www.filmpolski.pl

EMISJE

WT | 27.10 | 00:05

CANAL+ FAMILY

WT | 27.10 | 04:15

CANAL+ PREMIUM

Królowa Chmur

Polska, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 76 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Polska. Piotr (Wojciech Malajkat), młody i zamożny biznesmen, postanawia spełnić swój kolejny kaprys i kupić zabytkową willę. Dom jest w opłakanym stanie technicznym, więc udaje mu się wynegocjować bardzo korzystną cenę.

Ma na to wpływ fakt, że właścicielką willi jest 80-letnia ekscentryczna malarka Wanda Przybyłowicz (Danuta Szaflarska). Nazywana przez przyjaciół Mimi, staruszka traci powoli kontakt z rzeczywistością, co Piotr cynicznie wykorzystuje. Tymczasem starsza pani traktuje go jak dawno zmarłego syna, z którego śmiercią nigdy się nie pogodziła. Piotr ma dosyć tej farsy i wpada na pomysł, by umieścić ją w domu starców. Bojąc się powiedzieć jej o tym wprost kłamie, że zabiera ją do Rio de Janeiro, gdzie mieszka siostra Mimi - Barbara. Razem z dziewczyną Piotra, Kasią (Anna Przybylska), wyruszają w podróż nad morze, skąd rzekomo ma odpłynąć statek do Brazylii. Kilkudniowa wyprawa zmienia życie wszystkich bohaterów.

"Królowa chmur" to kolejny film TVP "Święta polskie". Jego reżyser, RADOSŁAW PIWOWARSKI jest autorem "Yesterday", "Kochanków mojej mamy", "Pociągu do Hollywood", "Ciemnej strony Wenus" oraz seriali "Jan serce", "Złotopolscy" i "Stacyjka". W postać Mimi wcieliła się nestorka polskiej sceny i ekranu Danuta Szaflarska ("Zakazane piosenki", "Żółty szalik""Jeszcze nie wieczór", "Pora umierać"). Partnerują jej: Wojciech Malajkat ("Ogniem i mieczem") i Anna Przybylska ("RH+", "Złoty środek", "Klub szalonych dziewic"). W 2005 roku "Królową chmur" wyróżniono Bronze Award w kategorii produkcje telewizyjne na MFF w Houston.

WASZE OPINIE

OŚĆ

Nie polecam tego filmu. Stracony czas !
Autor silił się na coś ambitnego a wyszedł z tego nudny film w którym fabuła nie zmierza do niczego.
Oglądający podświadomie oczekują czegoś ciekawego i dlatego nie przełączają kanału ... jednak do samego końca nic ciekawego się nie dzieje.

Ogólnie oglądałem wiele dobrego kina ..... i byłem naprawdę poruszony i zadowolony z obejżanych filmów, ale "Królowa Chmur" okazała się stratą czasu.

Wielu polskim autorom wydaje się, że im nudniejszy zrobią film tym lepszymi są artystami. To, że film zdobył "jakąś tam" nagrodę to tylko dowód, członkowie jury myśleli tak samo jak autor.

Apropos Pana Piwowarskiego, jego pełnometraże nie utkkwiły mi jakoś w pamięci i pomimo, że tytuły te są znane, naprawdę nie pamiętam o co w tych filmach chodziło, choć wiele z nich napewno oglądałem.

Pamiętam jedynie "Jana Serce" który powiewał taką samą patetyczną nudą, oraz "Złotopolskich" którzy są przerysowani jak karykatura polskiej wsi (i miasta) i mogło by to być nawet ciekawe gdyby nie elementy niczym z "Mody na Sukces".

Wracając jednak do "Królowej Chmur" to na pochwałę zasługuje tu jedynie gra aktorska Pani Danuty Szaflarskiej.
Pan Malajkat jak zwykle był nijaki, a Pani Przybylska była wręcz denerwująca, poprostu znów zarabiała golizną na chleb.
Królowa Chmur
Polska, 2003
Współczesna Polska. Piotr (Wojciech Malajkat), młody i zamożny biznesmen, postanawia spełnić swój kolejny kaprys i kupić zabytkową willę. Dom jest w opłakanym stanie technicznym, więc udaje mu się wynegocjować bardzo korzystną cenę.
dramat obyczajowy
Królowa Chmur
3,6 5 1 17