PREMIERA

2003.12.20

CANAL+ PREMIUM

Król Skorpion

The Scorpion King

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film fantastyczny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Emocjonujące kino akcji w scenerii na poły baśniowego świata sprzed kilku tysięcy lat. Film stał się trampolina do kariery dla mistrza sztuk walki Dwayne'a Johnsona, znanego pod przydomkiem "The Rock.

Na ogromnej pustyni żyją rozproszone różne plemiona. Żądny władzy Memnon (Steven Brand), postanawia przejąć nad nimi kontrolę. Jest przekonany, że w ten sposób wypełnia swoje przeznaczenie. Wkrótce staje na czele armii, która podbija kolejne osady, a zbyt opornych zabija lub bierze do niewoli. Jego doradcą zostaje tajemniczy czarnoksiężnik podpowiadający mu kiedy i gdzie zaatakować. Na drodze do tronu jest już tylko jedna przeszkoda - grupa kilku plemion osłabionych wzajemnymi waśniami. Jednak w obliczu zagrożenia dawne animozje idą w zapomnienie i plemiona jednoczą się przeciwko Władcy Zła. Wzywają też na pomoc biegłego w sztukach walk Mathayusa (Dwayne Johnson - "The Rock"), którego sprzymierzeńcem - choć niechętnym - zostaje potężny wojownik Balthazar (Michael Clarke Duncan). Misją Mathayusa jest zgładzenie najsilniejszej broni Memnona - czarnoksiężnika. Zadanie to wymaga nie tylko siły i odwagi, ale też sprytu. Mathayus zakrada się do pałacu Memnona w mieście Gomorrah. Tam odkrywa, że tajemniczym magiem doradzających Władcy Zła jest piękna kobieta o imieniu Cassandra (Kelly Hu). Mathayus nie potrafi jej zabić i w końcu porywa ją do opuszczonej Doliny Umarłych. Pierwsze starcie wojowników Mathayusa z armią Memnona wypada na niekorzyść tych pierwszych. Cassandra przepowiada swojemu porywaczowi, że zginie w decydującej bitwie. To czarne proroctwo nie studzi zapału Mathayusa, który wierzy że zdecydowanym działaniem może zmienić swoje przeznaczenie.

"Król Skorpion" tematycznie i formalnie nawiązuje do produkcji z serii "Mumia". Baśniowa fabuła i wartka akcja dają pole do popisu dla wyczynów kaskaderskich i prezentacji rozmaitych sztuk walki. Reżyser CHUCK RUSSELL ma w dorobku tak przebojowe pozycje jak "Maska" czy "Ereaser". Fantastyczny świat "Króla Skorpiona" pomogła mu wyczarować doświadczona ekipa pracująca wcześniej na planach "Mumia powraca" (kostiumograf John Bloomfield), "Maski" (operator John Leonetti) czy "Jurassic Park III" (scenograf Ed Verraux). Kinowy sukces "króla Skorpiona" zaowocował 2 sequelami - "Król skorpion 2: Narodziny wojownika" oraz "król skorpion 3 - Odkupienie".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

Saturnus

Film gatunkowo podobny do serii "Mumia", ale jest gorszy, nudniejszy, raz można obejrzeć...

Lue4

Dialogi niedobre, bardzo niedobre dialogi są.

minki

kiszka, szkoda czasu, dobry poczatek robi jedynie nadzieje na dobry film - no i czarownica fajna ;-)
Król Skorpion
reżyseria:
USA, 2002
Emocjonujące kino akcji w scenerii na poły baśniowego świata sprzed kilku tysięcy lat. Film stał się trampolina do kariery dla mistrza sztuk walki Dwayne'a Johnsona, znanego pod przydomkiem "The Rock.
film fantastyczny
Król Skorpion
4,7 5 1 3