PREMIERA

2007.10.09

CANAL+ PREMIUM

KSIĘGA MIŁOŚCI

Book of Love

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Elaine Walker (Frances O'Connor) i jej mąż David (Simon Baker), nauczyciel historii, obracają się od lat w tym samym, nudnym środowisku nauczycieli akademickich. Pewnego dnia poznają w lodziarni 15-latka, Cheta Beckera (Gregory Smith), z którym się zaprzyjaźniają.

Chłopak nie ukrywa podziwu dla takich ludzi, jak oni. Znajomość pogłębia się na regularnych spotkaniach, kolacjach i wypadach do kina. Zachwycony nowymi znajomymi Chet zaczyna mierzyć wyżej. Fascynuje go Elaine, dojrzała, inteligentna kobieta, wciąż - mimo różnicy wieku między nimi - bardzo atrakcyjna. To zainteresowanie wydaje się schlebiać zmęczonej monotonnym życiem kobiecie. Pewnej nocy Elaine ulega pokusie i pozwala sobie na zbliżenie z chłopakiem. Gwałtowny romans wywołuje w niej jednak poczucie winy i wreszcie decyduje się powiedzieć o wszystkim mężowi.

Niezależny film "Księga miłości", zrealizowany przez początkującego reżysera ALANA BROWNA, zwrócił uwagę krytyków, kiedy zakwalifikował się do konkursu głównego festiwalu Sundance. Wcześniej Brown nakręcił "Boys Life 4: Four Play" i "O Beautiful", oba adresowane przede wszystkim do środowiska gejowskiego. Po sukcesie "Księgi miłości" reżyser rozszerzył widownię, do której kieruje swoje filmy. Obecnie realizuje dramat "Superheroes", który opowiada o relacji weterana wojennego i młodego filmowca zafascynowanego jego historią.

W "Księdze miłości" główną rolę zagrała Frances O'Connor, angielska aktorka nagrodzona w Montrealu za kreację w australijskim dramacie "Kiss or Kill". Partnerował jej Simon Baker, znany m.in. z komedii "Diabeł ubiera się u Prady" i horroru "The Ring 2". Towarzyszył im Gregory Smith, znany przede wszystkim z serialu "Everwood", za który otrzymał m.in. Young Artist Award.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Nie najgorsze kino, opowiadające o zauroczeniu chłopaka do dojrzałej kobiety. Początek nie jest zachęcający,ale później na szczęście jest już lepiej, przez co i sam film zyskuje. Troszkę przekombinowane wydaje się to, że mąż rzeczonej kobiety, ot tak zaprasza szczyla do Lunaparku, ale mielizny są we wszystkich fiilmach, więc nie mam się czego czepiać. Dobry produkcyjniak.

Renu

Film mnie pozytywnie zaskoczył. Tytuł nawet w oryginale denny, ale...
Ciekawe zdjęcia i dobrze zbudowany nastrój dobrze uzupełniają przyzwoitą acz prostą fabułę.
Aktorzy dają radę, a bohaterka jest autentycznie pociągająca. Brakowało mi trochę jakiejś sugestywnej gry miedzy słowami między parą kochanków.
To co mnie uwiodło to ciekawe, momentami oryginalne zdjęcia-ujecia. Widzimy często łóżkowe rozmowy małżeńskie podczas których aktorzy wykonują jakieś zwykłe domowe czy cielesne zabiegi. Dzieki temu film zyskał kameralność która mnie najbardziej w tym filmie ujęła. Polecam dla tej własnie kameralności i szczypty realizmu...

tomek6996

Nuda
KSIĘGA MIŁOŚCI
reżyseria:
USA, 2004
Elaine Walker (Frances O'Connor) i jej mąż David (Simon Baker), nauczyciel historii, obracają się od lat w tym samym, nudnym środowisku nauczycieli akademickich. Pewnego dnia poznają w lodziarni 15-latka, Cheta Beckera (Gregory Smith), z którym się zaprzyjaźniają.
dramat
KSIĘGA MIŁOŚCI
3,8 5 1 12