabija Marek.

Marek, Stefan i Wiktor jadą do hangaru na terenie przystani Marka, aby ukryć towar. Marek jest załamany. Po raz pierwszy kogoś zabił. Wiktor zdaje się nie przejmować sytuacją, przenosi towar do starej żaglówki. Marek sprawdza zawartość jednej z paczek i odkrywa, że jest to heroina. Jest przerażony i wściekły na Wiktora. Wiktor przyznaje, że towar należy do miejscowego szefa narkotykowej mafii Antona.

Marek wraca do domu, gdzie zdenerwowana Carmen opowiada o wydarzeniach w szkole Borysa. Carmen ma dosyć życia w ciągłym strachu. Żąda od męża, aby raz na zawsze zerwał z przestępczym procederem. Marek odmawia. Dla niego to zbyt skomplikowane, zbyt wielu ludzi jest w to zaangażowanych, zbyt wielu liczy na jego pieniądze. Carmen grozi, że jeśli Marek nie zmieni swojego życia, odejdzie od niego. Rozmowę tę przez przypadek słyszy ich córka Natalia.

Następnego dnia Carmen spotyka się ze swoimi przyjaciółkami Sandrą i Magdą w salonie fryzjerskim Magdy. Carmen opowiada im o wydarzeniach w szkole Borysa. Przyjaciółki pocieszają ją i planują stroje na wesele Marleny.

Carmen odwiedza siostrę i jej narzeczonego Janusza w jego mieszkaniu, przywozi Marlenie poprawioną suknię ślubną. Janusz - malarz abstrakcyjny, maluje dekorację na salę weselną. Carmen podśmiewa się z umiejętności malarskich Janusza. Zakochana Marlena broni go. Zjawia się Wiktor, który chce się zobaczyć z Markiem.

Marek i Borys na przystani malują i szlifują starą żaglówkę Marka. Z dala obserwuje ich Luther - ochroniarz Andrzeja. Wiktor odciąga Marka na bok i oświadcza mu, że wie jak upłynnić narkotyki. Znalazł już kupca. Marek jest jednak pewien, że Anton od razu zorientuje się że to oni przejęli jego towar. Proponuje oddać towar Antonowi. Wiktor i na to ma radę. W czasie wesela wymknie się niepostrzeżenie i zabije Antona. Marek jest przerażony pomysłami swojego szwagra.

W dniu wesela Marleny wszyscy bawią się w nadmorskiej restauracji. Zjawia się też Anna, bo dzięki sprytnemu zabiegowi Carmen, Andrzej przyszedł na wesele bez Klaudii. Wszyscy bawią się beztrosko. Stefan wręcza Wiktorowi nieoznakowaną broń do zabicia Antona. Wiktor wymyka się z wesela. Carmen zauważa zdenerwowanie Marka, ale ten uspokaja ją.

Wiktor jedzie zabić Antona. Nagle drogę zajeżdża mu policja. Wiktor zostaje aresztowany. Na weselu Stefan dostaje cynk o aresztowaniu Wiktora. Stefan rzuca się na Marka i oskarża go, że wydał Wiktora policji. Grozi Markowi, że go zabije. Mężczyźni wdają się w bójkę. Sandra, Carmen i Magda próbują ich rozdzielić, jednak udaje się to dopiero po interwencji Luthera.

Kiedy wesele dobiega końca, Carmen i Marek rozmawiają na plaży. Marek mówi, że może spełnić prośbę Carmen i zerwać z dotychczasowym życiem pod warunkiem, że zdecydują się wyjechać daleko stąd. Zabiorą dzieci i wyjadą, ale nikt nie może o tym wiedzieć - nawet jej rodzina. Carmen zgadza się. Następnego dnia Carmen szykuje śniadanie, a Marek z Borysem wybierają się na przystań. Kiedy Marek wychodzi z domu, zostaje postrzelony przez zamaskowanego motocyklistę. Jedynym świadkiem zamachu jest Borys.

WASZE OPINIE

ulka

ja też chętnie zobaczę i mam nadzieję że ten serial nie będzie zbyt brutalny:)

gonia1708

Nie częśto oglądam seriale ,ale tego jestem ciekawa i chętnie zobacze co to bedzię :)
Krew z krwi, odc. 1
reżyseria:
Polska, 2012
Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.
serial sensacyjny
Krew z krwi, odc. 1
3,9 5 1 21