PREMIERA

2007.12.17

CANAL+ PREMIUM

KRWAWE ŚWIĘTA

Black Christmas

Kanada/USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kilkuletni Billy (Cainan Wiebe) przypadkiem widzi, jak jego matka (Karin Konoval) z zimną krwią morduje ojca. Potem zamyka go jako jedynego świadka zbrodni na wiele lat na strychu, a sama układa sobie życie na nowo.

Po latach Billy'emu (Robert Mann) wreszcie udaje się uciec. W akcie zemsty brutalnie morduje matkę i jej kochanka. Jakiś czas później, w okolicy Bożego Narodzenia, w pewnym akademiku studentki zaczynają być nękane dziwnymi telefonami. Słychać w nich jęki i krzyki, a śledztwo prowadzone w tej sprawie nie przynosi efektów. Wkrótce ginie pierwsza z dziewczyn.

Zrealizowane przez GLENA MORGANA "Krwawe święta" to remake horroru, który pod takim samym tytułem wchodził do kin w 1974 roku i był nakręcony przez Boba Clarka, reżysera późniejszego "Daru" (1980), który walczył o Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. "Krwawe święta" krytycy porównywali do kultowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". Morgan, reżyser nowej wersji horroru, w Hollywood jest znany przede wszystkim jako producent i scenarzysta (m.in. "Z archiwum X" czy "Chłopcy z sąsiedztwa"). Na wielkim ekranie zadebiutował jako reżyser w 2003 roku thrillerem "Willard", nagrodzonym za zdjęcia przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych.

Do "Krwawych świąt", zrealizowanych według oryginalnego scenariusza Roya Moore'a, zatrudnił młode aktorki, które wcześniej miały do czynienia z kinem grozy. Michelle Trachtenberg przez parę lat występowała w serialu "Buffy: Postrach wampirów", ale zagrała również w ciekawym dramacie tajemnic "Mysterious Skin" Gregga Arakiego. Katie Cassidy w męczarniach umierała w remake'u "Kiedy dzwoni nieznajomy", a Crystal Lowe - za sprawą tajemniczych sił - upiekła się żywcem w solarium w "Oszukać przeznaczenie 3". W małego Billy'ego wcielił się z kolei Cainan Wiebe, który gra jedną z głównych postaci serialu science fiction "Sanctuary".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Lubię wszystkie horrory, a to z tego prozaicznego powodu, że od początku wiadomo co się zdarzy. Zginą wszyscy oprócz jednej panny, która z nożem/toporem/siekierą/widelcem czy czymś tam jeszcze rzuci się na mordercę/kanibala/psychopatę. A na sam koniec , twórcy zaserwują nam taka końcówkę, w której sugerują sequel. Ten nie odbiegał od normy, przyjemine spędzone 80 min.

Sowarek

Głosowałem na ten film w temacie ,,Gniot roku 2007 w Canal+''. Totalna klapa, nudne, że niewiem. Ja wytrzymałem pół godziny.

dezerter

Ja jednak znalazłem pozytyw w tym filmie. Usnąłem już po kwadransie i spałem beztrosko jak dziecko. Polecam jako bezpieczną alternatywę dla środków nasennych.
KRWAWE ŚWIĘTA
reżyseria:
Kanada/USA, 2006
Kilkuletni Billy (Cainan Wiebe) przypadkiem widzi, jak jego matka (Karin Konoval) z zimną krwią morduje ojca. Potem zamyka go jako jedynego świadka zbrodni na wiele lat na strychu, a sama układa sobie życie na nowo.
horror
KRWAWE ŚWIĘTA
3,4 5 1 38