PREMIERA

2008.06.01

CANAL+ PREMIUM

KROWY NA WYPASIE

Barnyard

Niemcy/USA, 2006

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Perypetie rozbrykanych zwierząt w gospodarstwie wiejskim. Ben, właściciel farmy, wyjeżdża do miasta. Podczas jego nieobecności zwierzęta bawią się, śpiewają, tańczą. Ktoś musi jednak zaprowadzić porządek. Ta rola przypada krowie Otis.

Zabawie przewodzi Otis, beztroska krowa lubiąca tańczyć, śpiewać i czerpać z życia pełnymi garściami. Wraz z przyjaciółmi - myszką Pip, szczurem Freddym, kogutem Peckiem i Prosiakiem - wymyśla figle i spędza czas na próżnowaniu. Niesforny Otis za nic ma rady swojego ojca, który jest autorytetem i zwierzchnikiem wszystkich zwierząt na farmie. Ben każdego ranka organizuje zebrania, na których informuje o bieżących sprawach gospodarczych i o nadchodzącym zagrożeniu ze strony kojotów. Bezskutecznie próbuje nauczyć syna dojrzałości i odpowiedzialności za innych. Darzy go bowiem głęboką rodzicielską miłością i nie ma serca zabraniać mu zabawy. Wreszcie na farmie pojawiają się kojoty, które napadają na kurnik. Ben postanawia sam walczyć z wrogami, lecz ponosi klęskę. Zwierzęta wybierają jako nowego lidera Otisa wierząc, że wykaże się cechami, które wpajał mu ojciec i uchroni ich przed niebezpieczeństwem.

STEVE OEDEKERK jest scenarzystą, reżyserem, producentem i aktorem kojarzonym z tytułami takimi, jak: "Ace Ventura: Zew Natury", "Bruce Wszechmogący", "Gruby i Chudszy" czy nominowaną do Oscara animacją "Jimmy Neutron: Mały Geniusz". Pomysł na "Krowy na wypasie" zrodził się u niego już 20 lat temu, kiedy odwiedzając przyjaciela nawiązał kontakt wzrokowy z jego psem. Cały czas miał wrażenie, że zwierzę tylko czeka na odpowiedni moment, żeby pobiec do kota na umówioną partyjkę pokera. Mijały lata. Oedekerk zdobywał doświadczenie i sławę. Pewnego dnia, będąc w galerii sztuki w Kalifornii, zobaczył rzeźbę stojącej na dwóch nogach krowy. Był oszołomiony widząc coś, co wcześniej istniało tylko w jego głowie. Postanowił jak najszybciej zrealizować marzenie. Sam napisał scenariusz i wyreżyserował film, a także użyczył swojego głosu kilku postaciom.

Polski dubbing do "Krów na wypasie" do tej pory nie istniał. Przygotowany został przez CANAL+. Widzowie mają możliwość wyboru, czy rozkoszować się głosami takich gwiazd, jak: Kevin James, Courteney Cox, Danny Glover, Wanda Sykes i Andie McDowell czy też posłuchać interpretacji tych samych postaci w wykonaniu Jakuba Szydłowskiego, Joanny Koroniewskiej, Henryka Talara, Brygidy Turowskiej czy też Anny Apostolakis. Błyskotliwe, wyjątkowo zabawne polskie dialogi opracowała Dorota Filipek-Załęska, teksty piosenek przetłumaczył zaś Bogusław Nowicki. Całość wyreżyserowała Dobrosława Bałazy.

Zrealizowana przez kompanię produkcyjną Nickelodeon Movies bajka posługuje się animacją wykraczającą poza ramy dotychczasowej techniki 3D. Ponad 200 rysowników i techników pracowało nad produkcją filmu przez 4 lata. Nagrodą okazała się aprobata i uznanie rozbawionej do łez widowni. Twórcy przemycili w filmie zaproszenie na swoją kolejną produkcję "Pajęczynę Charlotty". W scenie, w której farmer leży pod drzewem, Otis daje mu książkę o tym właśnie tytule.

WASZE OPINIE

Renu

Bajka mnie rozbawiła, szczególnie momentami dość przaśny, lekko wulgarny humor.
Miłe rozczarowanie.
Polecam.

Bartolomeusz

Nudne dosyć. Lubię od czasu do czasu obejrzeć dobrą animację ale niestety ta się do nich nie zalicza. Jest na wskroś przewidywalna, bo wiadomo przecież, że Otis w końcu dojrzeje. Nie proszę o to, żeby w bajce skierowanej głównie do młodszej widowni była intryga w stylu Bergmana, ale minimum dobrego scenariusza byłoby mile widziane.

Byk z wymionami

Ale z Was barany. To nie są byki, tylko krowy. Stąd mają wymiona - to chyba naturalne. Tytuł brzmi "Krowy na Wypasie". Na nagrobku Bena jest napis "Cow", a nie "Bull". Dla bardziej spostrzegawczych, wśród zwierząt jest jeden byk - ma kółko w nosie i nie ma wymion. A co do podziału na role żeńskie i męskie, to przecież to jest tylko bajka rysunkowa, pewna przenośnia. Swoją drogą ciekaw jestem czegoście się tak przyczepili tych wymion tak bardzo, że nie zauważyliście reszty szczegółów. Tak bardzo was podniecił widok gołych wymion u istoty, która mówi ludzkim głosem? Niezłe były te krówki, co nie?
KROWY NA WYPASIE
reżyseria:
Niemcy/USA, 2006
Perypetie rozbrykanych zwierząt w gospodarstwie wiejskim. Ben, właściciel farmy, wyjeżdża do miasta. Podczas jego nieobecności zwierzęta bawią się, śpiewają, tańczą. Ktoś musi jednak zaprowadzić porządek. Ta rola przypada krowie Otis.
film animowany
KROWY NA WYPASIE
4,1 5 1 35