PREMIERA

2012.04.18

CANAL+ PREMIUM

Krew z krwi, odc. 2

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 49 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

Carmen, jej trójka dzieci, ojciec Andrzej i siostra Marlena czekają na korytarzu szpitala na wynik ratującej życie Marka operacji. Wkrótce lekarz oświadcza rodzinie, że operacja udała się. Marek będzie utrzymywany przez kilka godzin w śpiączce farmakologicznej. Do szpitala przyjeżdżają Sandra i Magda, chcą pocieszyć przyjaciółkę w tej tragicznej sytuacji. Jednak Carmen nie chce widzieć Sandry. Oskarża męża Sandry - Stefana o usiłowanie zabicia Marka. Przypomina Sandrze, że na weselu Stefan groził Markowi śmiercią. Sandra odchodzi oburzona.

Do mieszkania Stefana przychodzą Bronek i Afgan - ochroniarze Antona. Szukają skradzionego transportu heroiny. Pobity Stefan zgadza się zaprowadzić Bronka i Afgana do hangaru gdzie zostały ukryte narkotyki. Jednak kiedy przybywają na miejsce, okazuje się, że towar zniknął. Bronek i Afgan nie zamierzają odpuścić, grożą Stefanowi. Gdy Stefan wraca do domu czeka na niego wzburzona Sandra. Pyta czy zabił Marka. W szpitalu rodzina Carmen nadal czeka na wybudzenie Marka. Carmen wspomina jak 20 lat temu poznała Marka: jest gorące lato 1989 roku. Marek, Stefan i Wiktor umawiają się z Carmen, Sandrą i Magdą na łodzi. Okazuje się, że chłopcy opijają swój pierwszy skok. Napadli na magazyn policyjny i ukradli transport amfetaminy. Sandra i Magda są zachwycone ale Carmen nie chce mieć z tym nic wspólnego.

Do szpitala przyjeżdża policjant Paweł Żaryn, który prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na życie Marka. Ku swojemu zdziwieniu Carmen dowiaduje się, że Marek zamierzał zawrzeć układ z policją. W zamian za informacje na temat przestępczej działalności rodziny Rotów policja miała zapewnić Markowi, Carmen i ich dzieciom program ochrony świadków. Policjant pyta, czy Marek przekazał Carmen pendrive z informacjami. Carmen zaprzecza. Pod eskortą policji Paweł Żaryn zabiera Carmen do domu, gdzie może być ukryty pendrive.

W domu Majewskich jest już policja. Przeszukują każdy zakamarek domu, prują meble i niszczą obrazy. Carmen otwiera sejf, ale nie ma tam pendrive'a, którego szuka Żaryn. Policjant jest wściekły. Carmen prosi o możliwość przebrania się. Przypomina sobie, że Marek w dniu swojej śmierci pracował na komputerze. Być może pendrive jest ukryty w sypialni. Carmen wpada do sypialni i przeszukuje szafki i półki. Pod łóżkiem znajduje laptop i pistolet Marka, ale ani śladu pendrive'a. Carmen wychodzi z domu i zamierza wrócić do szpitala, ale uświadamia sobie, że pendrive może być ukryty w biurze Marka na przystani. Jedzie tam i przeszukuje szafki, ale niczego nie znajduje. Postanawia przeszukać jeszcze żaglówkę Marka. Na miejscu okazuje się, że ktoś jest w środku. Carmen wyjmuje pistolet i wchodzi do środka łodzi. Okazuje się że to Stefan przeszukiwał łódź. Wyjaśnia Carmen, że chciał ukryć dowody przed policją.

W szpitalu Marek odzyskuje przytomność. Rozmawia z dziećmi. Szczęśliwa Natalia dzwoni do matki, zostawia jej wiadomość. Prosi Carmen o pilny przyjazd do szpitala. W tym momencie następuje jednak zapaść. Marek traci oddech i lekarz musi rozpocząć reanimację. Dzieci zostają zabrane z pokoju Marka. Carmen zdenerwowana po rozmowie ze Stefanem, odsłuchuje wiadomość od Natalii. Szczęśliwa jedzie do szpitala. Jednak na miejscu dowiaduje się że Marek nie żyje. Nastąpił krwotok wewnętrzny, którego nie udało się zahamować. Natalia jest zrozpaczona. Matki nie było przy nich w chwili śmierci ojca. Carmen i dzieci wychodzą ze szpitala. Pielęgniarka oddaje jej rzeczy Marka.

Następnego dnia Carmen odwiedza Wiktora w areszcie. Chce się dowiedzieć, kto mógł zabić Marka, ale Wiktor nie zamierza wyjawiać Carmen, co naprawdę stało się kilka dni temu. Martwi go tylko fakt, że po śmierci szwagra i w czasie kiedy on siedzi w areszcie nikt nie sprawuje pieczy nad rodzinnym interesem. Namawia Carmen na pokierowanie przemytem przez jakiś czas. Carmen jednak jest zbyt zrozpaczona, by w ogóle dyskutować na ten temat.

Na ceremonii pożegnania Marka jest cała rodzina Carmen i jej przyjaciele. Sandra i Stefan starają się przekonać Carmen, że to nie Stefan stoi za śmiercią Marka. Andrzej jest na pogrzebie z Klaudią i Anna musi, chcą nie chcąc, spotkać się z dużo młodszą kochanką byłego męża. Franek rozmawia z kelnerką Jolą, którą poznał na przyjęciu weselnym Marleny. Natalia zwierza się ze swego zagubienia Januszowi, mężowi Marleny.

Po pogrzebie rodzina Majewskich wraca do domu. Każde z nich potrzebuje samotności. Natalia wraca do swojego pokoju i zrywa ze ścian dziecięce rysunki i wycinanki. Zrzuca książki z półek, niszczy wszystko co związane było z jej dzieciństwem. Budzi się w niej rozpacz i bunt.

Carmen w swoim pokoju otwiera torbę z zakrwawionym ubraniem Marka. Miał je na sobie gdy wychodził z domu i padł ofiarą zamachu. Carmen rozkłada je na łóżku. Przypomina sobie jak Marek oświadczył się jej 20 lat temu. Nagle z kieszeni zakrwawionej koszuli wypada pendrive.

WASZE OPINIE

gonia1708

Bardzo dobry serial - zachęcam do oglądania :)
Krew z krwi, odc. 2
reżyseria:
Polska, 2012
Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.
serial sensacyjny
Krew z krwi, odc. 2
5,0 5 1 1