PREMIERA

2008.05.16

CANAL+ PREMIUM

KRWAWA UCZTA

Feast

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W barze na amerykańskim pustkowiu kilkoro nieznanych sobie bliżej osób spędza wieczór. Nagle w drzwiach staje zakrwawiony mężczyzna, który histerycznym tonem opowiada o koszmarnych stworzeniach grasujących w okolicy.

Jego nieskładna relacja wkrótce się potwierdza i grupka przypadkowych ludzi zostaje zaatakowana przez krwiożercze, zmutowane bestie. Przerażeni goście baru nie zamierzają jednak poddać się bez walki. Prymitywnie uzbrojeni przygotowują plan działania, który staje się dla nich jedyną, choć dość wątpliwą szansą na ocalenie.

"Krwawa uczta", ubarwiony specyficznym, czarnym humorem drastyczny horror JOHNA GULAGERA, powstała z inicjatywy Bena Afflecka i Matta Damona. Słynną parę hollywoodzkich przyjaciół wspomagał autorytet Wesa Cravena, współczesnego mistrza kina grozy ("Krzyk", "Przeklęta", "Koszmar z ulicy Wiązów"), ale też twórcy subtelnego dramatu "Koncert na 50 serc" z Meryl Streep. Trójka doświadczonych twórców wybrała na reżysera swojego horroru debiutanta, zwycięzcę programu "Project Greenlight 3", który powstał z inicjatywy duetu Damon-Affleck. Gulager po dobrym przyjęciu nagrodzonej przez jury Austin Fantastic Fest "Krwawej uczty" nakręcił potem jeszcze dwie kolejne jej części. W pierwszej wystąpili przede wszystkim aktorzy związani z kinem niezależnym lub odgrywający dotąd role drugoplanowe. Balthazar Getty zagrał wcześniej m.in. w "Centrum świata" Wayne'a Wanga oraz w "Zagubionej autostradzie" Davida Lyncha, na planie której spotkał się z innym aktorem Gulagera - Henrym Rollinsem. Panom towarzyszyła Krista Allen, gwiazda erotycznej serii "Emanuelle" i serialu "Słoneczny patrol" oraz Jenny Wade, która pojawiła się m.in. w "Życiu od kuchni" i "Sposobie na teściową", a takżed znana z komedii "Zimne dranie" czy gościnnego występu w serialu "Gdzie pachną stokrotki".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Chociaż premiera miała miejsce w maju, ciągle myślę o tym filmie, i to nie dlatego, że był taki dobry. Po prostu uwielbiam takie szmiry, bo od początku wiem czego się spodziewać. Głupie, ale przyjemnie spędziłem wieczór, a chyba o to chodzi.

pyn&pynia

świetny film:)mozna sie osmiac:):)

zdegustowany

O Boże.....o Boże.....o Boże......

no comment

szkoda prądu, czasu, życia,

żal.....
KRWAWA UCZTA
reżyseria:
USA, 2005
W barze na amerykańskim pustkowiu kilkoro nieznanych sobie bliżej osób spędza wieczór. Nagle w drzwiach staje zakrwawiony mężczyzna, który histerycznym tonem opowiada o koszmarnych stworzeniach grasujących w okolicy.
horror
KRWAWA UCZTA
3,4 5 1 42