PREMIERA

2012.05.02

CANAL+ PREMIUM

Krew z krwi, odc. 4

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 50 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

Carmen stara się pocieszyć Borysa, który jest zrozpaczony po stracie szczeniaka. Franek zakopuje psa w ogrodzie. Carmen zostawia dzieci w domu pod opieką Luthera i wychodzi, zabierając ze sobą zdjęcia które Luther zrobił Darkowi.

Bronek odbiera od Stefana część długu. Kozłowski tłumaczy, że nie udało mu się zdobyć całej kwoty, bo po śmierci Marka i aresztowaniu Wiktora przemyt tytoniu został wstrzymany. To Marek i Wiktor mieli niezbędne kontakty, a Stefan tylko organizował transport. Bronek żąda od Stefana ujawnienia tras przemytu. Kiedy Kozłowski odmawia, Bronek straszy, że coś złego może się przydarzyć jego synkowi. Stefan ujawnia trasy. Bronek daje mu tydzień na zdobycie reszty pieniędzy i wychodzi, zabierając z domu Stefana kilka cennych przedmiotów i dwa obrazy, w tym akt Sandry.

Jola chce wyciągnąć Franka na randkę. Ten jednak tłumaczy, że musi zostać w domu - mama kazała mu się zajmować rodzeństwem. Luther zaprasza Jolę do środka. Dziewczyna jest pod wrażeniem willi Majewskich. Kiedy Carmen przychodzi do Stefana widzi w mieszkaniu bałagan, rozbite szkło i porozrzucane przedmioty. Stefan jest zmieszany i wyjaśnia, że mieli włamanie. Carmen podejrzewa, że ktoś chciał nastraszyć Stefana. Pokazuje mu zdjęcie Darka, zrobione przez Luthera. Darek zarzeka się, że nie zna tego mężczyzny. Carmen tłumaczy, że facet ze zdjęcia żądał o niej zwrotu 200 tysięcy - rzekomego długu Marka. Pyta Stefana, czy to może być jeden z ludzi Antona, i dodaje, że chciałaby osobiście rozmówić się z Antonem, aby dał spokój jej rodzinie. Stefan jest przerażony jej planami. Rozmowę przerywa im przyjście Sandry i Vincenta. Sandra jest zaskoczona obecnością Carmen w swoim domu. Namawia przyjaciółkę na babski wieczór, ale Carmen tłumaczy, że nie jest jeszcze gotowa na takie imprezy.

Jola i Franek spędzają romantyczne chwile w domowym basenie. Kiedy Franek zwierza się, że chciałby już zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, Jola proponuje mu tabletkę XTC. Franek waha się, ale nie chce wypaść na mięczaka przed swoją dziewczyną, więc poddaje się temu "eksperymentowi".

Carmen dostaje od Magdy namiary na restaurację Ustafino, należącą do Antona. Postanawia tam pojechać. Pod nieobecność Carmen Luther uczy Borysa sztuk walki. Chłopiec dobrze się bawi, trenując ciosy i uniki. Nagle słyszy odgłos motocykla przejeżdżającego ulicą i staje jak sparaliżowany. Przypomina sobie moment, w którym jego ojciec został postrzelony.

Carmen zaskakuje Antona w jego restauracji podczas spotkania z kilkoma Wietnamczykami. Rzuca na stół torbę z pieniędzmi i informuje Antona, że w torbie jest 200 tysięcy, które był mu winien Marek. Żąda aby Anton zostawił jej rodzinę w spokoju. Pokazuje mu też zdjęcie Darka. Jednak Anton nie rozpoznaje Darka i wyjaśnia Carmen, że 200 tysięcy go nie urządza. Marek i jego wspólnicy byli mu winni dużo więcej - przez nich stracił towar wart kilka milionów. Anton oddaje jej torbę z pieniędzmi i proponuje układ: ona załatwi mu nowy transport narkotyków, a on zostawi jej rodzinę w spokoju. Rosjanin zapewnia ją też, że to nie on zlecił zabicie szczeniaka należącego do Borysa.

Po powrocie do domu Carmen widzi na podjeździe karetkę. Przerażona wpada do domu i dowiaduje się, że Franek i Jola eksperymentowali z tabletkami XTC, przyniesionymi przez dziewczynę. O ile jednak Frankowi nic się nie stało, Jola jest w takim stanie, że wymaga interwencji lekarza. Pielęgniarze wywożą ją na noszach do karetki - czeka ją płukanie żołądka. Franek opowiada matce, jak doszło do tego "wypadku" - kiedy chcieli zażyć tabletki XTC, zaczęli się całować i Jola przez przypadek połknęła obie. Carmen nie może powstrzymać się od śmiechu, ale po chwili poważnieje i uświadamia syna, że takie zabawy mogą się bardzo źle skończyć. Nagle Carmen zmienia temat i pyta syna, co by powiedział, gdyby całą rodziną wyjechali na stałe z kraju.

Carmen spisuje z pendrive'a adresy kolejnych "dziupli" i prosi Luthera o pomoc w sprawdzeniu, czy są tam ukryte jeszcze jakieś pieniądze. Będą jej potrzebne na wyjazd z dziećmi za granicę. Prosi też Luthera, aby przechował przez jakiś czas torbę z 200 tysiącami. Ochroniarz zapewnia Carmen, że zawsze może na niego liczyć.

Carmen bezskutecznie próbuje nawiązać nić porozumienia z córką. Natalia ma do niej żal o to, że nigdy nie ma jej w domu i nie było jej w szpitalu w chwili śmierci taty. Nagle w domu Carmen zjawia się inspektor Paweł Żaryn z nakazem rewizji. Frankowi w ostatniej chwili udaje się schować pendrive'a. Po bezowocnym przeszukaniu całego domu, Żaryn daje Carmen do zrozumienia, że dopóki ona nie zacznie współpracować, on będzie u niej częstym gościem.

Luther ma dla Carmen złe wieści - wszystkie dziuple są puste. Zdesperowana Carmen postanawia jednak zorganizować transport dla Antona. Prosi Wiktora o pomoc, ale ten odmawia współpracy.
Bronek zawozi Carmen na spotkanie z Antonem, który ma dla niej "niespodziankę". W opuszczonym hangarze Anton wręcza Carmen pistolet i zostawia ją sam na sam z przywiązanym do krzesła Darkiem. Carmen jest w szoku, widząc mężczyznę, który ją szantażował. Grożąc mu bronią, wyciąga od niego informację, kto był jego zleceniodawcą: Stefan Kozłowski. W chwili gdy Carmen opuszcza hangar, Bronek zabija Darka. Carmen zdaje sobie sprawę, jak niebezpiecznym człowiekiem jest Anton. Rosjanin ponawia swoją propozycję: zostawi Carmen w spokoju w zamian za jeden transport heroiny.

Po powrocie do domu czeka na nią niespodzianka: Magda, Sandra, Marlena z Januszem i dzieci czekają na nią z uroczystą kolacją. Zjawia się też spóźniony Stefan. Carmen informuje go, że zamierza kontynuować biznes Marka. Ani słowem nie wspomina o swoich podejrzeniach wobec Stefana.
Krew z krwi, odc. 4
reżyseria:
Polska, 2012
Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.
serial sensacyjny
Krew z krwi, odc. 4
5,0 5 1 1