PREMIERA

2012.04.11

CANAL+ PREMIUM

Krew z krwi

Polska, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 49 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.

Carmen zna świat przestępczy od dziecka. Jej ojciec Andrzej Rota (Jerzy Grałek) jest emerytowanym bossem mafii w Trójmieście, który przez lata zajmował się handlem walutą, a potem przemytem. Schedę po nim przejął syn Wiktor (Andrzej Andrzejewski) wraz zięciem Markiem (Zbigniew Stryj). Pomaga im przyjaciel Wiktora z lat szkolnych Stefan Kozłowski (Łukasz Simlat). Carmen zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, wierząc że pewnego dnia Marek zerwie z nielegalną działalnością i rozpoczną życie na nowo. Tymczasem brat Carmen kradnie transport narkotyków, które należą do miejscowego bossa mafii - Rosjanina Antona (Aleksander Domogarov). Rusza lawina zdarzeń, której nie można zatrzymać. Marek zostaje postrzelony przed domem na oczach najmłodszego syna Borysa (Natan Czyżewski), a świat Carmen zamienia się w piekło. Pojawiają się ludzie, którzy grożąc zabiciem dzieci, żądają spłaty długów męża. Jednocześnie na kobietę naciska policja, która chce zeznań przeciwko partnerom biznesowym Marka, obiecując w zamian program ochrony świadków. Carmen jest zdana tylko na siebie - nie wie, komu zaufać. W obronie rodziny podejmuje dramatyczne decyzje. Jest gotowa na wszystko.

W 8-odcinkowym serialu wyreżyserowanym przez XAWEREGO ŻUŁAWSKIEGO, a zrealizowanym na zlecenie CANAL+ przez Endemol Polska, występuje plejada gwiazd polskiego kina. Główną rolę zagrała Agata Kulesza. Partnerują jej uznani artyści filmowi i teatralni, m.in. Aleksander Domogarov, Łukasz Simlat, Iza Kuna, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, Iwona Bielska, Małgorzata Buczkowska, Andrzej Andrzejewski, Jerzy Grałek, Zbigniew Stryj, a także obiecujący aktorzy najmłodszego pokolenia: Maciej Musiał i Małgorzata Kozłowska.

więcej


- NOWY TYP KOBIECEJ BOHATERKI W POLSKIM SERIALU
W historii wdowy po zamordowanym gangsterze, która jest zmuszona przejąć jego rolę szczególnie inspirujący wydał nam się konflikt między kobiecą wrażliwością a bezwzględnym światem zbrodni i przemocy
- mówi Beata Ryczkowska - Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu.

- Carmen jest twardą, zdeterminowaną kobietą, ale jako matka jest również ciepła i czuła. Stoi między mafią, policją i innymi chuliganami i chce obronić swoje dzieci - mówi o swojej postaci Agata Kulesza.

Kreowana przez Kuleszę postać to nowy typ kobiecej bohaterki, który w polskim serialu dotąd się nie pojawiał. Carmen ewoluuje z każdym odcinkiem. Widz obserwuje zderzenie dwóch wizerunków bohaterki - tej, którą chciała być: dobrą, uczciwą, nieingerującą w życie zawodowe męża żoną, z tą, którą musi się stać: aktywną i podejmującą ryzyko, by zapewnić rodzinie bezpieczeństwo i utrzymanie. Stawiając czoła kłamstwom i groźbom, Carmen musi nie tylko nauczyć się poruszać w nieznanym jej świecie, ale zacząć nim sterować.

Kobiety na drugim planie serialu "KREW Z KRWI" również nie są jednoznaczne. Łączą w sobie czułość, lojalność, ale też wyrachowanie i podłość. Próbują decydować o własnym losie, nawet jeśli wydaje się, że trwają w starych, utrwalonych układach, jak Sandra (Iza Kuna) - przyjaciółka Carmen i żona wspólnika jej męża czy Anna Rota (Iwona Bielska), matka Carmen, rozwiedziona z wpływowym bossem przestępczego półświatka. Jeszcze inne typy kobiecości reprezentują przyjaciółka Carmen - Magda (Maria Strzelecka) i siostra - Marlena (Małgorzata Buczkowska). Jedna wiedzie żywot zadowolonej singielki, druga układa sobie życie niezależnie od przestępczych tradycji rodziny i nie pozwala, by ktokolwiek stanowił o jej losach. Małżeństwo Marleny z Januszem (Ksawery Szlenkier) opiera się na partnerstwie, ale w chwilach wymagających podjęcia decyzji to ona jest siłą dominującą.

ANTYBOHATERKA NA PIERWSZYM PLANIE
- "KREW Z KRWI" wpisuje się w najnowszy nurt europejskich, realistycznych produkcji serialowych, których bohater jest niejednoznaczny, wielowymiarowy, a sposób narracji typowy dla filmu fabularnego - mówi Beata Ryczkowska.

Stworzona przez Agatę Kuleszę Carmen to ciepła i łagodna matka trójki dzieci, kochająca żona i wyrozumiała córka, która z czasem staje się twarda i bezwzględna. Choć do trudnych wyborów zostaje zmuszona przez niezależne od niej, dramatyczne zdarzenia, decyzje, które podejmuje, budzą wątpliwości. Stopniowo poszerza się jej pojęcie "szarej strefy moralnej" i ujawnia się jej ciemna strona. Carmen przełamuje schematy postępowania i przekracza granice, do jakich nigdy wcześniej nawet się nie zbliżała. Jak na antybohatera przystało, jest niejednoznaczna: działa radykalnie, lecz nie jest wolna od wątpliwości. Te ludzkie ułomności czynią postać intrygującą i prawdziwą.

MODA NA PRAWDZIWY WIEK - Zgodnie z coraz popularniejszym nurtem, szczególnie w serialach skandynawskich, gdzie na pierwszym planie mamy do czynienia z dojrzałymi, wyrazistymi bohaterkami, w polskim serialu ten rozdział otwiera "KREW Z KRWI". Produkcja, która łączy realizm z mroczną intrygą kryminalną daje Agacie Kuleszy niespotykane dotąd w polskiej produkcji telewizyjnej możliwości twórcze - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+.

Jeśli w polskich produkcjach brakuje ciekawych ról dla kobiet w okolicach czterdziestki, rola Carmen jest tego zaprzeczeniem. "KREW Z KRWI" - pierwszy polski "female-driven drama" - Agata Kulesza prowadzi aktorsko na najwyższym poziomie. Artystka stworzyła postać złożoną, o indywidualnych rysach i autonomicznej osobowości, która z każdym odcinkiem się zmienia. Jej bohaterka momentami zachowuje się w sposób nieprzewidywalny, podejmuje trudne, lecz w pełni samodzielne decyzje - niejednokrotnie wbrew radom innych. Potrafi poradzić sobie w sytuacjach zaskakujących, a często niebezpiecznych. To postać wyrazista i nowoczesna, zajmująca miejsce zarezerwowane dotąd dla mężczyzn. Nie traci przy tym nic ze swej kobiecości.


ODCINEK 1


Główną bohaterką serialu KREW Z KRWI jest 42-letnia Carmen Rota-Majewska.
Carmen zna świat przestępczy od dziecka. Dorastała w Gdyni jako córka liczącego się przestępcy Andrzeja Roty, ale zawsze starała się trzymać z daleka od kryminalnego półświatka. Przez wiele lat udawało jej się uniknąć bezpośredniego kontaktu z tym światem, dopóki nie poznała Marka Majewskiego. Wyszła za niego za mąż i stworzyła szczęśliwą rodzinę. Jest matką trójki dzieci - 16-letniej Natalii, 17-letniego Franka i 10- letniego Borysa. Nie należy do typowych żon kryminalistów, nie interesują jej pieniądze, błyskotki ani ekscytujące przeżycia. Jej głównym zadaniem jest wychowywanie dzieci i prowadzenie domu. Spotyka się z przyjaciółkami, wozi dzieci na zajęcia i wiedzie z pozoru spokojne i dostatnie życie w pięknej willi pod Gdynią. Cały czas ma nadzieję, że pewnego dnia Marek zerwie ze światem przestępczym. Jednak kiedy ojciec Carmen odchodzi na "emeryturę" to właśnie Marek wraz z bratem Carmen - Wiktorem, przejmuje przemytniczy interes Andrzeja Roty.

Odcinek rozpoczyna się od zwyczajnego poranka w domu Majewskich. Carmen po porannym biegu szykuje górę kanapek dla dzieci. Prosi aby Marek odwiózł Borysa do szkoły. Czeka ją dzisiaj dzień pełen zadań. Trwają przygotowania do ślubu młodszej siostry Carmen - Marleny. Jednak Marek zostaje wezwany do pracy i to Carmen musi odwieźć najmłodszego syna do szkoły. Zaraz po tym Carmen spotyka się ze swoją matką Anną i z siostrą, aby dokonać ostatnich poprawek sukni ślubnej Marleny. Anna oświadcza córkom, że nie zamierza przyjść na wesele, jeśli jej były mąż Andrzej pojawi się tam ze swoją młodą kochanką Klaudią. Carmen obiecuje, że porozmawia z ojcem.

W tym samym czasie Marek wraz ze swoim wspólnikiem i długoletnim przyjacielem Stefanem Kozłowskim rozmawiają z potencjalnymi kontrahentami. Oficjalnie Marek utrzymuje rodzinę prowadząc prywatną przystań dla jachtów. W rzeczywistości pracuje z Wiktorem i Stefanem, organizując przemyt papierosów i tytoniu. Bardziej niż na pieniądzach, zależy mu jednak na bezpieczeństwie. Mimo nacisków ze strony szwagra i przyjaciela nie pozwala na to, żeby biznes rozrósł się na tyle, by nie dało się go ściśle kontrolować. Trzyma się z dala od narkotyków, dzięki temu nie naraża się ani mafii ani policji. Do Marka dzwoni szwagier Wiktor. Informuje go, że ma dla niego wspaniałą niespodziankę. Prosi aby Marek i Stefan natychmiast przyjechali do szklarni pod Gdynią.

Carmen odwiedza ojca w jego małym portowym barze Penoza. Ojciec nie zamierza jednak rezygnować z przyjścia na wesele z Klaudią. Kupił jej nawet na tą okazję bardzo drogą i seksowną sukienkę. W czasie rozmowy z ojcem Carmen otrzymuje bardzo niepokojący telefon ze szkoły Borysa. W szkole Carmen dowiaduje się, że Borys przyniósł do szkoły broń ojca. Chciał w ten sposób odzyskać skradzione przez kolegę zabawki. Borys zostaje usunięty ze szkoły.

W szklarni Wiktor pokazuje Stefanowi i Markowi swoje znalezisko. Mówi im, że dostał cynk o transporcie haszyszu, który "zaginął w akcji". Jego właściciele zostali aresztowani a policja nie znalazła towaru. Wiktor zamierza więc przejąć "bezpański" towar i upłynnić go na mieście. Marek jest wściekły. Nie zajmują się przecież narkotykami. Jednak Wiktor naciska. Dla nich to okazja, aby zarobić duże pieniądze. Gdy Marek i Wiktor pakują haszysz, w szklarni zjawiają się właściciele towaru. Wywiązuje się strzelanina, w wyniku której giną napastnicy. Jednego z nich zabija Marek.

Marek, Stefan i Wiktor jadą do hangaru na terenie przystani Marka, aby ukryć towar. Marek jest załamany. Po raz pierwszy kogoś zabił. Wiktor zdaje się nie przejmować sytuacją, przenosi towar do starej żaglówki. Marek sprawdza zawartość jednej z paczek i odkrywa, że jest to heroina. Jest przerażony i wściekły na Wiktora. Wiktor przyznaje, że towar należy do miejscowego szefa narkotykowej mafii Antona.

Marek wraca do domu, gdzie zdenerwowana Carmen opowiada o wydarzeniach w szkole Borysa. Carmen ma dosyć życia w ciągłym strachu. Żąda od męża, aby raz na zawsze zerwał z przestępczym procederem. Marek odmawia. Dla niego to zbyt skomplikowane, zbyt wielu ludzi jest w to zaangażowanych, zbyt wielu liczy na jego pieniądze. Carmen grozi, że jeśli Marek nie zmieni swojego życia, odejdzie od niego. Rozmowę tę przez przypadek słyszy ich córka Natalia.

Następnego dnia Carmen spotyka się ze swoimi przyjaciółkami Sandrą i Magdą w salonie fryzjerskim Magdy. Carmen opowiada im o wydarzeniach w szkole Borysa. Przyjaciółki pocieszają ją i planują stroje na wesele Marleny.

Carmen odwiedza siostrę i jej narzeczonego Janusza w jego mieszkaniu, przywozi Marlenie poprawioną suknię ślubną. Janusz - malarz abstrakcyjny, maluje dekorację na salę weselną. Carmen podśmiewa się z umiejętności malarskich Janusza. Zakochana Marlena broni go. Zjawia się Wiktor, który chce się zobaczyć z Markiem.

Marek i Borys na przystani malują i szlifują starą żaglówkę Marka. Z dala obserwuje ich Luther - ochroniarz Andrzeja. Wiktor odciąga Marka na bok i oświadcza mu, że wie jak upłynnić narkotyki. Znalazł już kupca. Marek jest jednak pewien, że Anton od razu zorientuje się że to oni przejęli jego towar. Proponuje oddać towar Antonowi. Wiktor i na to ma radę. W czasie wesela wymknie się niepostrzeżenie i zabije Antona. Marek jest przerażony pomysłami swojego szwagra.

W dniu wesela Marleny wszyscy bawią się w nadmorskiej restauracji. Zjawia się też Anna, bo dzięki sprytnemu zabiegowi Carmen, Andrzej przyszedł na wesele bez Klaudii. Wszyscy bawią się beztrosko. Stefan wręcza Wiktorowi nieoznakowaną broń do zabicia Antona. Wiktor wymyka się z wesela. Carmen zauważa zdenerwowanie Marka, ale ten uspokaja ją.

Wiktor jedzie zabić Antona. Nagle drogę zajeżdża mu policja. Wiktor zostaje aresztowany. Na weselu Stefan dostaje cynk o aresztowaniu Wiktora. Stefan rzuca się na Marka i oskarża go, że wydał Wiktora policji. Grozi Markowi, że go zabije. Mężczyźni wdają się w bójkę. Sandra, Carmen i Magda próbują ich rozdzielić, jednak udaje się to dopiero po interwencji Luthera.

Kiedy wesele dobiega końca, Carmen i Marek rozmawiają na plaży. Marek mówi, że może spełnić prośbę Carmen i zerwać z dotychczasowym życiem pod warunkiem, że zdecydują się wyjechać daleko stąd. Zabiorą dzieci i wyjadą, ale nikt nie może o tym wiedzieć - nawet jej rodzina. Carmen zgadza się. Następnego dnia Carmen szykuje śniadanie, a Marek z Borysem wybierają się na przystań. Kiedy Marek wychodzi z domu, zostaje postrzelony przez zamaskowanego motocyklistę. Jedynym świadkiem zamachu jest Borys.

Premiera: środa, 11 kwietnia 2012, godz. 21:00

ODCINEK 2


Carmen, jej trójka dzieci, ojciec Andrzej i siostra Marlena czekają na korytarzu szpitala na wynik ratującej życie Marka operacji. Wkrótce lekarz oświadcza rodzinie, że operacja udała się. Marek będzie utrzymywany przez kilka godzin w śpiączce farmakologicznej. Do szpitala przyjeżdżają Sandra i Magda, chcą pocieszyć przyjaciółkę w tej tragicznej sytuacji. Jednak Carmen nie chce widzieć Sandry. Oskarża męża Sandry - Stefana o usiłowanie zabicia Marka. Przypomina Sandrze, że na weselu Stefan groził Markowi śmiercią. Sandra odchodzi oburzona.

Do mieszkania Stefana przychodzą Bronek i Afgan - ochroniarze Antona. Szukają skradzionego transportu heroiny. Pobity Stefan zgadza się zaprowadzić Bronka i Afgana do hangaru gdzie zostały ukryte narkotyki. Jednak kiedy przybywają na miejsce, okazuje się, że towar zniknął. Bronek i Afgan nie zamierzają odpuścić, grożą Stefanowi. Gdy Stefan wraca do domu czeka na niego wzburzona Sandra. Pyta czy zabił Marka. W szpitalu rodzina Carmen nadal czeka na wybudzenie Marka. Carmen wspomina jak 20 lat temu poznała Marka: jest gorące lato 1989 roku. Marek, Stefan i Wiktor umawiają się z Carmen, Sandrą i Magdą na łodzi. Okazuje się, że chłopcy opijają swój pierwszy skok. Napadli na magazyn policyjny i ukradli transport amfetaminy. Sandra i Magda są zachwycone ale Carmen nie chce mieć z tym nic wspólnego.

Do szpitala przyjeżdża policjant Paweł Żaryn, który prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na życie Marka. Ku swojemu zdziwieniu Carmen dowiaduje się, że Marek zamierzał zawrzeć układ z policją. W zamian za informacje na temat przestępczej działalności rodziny Rotów policja miała zapewnić Markowi, Carmen i ich dzieciom program ochrony świadków. Policjant pyta, czy Marek przekazał Carmen pendrive z informacjami. Carmen zaprzecza. Pod eskortą policji Paweł Żaryn zabiera Carmen do domu, gdzie może być ukryty pendrive.

W domu Majewskich jest już policja. Przeszukują każdy zakamarek domu, prują meble i niszczą obrazy. Carmen otwiera sejf, ale nie ma tam pendrive'a, którego szuka Żaryn. Policjant jest wściekły. Carmen prosi o możliwość przebrania się. Przypomina sobie, że Marek w dniu swojej śmierci pracował na komputerze. Być może pendrive jest ukryty w sypialni. Carmen wpada do sypialni i przeszukuje szafki i półki. Pod łóżkiem znajduje laptop i pistolet Marka, ale ani śladu pendrive'a. Carmen wychodzi z domu i zamierza wrócić do szpitala, ale uświadamia sobie, że pendrive może być ukryty w biurze Marka na przystani. Jedzie tam i przeszukuje szafki, ale niczego nie znajduje. Postanawia przeszukać jeszcze żaglówkę Marka. Na miejscu okazuje się, że ktoś jest w środku. Carmen wyjmuje pistolet i wchodzi do środka łodzi. Okazuje się że to Stefan przeszukiwał łódź. Wyjaśnia Carmen, że chciał ukryć dowody przed policją.

W szpitalu Marek odzyskuje przytomność. Rozmawia z dziećmi. Szczęśliwa Natalia dzwoni do matki, zostawia jej wiadomość. Prosi Carmen o pilny przyjazd do szpitala. W tym momencie następuje jednak zapaść. Marek traci oddech i lekarz musi rozpocząć reanimację. Dzieci zostają zabrane z pokoju Marka. Carmen zdenerwowana po rozmowie ze Stefanem, odsłuchuje wiadomość od Natalii. Szczęśliwa jedzie do szpitala. Jednak na miejscu dowiaduje się że Marek nie żyje. Nastąpił krwotok wewnętrzny, którego nie udało się zahamować. Natalia jest zrozpaczona. Matki nie było przy nich w chwili śmierci ojca. Carmen i dzieci wychodzą ze szpitala. Pielęgniarka oddaje jej rzeczy Marka.

Następnego dnia Carmen odwiedza Wiktora w areszcie. Chce się dowiedzieć, kto mógł zabić Marka, ale Wiktor nie zamierza wyjawiać Carmen, co naprawdę stało się kilka dni temu. Martwi go tylko fakt, że po śmierci szwagra i w czasie kiedy on siedzi w areszcie nikt nie sprawuje pieczy nad rodzinnym interesem. Namawia Carmen na pokierowanie przemytem przez jakiś czas. Carmen jednak jest zbyt zrozpaczona, by w ogóle dyskutować na ten temat.

Na ceremonii pożegnania Marka jest cała rodzina Carmen i jej przyjaciele. Sandra i Stefan starają się przekonać Carmen, że to nie Stefan stoi za śmiercią Marka. Andrzej jest na pogrzebie z Klaudią i Anna musi, chcą nie chcąc, spotkać się z dużo młodszą kochanką byłego męża. Franek rozmawia z kelnerką Jolą, którą poznał na przyjęciu weselnym Marleny. Natalia zwierza się ze swego zagubienia Januszowi, mężowi Marleny.

Po pogrzebie rodzina Majewskich wraca do domu. Każde z nich potrzebuje samotności. Natalia wraca do swojego pokoju i zrywa ze ścian dziecięce rysunki i wycinanki. Zrzuca książki z półek, niszczy wszystko co związane było z jej dzieciństwem. Budzi się w niej rozpacz i bunt.

Carmen w swoim pokoju otwiera torbę z zakrwawionym ubraniem Marka. Miał je na sobie gdy wychodził z domu i padł ofiarą zamachu. Carmen rozkłada je na łóżku. Przypomina sobie jak Marek oświadczył się jej 20 lat temu. Nagle z kieszeni zakrwawionej koszuli wypada pendrive.

Premiera: środa, 18 kwietnia 2012, godz. 21:00

ODCINEK 3


Mimo tragedii Carmen stara się zapewnić dzieciom w miarę normalne życie. Opiekuje się Borysem, który przeżywa prawdziwą traumę w związku ze śmiercią taty. Po odwiezieniu Borysa do nowej szkoły Carmen jedzie do aresztu odwiedzić Wiktora. Przed aresztem czeka Stefan, chce aby Carmen załatwiła mu widzenie z Wiktorem. Ale Carmen w dalszym ciągu nie ufa Stefanowi i nie zamierza mu w niczym pomagać. Stefan prosi ją aby przekazała Wiktorowi informację, że towar zniknął. W areszcie Carmen usiłuje dowiedzieć się od brata, o co chodzi Stefanowi. Wiktor opowiada Carmen co wydarzyło się parę dni temu w szklarni pod Gdynią. Carmen jest wściekła na Wiktora, że pozwolił na to wszystko. Wiktor tłumaczy, że cała ta sprawa jest winą Marka. To był jego pomysł i to on namówił Wiktora i Stefana do przejęcia towaru Antona. Jeszcze raz prosi siostrę, aby zajęła się rodzinnym interesem. Carmen odmawia i wychodzi wzburzona. Do Wiktora podchodzi dwóch więźniów. Mają dla niego wiadomość od Antona. Wywiązuje się bójka.

Carmen wraca do domu, gdzie czeka na nią matka Anna. Razem przygotowują kolację. Carmen niepokoi się nieobecnością Franka. Usiłuje się do niego dodzwonić, ale Franek umówił się z nowo poznaną Jolą. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Franek uczy Jolę jazdy na deskorolce.

W czasie kolacji do domu Carmen przychodzi jej ojciec - Andrzej Rota. Ma dla swojego wnuka prezent - kilkumiesięcznego szczeniaczka. Andrzej ma nadzieję, że piesek pomoże wnukowi zapomnieć o wydarzeniach sprzed kilku dni. Borys jest bardzo szczęśliwy, bawi się z pieskiem. Do domu wraca Franek. Cała rodzina w komplecie, przy jednym stole. Carmen wydaje się, że życie wraca do normy. Umawia się nawet z Natalią na babski wypad na zakupy.

Kiedy kilka dni później Stefan odwozi swojego syna Vincenta do szkoły, czekają tam na niego Bronek i Afgan. Zabierają Stefana na rozmowę z Antonem. Anton domaga się od Stefana spłaty wartości ukradzionej heroiny, grozi, że jeśli Stefan nie dotrzyma umowy, ofiarą padnie jego syn. Stefan jest przerażony, wie że musi jak najszybciej zdobyć pieniądze.

Carmen i Natalia wybierają i przymierzają ciuchy w sklepie. W pewnym momencie do przymierzalni, w której jest Carmen wpada mężczyzna - Darek. Żąda od niej spłaty 200 000 złotych, które Marek był mu rzekomo winien. Każe jej zebrać pieniądze w ciągu 2 dni. Carmen chce jak najszybciej znaleźć się w domu. Pośpiesza Natalię i chce zapłacić za wybraną przez nią sukienkę. Niestety okazuje się, że jej karta kredytowa jest zablokowana.

Kiedy Carmen z Natalią wracają do domu, czeka tam na nie inspektor Paweł Żaryn. Pyta Carmen, czy nie znalazła w rzeczach Marka pendrive'a. Carmen zaprzecza. Żaryn proponuje jej ten sam układ co Markowi. Za zeznania obciążające Stefana, Wiktora i Andrzeja zapewni jej program ochrony świadków. Informuje ją również, że do momentu wyjaśnienia sprawy prokuratura zablokowała konta Majewskich. Rozpatrują też możliwość zajęcia domu.

Wieczorem Carmen próbuje otworzyć pliki na pendrivie Marka. Niestety pendrive jest zablokowany odciskiem palca Marka. Carmen prosi Franka o pomoc. Syn wpada na sprytny pomysł i odblokowuje informacje na pendrivie. Carmen przegląda pliki. Jest tam lista adresów kryjówek, w których Marek przechowywał pieniądze. Carmen odnajduje adres, pod którym przechowywane jest 200 000 złotych. Zadowolona zamyka komputer. Chwilę później odkrywa, że ktoś przylepił na oknie kuchni kartkę z informacją - "jutro godzina 12:00 na moście. 200 000." Przerażona dzwoni do ochroniarza swojego ojca, Luthera.

Następnego dnia Carmen zostawia dzieci pod opieką Marleny i Janusza. Razem z Lutherem pod adresem znalezionym na pendrivie odbierają 200 000 złotych i jadą na spotkanie z Darkiem. Luther z aparatem fotograficznym czeka w ukryciu. Carmen pyta Darka, czy pracuje dla Antona. Darek nie odpowiada. Carmen pokazuje Darkowi pieniądze, ale mówi, że nie dostanie ich dopóki Anton nie da jej dowodu spłaty długu - kwitu. Pokazuje Luthera robiącego cały czas zdjęcia Darka. Darek jest kompletnie zaskoczony. Odchodzi z niczym.

Rano, gdy Carmen przygotowuje śniadanie dla dzieci, zauważa powieszonego w ogrodzie szczeniaka Borysa. Na obroży psa znajduje napis - "Twój kwit".

Premiera: środa, 25 kwietnia 2012, godz. 21:00

ODCINEK 4


Carmen stara się pocieszyć Borysa, który jest zrozpaczony po stracie szczeniaka. Franek zakopuje psa w ogrodzie. Carmen zostawia dzieci w domu pod opieką Luthera i wychodzi, zabierając ze sobą zdjęcia które Luther zrobił Darkowi.

Bronek odbiera od Stefana część długu. Kozłowski tłumaczy, że nie udało mu się zdobyć całej kwoty, bo po śmierci Marka i aresztowaniu Wiktora przemyt tytoniu został wstrzymany. To Marek i Wiktor mieli niezbędne kontakty, a Stefan tylko organizował transport. Bronek żąda od Stefana ujawnienia tras przemytu. Kiedy Kozłowski odmawia, Bronek straszy, że coś złego może się przydarzyć jego synkowi. Stefan ujawnia trasy. Bronek daje mu tydzień na zdobycie reszty pieniędzy i wychodzi, zabierając z domu Stefana kilka cennych przedmiotów i dwa obrazy, w tym akt Sandry.

Jola chce wyciągnąć Franka na randkę. Ten jednak tłumaczy, że musi zostać w domu - mama kazała mu się zajmować rodzeństwem. Luther zaprasza Jolę do środka. Dziewczyna jest pod wrażeniem willi Majewskich. Kiedy Carmen przychodzi do Stefana widzi w mieszkaniu bałagan, rozbite szkło i porozrzucane przedmioty. Stefan jest zmieszany i wyjaśnia, że mieli włamanie. Carmen podejrzewa, że ktoś chciał nastraszyć Stefana. Pokazuje mu zdjęcie Darka, zrobione przez Luthera. Darek zarzeka się, że nie zna tego mężczyzny. Carmen tłumaczy, że facet ze zdjęcia żądał o niej zwrotu 200 tysięcy - rzekomego długu Marka. Pyta Stefana, czy to może być jeden z ludzi Antona, i dodaje, że chciałaby osobiście rozmówić się z Antonem, aby dał spokój jej rodzinie. Stefan jest przerażony jej planami. Rozmowę przerywa im przyjście Sandry i Vincenta. Sandra jest zaskoczona obecnością Carmen w swoim domu. Namawia przyjaciółkę na babski wieczór, ale Carmen tłumaczy, że nie jest jeszcze gotowa na takie imprezy.

Jola i Franek spędzają romantyczne chwile w domowym basenie. Kiedy Franek zwierza się, że chciałby już zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, Jola proponuje mu tabletkę XTC. Franek waha się, ale nie chce wypaść na mięczaka przed swoją dziewczyną, więc poddaje się temu "eksperymentowi".

Carmen dostaje od Magdy namiary na restaurację Ustafino, należącą do Antona. Postanawia tam pojechać. Pod nieobecność Carmen Luther uczy Borysa sztuk walki. Chłopiec dobrze się bawi, trenując ciosy i uniki. Nagle słyszy odgłos motocykla przejeżdżającego ulicą i staje jak sparaliżowany. Przypomina sobie moment, w którym jego ojciec został postrzelony.

Carmen zaskakuje Antona w jego restauracji podczas spotkania z kilkoma Wietnamczykami. Rzuca na stół torbę z pieniędzmi i informuje Antona, że w torbie jest 200 tysięcy, które był mu winien Marek. Żąda aby Anton zostawił jej rodzinę w spokoju. Pokazuje mu też zdjęcie Darka. Jednak Anton nie rozpoznaje Darka i wyjaśnia Carmen, że 200 tysięcy go nie urządza. Marek i jego wspólnicy byli mu winni dużo więcej - przez nich stracił towar wart kilka milionów. Anton oddaje jej torbę z pieniędzmi i proponuje układ: ona załatwi mu nowy transport narkotyków, a on zostawi jej rodzinę w spokoju. Rosjanin zapewnia ją też, że to nie on zlecił zabicie szczeniaka należącego do Borysa.

Po powrocie do domu Carmen widzi na podjeździe karetkę. Przerażona wpada do domu i dowiaduje się, że Franek i Jola eksperymentowali z tabletkami XTC, przyniesionymi przez dziewczynę. O ile jednak Frankowi nic się nie stało, Jola jest w takim stanie, że wymaga interwencji lekarza. Pielęgniarze wywożą ją na noszach do karetki - czeka ją płukanie żołądka. Franek opowiada matce, jak doszło do tego "wypadku" - kiedy chcieli zażyć tabletki XTC, zaczęli się całować i Jola przez przypadek połknęła obie. Carmen nie może powstrzymać się od śmiechu, ale po chwili poważnieje i uświadamia syna, że takie zabawy mogą się bardzo źle skończyć. Nagle Carmen zmienia temat i pyta syna, co by powiedział, gdyby całą rodziną wyjechali na stałe z kraju.

Carmen spisuje z pendrive'a adresy kolejnych "dziupli" i prosi Luthera o pomoc w sprawdzeniu, czy są tam ukryte jeszcze jakieś pieniądze. Będą jej potrzebne na wyjazd z dziećmi za granicę. Prosi też Luthera, aby przechował przez jakiś czas torbę z 200 tysiącami. Ochroniarz zapewnia Carmen, że zawsze może na niego liczyć.

Carmen bezskutecznie próbuje nawiązać nić porozumienia z córką. Natalia ma do niej żal o to, że nigdy nie ma jej w domu i nie było jej w szpitalu w chwili śmierci taty. Nagle w domu Carmen zjawia się inspektor Paweł Żaryn z nakazem rewizji. Frankowi w ostatniej chwili udaje się schować pendrive'a. Po bezowocnym przeszukaniu całego domu, Żaryn daje Carmen do zrozumienia, że dopóki ona nie zacznie współpracować, on będzie u niej częstym gościem.

Luther ma dla Carmen złe wieści - wszystkie dziuple są puste. Zdesperowana Carmen postanawia jednak zorganizować transport dla Antona. Prosi Wiktora o pomoc, ale ten odmawia współpracy.
Bronek zawozi Carmen na spotkanie z Antonem, który ma dla niej "niespodziankę". W opuszczonym hangarze Anton wręcza Carmen pistolet i zostawia ją sam na sam z przywiązanym do krzesła Darkiem. Carmen jest w szoku, widząc mężczyznę, który ją szantażował. Grożąc mu bronią, wyciąga od niego informację, kto był jego zleceniodawcą: Stefan Kozłowski. W chwili gdy Carmen opuszcza hangar, Bronek zabija Darka. Carmen zdaje sobie sprawę, jak niebezpiecznym człowiekiem jest Anton. Rosjanin ponawia swoją propozycję: zostawi Carmen w spokoju w zamian za jeden transport heroiny.

Po powrocie do domu czeka na nią niespodzianka: Magda, Sandra, Marlena z Januszem i dzieci czekają na nią z uroczystą kolacją. Zjawia się też spóźniony Stefan. Carmen informuje go, że zamierza kontynuować biznes Marka. Ani słowem nie wspomina o swoich podejrzeniach wobec Stefana.

Premiera: środa, 2 maja 2012, godz. 21:00

ODCINEK 5


Pojawiają się poważne problemy ze zorganizowaniem dla Antona dostawy heroiny. Stefan informuje Carmen, że osoba, która pomagała w przemycie tytoniu w porcie już tam nie pracuje i trzeba odwołać transport. Carmen wie, że to niemożliwe, dlatego musi natychmiast namówić kogoś z portu na współpracę. Inspektor Paweł Żaryn przesłuchuje Wiktora w areszcie. Usiłuje dowiedzieć się, kto mógł zlecić zabójstwo Marka. Wiktor nie chce jednak nic powiedzieć. Policjant wyjawia mu, że Marek zgodził się na współpracę z policją. Pokazuje też Wiktorowi zdjęcie Carmen odwiedzającej bar Antona. Sugeruje, że Carmen dogaduje się z Antonem. Wiktor nie wie, czy może w dalszym ciągu ufać siostrze.

Andrzej jest zaniepokojony informacjami, które przekazał mu Wiktor w więzieniu. Prosi córkę, by nie współpracowała z Antonem. To bardzo niebezpieczny człowiek. Wtedy Carmen wyjawia mu, dlaczego musi zorganizować transport dla Antona. Mówi mu o kradzieży heroiny, której dokonali Marek, Wiktor i Stefan. Andrzej rozumie, że córka nie ma wyboru. Oferuje swoją pomoc i ochronę Luthera.

Carmen i Stefan namierzają Łukasza - rozwiedzionego, młodego pracownika portu. Łukasz ma poważne kłopoty finansowe i duże alimenty do zapłaty. To najlepszy kandydat na nową wtykę w porcie. Paweł Żaryn odwiedza Antona w jego barze. Usiłuje dowiedzieć się, kto zabił Marka i co łączy Antona i Carmen. Rosjanin wyśmiewa policjanta i nie zamierza powiedzieć ani słowa. Jest jednak zaniepokojony, skąd policja wie o jego kontaktach z Carmen.

Carmen ogląda malowidła w pokoju córki i jest przerażona ich mrocznym klimatem. Natalia chwali się, że Janusz uważa je za interesujące i próbuje namówić matkę, żeby pomogła mu w zorganizowaniu wystawy w galerii Sandry. Carmen uważa, że nie jest to dobry pomysł, bo prace Janusza nie pasują do tego, co wystawia przyjaciółka, jednak Natalia nalega i matka obiecuje, że spróbuje.

Natalia odwiedza Janusza w jego atelier i odkrywa, że on również maluje obrazy pełne agresji. Czuje, że jest jej pokrewną duszą i mówi mu o planie zorganizowania wystawy jego prac. W pewnym momencie Natalia spontanicznie go całuje. Janusz jest zaskoczony i nie wie jak się zachować...

Przy okazji wizyty Sandry w domu Carmen, Natalia wraca do tematu wystawy Janusza. Jednak matka chce się wycofać z obietnicy. Następuje ostra wymiana zdań. Wydaje się, że między matką a córką wyrosła przepaść nie do przeskoczenia...

Carmen spotyka się z Łukaszem, proponuje współpracę przy organizowaniu przemytu, oferując sporą kwotę. Łukasz jest zaskoczony, ale przyjmuje ofertę i pieniądze. Zaczyna całować Carmen. Przerażona kobieta wie, że nie ma wyboru. Musi zorganizować transport dla Antona. Oddaje się Łukaszowi. Carmen szykuje się do wyjścia na urodziny Magdy. Ponieważ nie ufa Stefanowi, zleca Lutherowi nastraszenie go. Ale Luther uważa, że Stefan to niepotrzebny kłopot, który powinno się wyeliminować, dlatego, na własną rękę, próbuje się go pozbyć. Jednak Kozłowskiemu udaje się uciec. Tymczasem przyjaciółki świętują urodziny Magdy w najmodniejszym w Gdyni barze Antona. Carmen spotyka tam Antona, który w brutalny sposób przypomina jej o zawartej z nim umowie na temat zorganizowania transportu. Sandra zauważa wiszący na ścianie swój akt, który zniknął niedawno z jej mieszkania. Jest przerażona, nie rozumie co się dzieje. Carmen uświadamia jej, że przez lata przymykała oko na "interesy" męża i teraz przyszedł czas rozliczeń...

Po powrocie z imprezy Carmen chce przeprosić córkę, ale Natalia jest nastawiona bojowo i znowu doprowadza do kłótni. Carmen zostawia ją w pokoju. Zdenerwowana Natalia w środku nocy dzwoni do Janusza, ale on nie chce z nią rozmawiać. Nie mówiąc nic nikomu, dziewczyna w środku nocy wychodzi z domu. Nagle do przerażonej Natalii podjeżdża samochód. Otwierają się drzwi.

Premiera: środa, 9 maja 2012, godz. 21:00

ODCINEK 6


Carmen dzwoni do znajomych Natalii w poszukiwaniu córki. Obawia się, że córka jest w rękach Stefana, który zniknął zaraz po tym, jak został pobity przez Luthra. W tej sytuacji chce zatrzymać transport heroiny. Spotyka się ponownie z Antonem i informuje, że nie ufa Stefanowi i obawia się, że Stefan może przeszkodzić w transporcie. Ale Anton nie może sobie pozwolić na żadne opóźnienia. Domaga się, aby Carmen dotrzymała swojej obietnicy. Jego kartą gwarancyjną jest Natalia, którą Bronek porwał w nocy. Carmen nie ma wyjścia.

W szpitalu Żaryn uświadamia skatowanemu Stefanowi, że program ochrony świadków jest jego jedyną szansą. Może zapewnić jemu i rodzinie życie na podobnym poziomie np. w Nowej Zelandii, pod warunkiem, że Stefan będzie współpracował. Pod presją Kozłowski decyduje się powiedzieć Żarynowi o planowanym transporcie heroiny. Kiedy Stefan wraca do domu czeka już tam na niego Bronek. Zabiera go na spotkanie z Antonem, który informuje go, że zawarł z Carmen układ i czeka na transport heroiny, który Carmen dla niego zorganizowała. Pyta Stefana czy jest powód, dla którego Anton ma się niepokoić o bezpieczeństwo swojego towaru. Po powrocie do domu zdesperowany Stefan namawia Sandrę do wyjazdu. Jednak Sandra nie wyobraża sobie życia bez rodziny, przyjaciół i blichtru. Nie zgadza się na wyjazd.

Natalia leży związana w mieszkaniu Bronka. Usiłuje wciągnąć Bronka w rozmowę aby osłabić jego czujność. Jednak Bronek doskonale wie jak ustrzec się przed przebiegłą Natalią.

W czasie obiadu Carmen informuje rodzinę, że Natalia jest u koleżanki. Pod presją Marleny, Janusz opowiada, że Natalia go pocałowała. Carmen szuka wsparcia u siostry i w końcu wyznaje prawdę o zaginięciu córki.

Stefan wie, że Anton zemści się na nim i jego rodzinie jeśli transport heroiny wpadnie w ręce policji. Kiedy narkotyki pojawiają się w porcie powiadamia Carmen, że towar jest spalony i obserwowany przez policję. Jednak Carmen jest zdesperowana - Natalia jest zakładniczką Antona i gwarantem dostarczenia mu towaru. Zmusza Łukasza - zwerbowanego pracownika portu - do interwencji w system komputerowej obsługi portu i dzięki temu kontener z towarem zostaje załadowany na inny tir.

W porcie pojawia się Paweł Żaryn z policjantami ze służb specjalnych. Kiedy zatrzymują ciężarówkę, okazuje się że jest pusta. Policjant jest wściekły. Zatrzymuje Łukasza do wyjaśnienia.

Carmen i Stefan śledząc tir z towarem wjeżdżają na stację benzynową. Ona w barze zagaduje kierowców, gdy w tym czasie Stefan wdziera się do kontenera w poszukiwaniu heroiny.

Natalia pod pretekstem tego, że dostała okres, zmusza Bronka do wyjścia po tampony. W tym czasie udaje jej się oswobodzić ...

Anton i Carmen spotykają się na przystani. Jednak Carmen odmawia przekazania heroiny dopóki nie odzyska córki. Jest tak zdeterminowana, że Anton ulega jej żądaniu. Jadą do mieszkania Bronka. Mieszkanie jest puste i zdewastowane. Carmen szaleje z niepokoju. Po chwili pojawia się Natalia, która ukryła się w innym pomieszczeniu.

Przed domem na Carmen i Natalię czeka Żaryn. Krzyczy, że aresztował Łukasza i zmusi go do gadania tak jak zmusił Stefana. Carmen jest zaskoczona, że Stefan współpracuje z policją. W domu Carmen dzwoni do Stefana i nagrywa mu na sekretarce, że jest kapusiem i żeby nie liczył na jakąkolwiek forsę z "interesu". Anton spotyka się ze swoimi bossami z Wietnamu. Nie są oni zadowoleni z ostatnich wydarzeń. Anton w ramach upomnienia zostaje okaleczony.

Premiera: środa, 16 maja 2012, godz. 21:00

ODCINEK 7


Carmen wydaje się, że wyrównała już rachunki z Antonem, tymczasem on - naciskany przez wietnamską mafię - stara się ją zmusić do udostępnienia linii przerzutowej jej "interesu" dla kolejnych transportów heroiny. Carmen nie wie jak się wydostać z tej matni - z jednej strony naciska ją Anton, z drugiej nie daje jej spokoju inspektor Żaryn. Dochodzi do wniosku, że ma tylko jedno wyjście: uciec z dziećmi za granicę. Decyduje się na poważną rozmowę z Frankiem i Natalią. Zawiadamia też Marlenę o swoich planach. Kiedy cała rodzina Majewskich przygotowuje łódź Marka do wypłynięcia z portu, Franek odkrywa, że pod nią jest podczepiona stalowa skrzynia. Carmen rozumie, że odnalazła zaginiony towar Antona. W tej sytuacji zmienia plany i rezygnuje z ucieczki.

Andrzej odwiedza syna w więzieniu i wspólnie ustalają, że nadszedł czas żeby Luther ostatecznie pozbył się Stefana.

Motocyklista w kasku chce strzelić do wychodzącego z warsztatu na obrzeżach miasta Stefana, ale dostrzega w samochodzie jego syna Vincenta. Zabójca rezygnuje z wykonania wyroku i odjeżdża. Kiedy Luther w stroju motocyklisty wraca do baru Andrzeja dostrzega go Borys. Borys zaczyna kojarzyć, że postać, która zabiła jego ojca i Luther to jedna i ta sama osoba. Przerażony Borys moczy spodnie. Dostrzega to Luther.

Carmen podczas widzenia z bratem mówi mu, że znalazła heroinę i że chce ją zwrócić Antonowi. Wiktor nie chce o tym słyszeć, twierdzi że dopóki Anton nie ma towaru, to wszyscy są bezpieczni.

Carmen naradza się z siostrą. Marlena ma inne zdanie, uważa że Wiktor jak tylko wyjdzie z więzienia, sprzeda towar. Dlatego tak mu na nim zależy.

Carmen przystępuje do działania, które wymaga pozbycia się policyjnego ogona. Prosi siostrę o pomoc. Marlena przebrana za Carmen, wsiada do jej samochodu, a za nią rusza Żaryn. Marlena cieszy się, że udał się fortel i policjant nie zorientował się w przebierance. Ma nadzieję, że kłopoty Carmen wkrótce się skończą. Podczas jazdy Marlena słyszy dzwonek telefonu. Zatrzymuje samochód. Również Żaryn zatrzymuje samochód w pewnej odległości. Obserwuje samochód Carmen. Marlena znajduje w schowku dzwoniący telefon, do którego przyczepiony jest zapalnik. Marlena przerażona wyskakuje z samochodu. Ze swojego samochodu Żaryn widzi wyskakującą z samochodu postać. Następuje ogromny wybuch. Ktokolwiek to był, nie miał szansy na przeżycie.

W gdyńskim Akwarium Carmen oddaje Antonowi klucz do samochodu wypełnionego heroiną. Anton przekazuje klucze Bronkowi i czeka na potwierdzenie, że towar jest w całości i w miejscu wskazanym przez Carmen. Po otrzymaniu wiadomości Anton żegna się z Carmen. Trochę żałuje, że ich współpraca się kończy. Carmen oczarowała go i zaimponowała odwagą. Kiedy Anton i jego ochroniarz Afgan wsiadają do samochodu, nagle pojawia się za nimi Luther i z zimną krwią zabija ich obu.

Carmen czeka na Luthera w Akwarium. Luther potwierdza wykonanie zlecenia.

Carmen może już wrócić do domu, gdzie czekają na nią zdenerwowane dzieci. Carmen spokojnie nalewa herbatę i proponuje dzieciom grę planszową. Jej kłopoty wydają się skończone. Gdy zasiadają do gry, zjawia się Żaryn z informacją o śmierci Marleny.

Premiera: środa, 23 maja 2012, godz. 21:00

ODCINEK 8


W domu Carmen rodzina przeżywa żałobę po śmierci Marleny. Anna jest zrozpaczona. Przyjeżdża Andrzej z Klaudią. Anna nie może znieść widoku młodej kochanki Andrzeja. Nie chce jej obecności w takiej chwili, Klaudia nie należy przecież do rodziny. Opowiada jej, że podczas wesela Marleny, Andrzej wykorzystał nieobecność Klaudii i spędził z Anną upojne chwile. Anna sugeruje, że Andrzej na pewno prędzej czy później rzuci Klaudię i wróci do niej.

Carmen zostaje zatrzymana przez Żaryna pod zarzutem zabójstwa Antona. Podczas przesłuchania inspektor stara się namówić ją do współpracy... Ostrzega, że jeśli tego nie zrobi, to znowu może zginąć ktoś z jej rodziny. Jednak policja nie ma żadnych dowodów na winę Carmen. Żaryn jest zmuszony do wypuszczenia jej do domu.

Po powrocie do domu Borysowi udaje się zwierzyć matce ze swojego odkrycia, że to Luther strzelał do ojca. Janusz oskarża Carmen o śmierć Marleny i nie chce, aby ona i ktokolwiek z jej rodziny pojawił się na pogrzebie żony. Natalia próbuje przekonać go, by zmienił zdanie.

Poruszona śmiercią Marleny Sandra odkrywa, że za zamachem stoi jej mąż, który podkładając bombę w samochodzie Carmen chciał się jej pozbyć. Razem z Magdą ściągają Carmen do salonu fryzjerskiego. Sandra wyjawia wszystko Carmen i prosi ją o przebaczenie. Przy okazji tej rozmowy Carmen dowiaduje się, że za podprowadzenie towaru Antonowi odpowiada Wiktor.

Sandra decyduje się opuścić Stefana. Boi się go i mu nie ufa. Pod jego nieobecność pakuje rzeczy, zabiera syna i dzwoni do Janusza wyznając mu, że to Stefan podłożył bombę, która zabiła Marlenę. Carmen odbiera brata z aresztu i oskarża go o zlecenie zabójstwa Marka. Doprowadzona do ostateczności strzela do niego.

Kiedy Anna odwiedza Andrzeja w barze, dochodzi między nimi do kłótni. Anna liczyła na to, że gdy Klaudia odejdzie, to ona zajmie jej miejsce u boku byłego męża. Andrzej wykrzykuje, przy licznych gościach baru, że nie chce jej znać. Anna urażona, wychodzi z baru.
Kiedy Anna i Carmen załatwiają na cmentarzu formalności pogrzebowe, Anna ma okazję zemścić się na Andrzeju. Mówi córce, że to ojciec zlecił zabójstwo Marka, a Luther pociągnął za spust.

Podczas dramatycznej sceny w barze, Carmen oskarża ojca, a ten przyznaje że zlecił zabicie Marka, aby ochronić Wiktora i rodzinę przed więzieniem. Podejrzewał, że Marek został informatorem policji - podczas wesela młodszej córki podsłuchał jak Carmen i Marek planują ucieczkę. Stara się przekonać Carmen, że nie mógł pozwolić na to żeby Marek zabrał mu jego córkę i wnuki. Carmen na pożegnanie mówi, że już nie ma ojca.

Kiedy żałobnicy wychodzą z cmentarza po pogrzebie, zjawia się Żaryn w towarzystwie policjantów. Andrzej i Wiktor zostają aresztowani.

Kiedy policja wkracza do domu Stefana, słychać strzały. Policjanci zastają tam postrzelonego w głowę Stefana i zrozpaczonego Janusza z bronią w ręku.

Carmen już wie, kto jest odpowiedzialny za zło, które dotknęło jej rodzinę i podejmuje dramatyczną decyzję. Nie ma powodu aby zostać w Polsce. Widzimy jak dzieci żegnają się z domem, z grobem psa, a potem pakują rzeczy do łodzi. Na brzegu pojawia się inspektor Żaryn, który wręcza Carmen nowe paszporty i bilety lotnicze. Ona oddaje mu pendrive'a Marka.

Łódź Marka z rodziną na pokładzie odbija od brzegu. Na Bałtyku Borys rozsypuje prochy ojca, a Carmen nareszcie może opłakać śmierć męża.

Premiera: środa, 30 maja 2012, godz. 21:00
CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

frych47

Kiedy będzie coś podobnego jak Krew z krwi.
Lubię z gatunku crime, drama, mistery i na dodatek polskie świetnie dobrani aktorzy i właściwy klimat, krótkie i konkretne.

marekb78

co prawda tylko 8 odcinkow ale takiego serialu jeszcze nigdy nie ogladalem. cos pieknego i wciagajacego ten serial :) ale mimo wszystko zal ze nie ma kontynuacji :(

stysia84

SWIETNY SERIAL!!!! z NIECIERPLIWOSCIA CZEKAŁAM NA KAŻDY ODCINEK ;))))PANI KULESZA - WYBITNA AKTORKA, MYŚLE, ŻE NIKT NIE ZAGRAŁ BY TEGO LEPIEJ!!! DAŁA MI OGROMNIE DUUUUZO EMOCJI ! PIĘKNIE JEJ W BLON WŁOSACH I OKRUTNIE MI PRZYKRO ZE TO JUZ KONIEC.... 8 ODCINKÓW ;(((
Krew z krwi
reżyseria:
Polska, 2012
Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego "KREW Z KRWI" to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.
serial sensacyjny
Krew z krwi
4,5 5 1 52581