PREMIERA

2012.05.09

CANAL+ PREMIUM

Krew z krwi, odc. 5

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 50 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

Pojawiają się poważne problemy ze zorganizowaniem dla Antona dostawy heroiny. Stefan informuje Carmen, że osoba, która pomagała w przemycie tytoniu w porcie już tam nie pracuje i trzeba odwołać transport. Carmen wie, że to niemożliwe, dlatego musi natychmiast namówić kogoś z portu na współpracę. Inspektor Paweł Żaryn przesłuchuje Wiktora w areszcie. Usiłuje dowiedzieć się, kto mógł zlecić zabójstwo Marka. Wiktor nie chce jednak nic powiedzieć. Policjant wyjawia mu, że Marek zgodził się na współpracę z policją. Pokazuje też Wiktorowi zdjęcie Carmen odwiedzającej bar Antona. Sugeruje, że Carmen dogaduje się z Antonem. Wiktor nie wie, czy może w dalszym ciągu ufać siostrze.

Andrzej jest zaniepokojony informacjami, które przekazał mu Wiktor w więzieniu. Prosi córkę, by nie współpracowała z Antonem. To bardzo niebezpieczny człowiek. Wtedy Carmen wyjawia mu, dlaczego musi zorganizować transport dla Antona. Mówi mu o kradzieży heroiny, której dokonali Marek, Wiktor i Stefan. Andrzej rozumie, że córka nie ma wyboru. Oferuje swoją pomoc i ochronę Luthera.

Carmen i Stefan namierzają Łukasza - rozwiedzionego, młodego pracownika portu. Łukasz ma poważne kłopoty finansowe i duże alimenty do zapłaty. To najlepszy kandydat na nową wtykę w porcie. Paweł Żaryn odwiedza Antona w jego barze. Usiłuje dowiedzieć się, kto zabił Marka i co łączy Antona i Carmen. Rosjanin wyśmiewa policjanta i nie zamierza powiedzieć ani słowa. Jest jednak zaniepokojony, skąd policja wie o jego kontaktach z Carmen.

Carmen ogląda malowidła w pokoju córki i jest przerażona ich mrocznym klimatem. Natalia chwali się, że Janusz uważa je za interesujące i próbuje namówić matkę, żeby pomogła mu w zorganizowaniu wystawy w galerii Sandry. Carmen uważa, że nie jest to dobry pomysł, bo prace Janusza nie pasują do tego, co wystawia przyjaciółka, jednak Natalia nalega i matka obiecuje, że spróbuje.

Natalia odwiedza Janusza w jego atelier i odkrywa, że on również maluje obrazy pełne agresji. Czuje, że jest jej pokrewną duszą i mówi mu o planie zorganizowania wystawy jego prac. W pewnym momencie Natalia spontanicznie go całuje. Janusz jest zaskoczony i nie wie jak się zachować...

Przy okazji wizyty Sandry w domu Carmen, Natalia wraca do tematu wystawy Janusza. Jednak matka chce się wycofać z obietnicy. Następuje ostra wymiana zdań. Wydaje się, że między matką a córką wyrosła przepaść nie do przeskoczenia...

Carmen spotyka się z Łukaszem, proponuje współpracę przy organizowaniu przemytu, oferując sporą kwotę. Łukasz jest zaskoczony, ale przyjmuje ofertę i pieniądze. Zaczyna całować Carmen. Przerażona kobieta wie, że nie ma wyboru. Musi zorganizować transport dla Antona. Oddaje się Łukaszowi. Carmen szykuje się do wyjścia na urodziny Magdy. Ponieważ nie ufa Stefanowi, zleca Lutherowi nastraszenie go. Ale Luther uważa, że Stefan to niepotrzebny kłopot, który powinno się wyeliminować, dlatego, na własną rękę, próbuje się go pozbyć. Jednak Kozłowskiemu udaje się uciec. Tymczasem przyjaciółki świętują urodziny Magdy w najmodniejszym w Gdyni barze Antona. Carmen spotyka tam Antona, który w brutalny sposób przypomina jej o zawartej z nim umowie na temat zorganizowania transportu. Sandra zauważa wiszący na ścianie swój akt, który zniknął niedawno z jej mieszkania. Jest przerażona, nie rozumie co się dzieje. Carmen uświadamia jej, że przez lata przymykała oko na "interesy" męża i teraz przyszedł czas rozliczeń...

Po powrocie z imprezy Carmen chce przeprosić córkę, ale Natalia jest nastawiona bojowo i znowu doprowadza do kłótni. Carmen zostawia ją w pokoju. Zdenerwowana Natalia w środku nocy dzwoni do Janusza, ale on nie chce z nią rozmawiać. Nie mówiąc nic nikomu, dziewczyna w środku nocy wychodzi z domu. Nagle do przerażonej Natalii podjeżdża samochód. Otwierają się drzwi.
Krew z krwi, odc. 5
reżyseria:
Polska, 2012
Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.
serial sensacyjny
Krew z krwi, odc. 5
5,0 5 1 2