PREMIERA

2005.07.17

CANAL+ PREMIUM

KSIĄŻĘ I JA

The Prince & Me

USA/Czechy, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Paige Morgan (Julia Stiles) studiuje medycynę na uniwersytecie w Wisconsin. Jej plany są jasno sprecyzowane i konsekwentnie zmierza do ich realizacji. Ale te ambitne zamierzenia szybko weryfikuje życie.

Paige poznaje przystojnego studenta Eddiego (Luke Mably). Nie wie, że chłopak jest w rzeczywistości duńskim księciem i nazywa się Edvard Valdemar Dangaard. Pozornie wszystko ich dzieli: ona wychowała się na farmie, on na królewskim dworze w Kopenhadze. Ona jeździ starym jeepem, jego zawsze wożono limuzynami, a gdy dorósł dostał w prezencie od rodziców (Miranda Richardson i James Fox) luksusowy Lamborghini. W dodatku Eddie, choć pozornie ucieka od dworskiego blichtru, zachowuje się wciąż jak rozpieszczone dziecko. W Wisconsin wiedzie beztroski żywot playboya korzystając z wszelkich uciech studenckiego życia. Początki ich znajomości nie są więc łatwe, bo Paige ani myśli rezygnować z zawodu lekarza, by trawić czas na rozrywkach u boku niefrasobliwego arystokraty. Na szczęście uczucie do ambitnej dziewczyny zmienia młodego księcia. Eddie poważnieje i odkrywa, co jest dla niego naprawdę ważne.

MARTHA COOLIDGE to - obok Nory Ephron czy Roba Reinera - jedna z czołowych realizatorek komedii romantycznych. Jej autorstwa są m.in. "Zagubieni w Yonkers", "Historia Rose", "Angie" czy "Prawdziwy geniusz". W postać Paige wcieliła się Julia Stiles. Aktorka wystąpiła w tak głośnych filmach, jak "Tożsamość Bourne'a", "W rytmie hip-hopu" i "Uśmiech Mony Lizy". Za swoją kreację w "Niedobrej" otrzymała nagrodę na MFF w Karlovych Varach, a rola w "Zakochanej złośnicy" przyniosła jej MTV Movie Award. Odtwarzający rolę Eddiego Luke Mably pamiętany jest z telewizyjnego dramatu "Powstanie" czy filmu "28 dni później". Jego królewskich rodziców zagrali cenieni brytyjscy aktorzy: dwukrotnie nominowana do Oscara ("Skaza", "Tom i Viv") Miranda Richardson ("Gra pozorów", "Godziny", "Pająk") i James Fox ("Służący", "Isadora", "Podróż do Indii", "Okruchy dnia"). Realizatorzy dołożyli starań, by należycie odtworzyć klimat królewskiego dworu. Część zdjęć kręcono w Czechach, gdzie cztery różne pałace i zamki "zagrały" rodową siedzibę księcia. Prawdziwe królewskie precjoza wartości 5 milionów dolarów wypożyczono z firmy Harry'ego Winstona, a cała aktorska obsada przez wiele tygodni ćwiczyła dworską etykietę.

WASZE OPINIE

versemovie.blog.pl

Książe i ja to jeden z bardzo ładnych wątków.
Szczególnie pasuje on do liryków, które kryją się
na moim blogu pod kategoriami "With Vampire" i
"Komedie romantyczne". Tematyka całego bloga
to filmy, muzyka (filmowa i nie tylko), a także
życie codzienne. Zapraszam

Kicia231

Film przepiękny wiem ze jest takich filmow tysiące ale ten jest inny....ogladałam juz 2 razy ipwnie jeszcze kiedyś obejrzę.

EMILKA

KAZDY MA INNY GUST I SWOJE ZDANIE JA UWAZAM ZE FILMIK JEST POPROSTU SUPER I NAPRAWDE WARTO POSWIECIC MU CZAS ZWLASZCZA JESLI SIE LUBI ROMANTYCZNE KOMEDIE :)
KSIĄŻĘ I JA
reżyseria:
USA/Czechy, 2004
Paige Morgan (Julia Stiles) studiuje medycynę na uniwersytecie w Wisconsin. Jej plany są jasno sprecyzowane i konsekwentnie zmierza do ich realizacji. Ale te ambitne zamierzenia szybko weryfikuje życie.
komedia romantyczna
KSIĄŻĘ I JA
2,9 5 1 76