PREMIERA

2013.05.06

CANAL+ PREMIUM

Kruk. Zagadka zbrodni

The Raven

Hiszpania/Wegry/USA, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

XIX wiek, Baltimore. Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę.

Detektyw Emmett Fields (Luke Evans) odkrywa, że sposób w jaki zginęły przypomina fikcyjną zbrodnię opisaną w jednym z wierszy Edgara Allana Poego (John Cusack). Kiedy w podobnych okolicznościach giną kolejne ofiary, detektyw prosi pisarza o pomoc w wytropieniu mordercy. Wkrótce dla Poego sprawa nabiera prywatnego charakteru, bowiem szaleniec porywa jego ukochaną, Emily Hamilton (Alice Eve).

WASZE OPINIE

szymon_212

Jak dla mnie to było średnie kino.

Blue-Grey

Od zawsze gustuję w filmowym romantyzmie, pełnym mroku, mgieł, burz, jesiennych ogrodów, gotyckich wnętrz, niesamowitych bohaterów i krwawych zdarzeń, ale i nasyconym uczuciowością oraz miłosnymi problemami. Dlatego film Jamesa McTeigue wydaje mi się niezłą historią z gatunku romantycznej fantazji sensacyjno-biograficznej. Dość pomysłowo bowiem połączono w niej legendę życia i tajemnicę śmierci [link=Edgara Allana Poego]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Edgar_Allan_Poe_2.jpg[/link] z kryminalnymi wątkami wyjętymi z jego opowieści, tworząc nową dramatyczną fikcję...

Jednak chyba największą wartością tego filmu jest to, że w atrakcyjny sposób przypomina postać tego niezwykłego amerykańskiego romantyka oraz zachęca do sięgnięcia po jego mroczne opowiadania i poezje. Są one jedyną w swoim rodzaju ucztą wyobraźni i wciąż czekają na rozwinięcie w formę prawdziwego filmowego arcydzieła.
Kruk. Zagadka zbrodni
reżyseria:
Hiszpania/Wegry/USA, 2012
XIX wiek, Baltimore. Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę.
thriller
Kruk. Zagadka zbrodni
4,5 5 1 8