PREMIERA

2005.07.03

CANAL+ PREMIUM

KRÓTKA PIŁKA

Hard Ball

USA/Niemcy, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W "Krótkiej piłce" Keanu Reeves gra hazardzistę, który znalazł się na samym dnie. Wybawienie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony - bohater znajduje je w najgorszej dzielnicy Chicago, wśród grupy dzieci, które tworzą baseballową drużynę.

Conor O'Neill (Keanu Reeves) jest nałogowym hazardzistą. Wpadł w ogromne długi, a ludzie, którym winien jest pieniądze, potrafią być bardzo brutalni. Bohater szuka pomocy u zaprzyjaźnionego biznesmena, ten jednak zamiast pożyczki, oferuje mu pracę. Conor ma poprowadzić dziecięcą drużynę baseballową Małej Ligi. Chłopcy, których przychodzi mu trenować, pochodzą z Cabrini-Green - jednej z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych dzielnic Chicago. Nie jest to praca marzeń Conora O'Neilla, ale hazardzista potrzebuje pieniędzy i musi się zgodzić. Początki są trudne: mali zawodnicy są żywą galerią społecznych problemów. Nie potrafią grać i brak im motywacji, a sam Conor traktuje pracę z dziećmi jako zło konieczne. Niepostrzeżenie bohater wciąga się jednak w swoje zadanie. Chłopcy z Cabrini-Green wydają się na pierwszy rzut oka niemożliwi, ale w rzeczywistości wszystko, czego im potrzeba, to, aby ktoś raz w życiu dał im szansę. Tak samo jest w gruncie rzeczy z Conorem. Jego drużyna, startując z beznadziejnego poziomu, zaczyna wygrywać, a trener zwraca na siebie uwagę pracującej z trudną młodzieżą nauczycielki Elizabeth Wilkes (Diane Lane).

"Krótka piłka" BRIANA ROBBINSA to film oparty na autentycznych wydarzeniach. Historia o odnajdywaniu siebie poprzez pomaganie innym opowiedziana została bez sentymentalizmu i melodramatycznych efektów. Robbins zręcznie miesza gatunki: film o odkupieniu upadłego bohatera, kino sportowe, love story, a także realistyczny obrazek z życia w niebezpiecznych dzielnicach Chicago. Keanu Reeves jako hazardzista, który trenuje baseballową drużynę, kreuje przekonującą, solidną rolę.

WASZE OPINIE

baczek zo(L)iborz

Przelaczylem po 5 minutach. Nie w moim typie zupelnie ten film jest...

kambap

Bardzo mi sie ten film podobał. Całkiem inna rola Keanu Reeversa.
Nie wiem, jak inni, ale ja troche sie wzruszyłem na tym filmie.
Polecam. Ogladanie tego filmu, to nie jest stracony czas. Dałem mu +5.

djsosna

Film bez rewelacji ale warto obejrzeć. Przede wszystkim przyjemnie ogląda sie tu role Keanu Reeves'a. Poza tym murzyńskie slumsy pokazane w ciekawy sposób i z bardzo dobrą muzyką (hip-hop) w tle. Reasumując, nie będziecie żałowali tych 102min z Keanu i jego drużyną baseball'ową ;)
KRÓTKA PIŁKA
reżyseria:
USA/Niemcy, 2001
W "Krótkiej piłce" Keanu Reeves gra hazardzistę, który znalazł się na samym dnie. Wybawienie przychodzi z najmniej oczekiwanej strony - bohater znajduje je w najgorszej dzielnicy Chicago, wśród grupy dzieci, które tworzą baseballową drużynę.
dramat
KRÓTKA PIŁKA
4,5 5 1 59