PREMIERA

2009.02.04

CANAL+ PREMIUM

KSIĘGA STRACHU

The Haunting Hour: Don't Think About It

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film fantasy

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dla 13-letniej Cassie (Emily Osment) przeprowadzka do nowego miasta oznacza nieuchronne problemy z adaptacją. Dziewczyna jest ekscentryczką, a od rówieśników odróżnia się nawet na pierwszy rzut oka specyficzną garderobą.

Większość czasu spędza wymyślając najróżniejsze psikusy młodszemu, wyjątkowo lękliwemu bratu (Alex Winzenread), a teraz także nielubianym szkolnym kolegom. Cassie darzy wśród nich szczególną niechęcią popularną w szkole Priscillę (Brittany Curran), dziewczynę niezbyt rozgarniętego przystojniaka Seana (Cody Linley). W poszukiwaniu pomysłu na nowe żarty, tuż przed nadejściem Halloween, dziewczyna trafia do tajemniczego sklepu, gdzie znajduje dziwną książkę zatytułowaną "Zło". Pomimo ostrzeżenia na okładce, by nie czytać jej na głos, Cassie ulega namowom brata.

"Księga strachu" to ekranizacja popularnej powieści młodzieżowej R.L. Stine'a, często określanego Stephenem Kingiem literatury dziecięcej. Przed ALEXEM ZAMMEM, reżyserem specjalizującym się w kinie familijnym ("Psi książę, psi żebrak", "Inspektor Gadżet 2"), po książki Stine'a sięgano wielokrotnie. Z ich fenomenu skorzystała choćby telewizja FOX emitując w połowie lat 90. najsłynniejszą serię pisarza - "Goosebumps".

Interesująco przedstawia się obsada "Księgi strachu", w skład której wchodzi najmłodsze pokolenie hollywoodzkich sław. W zbuntowaną Cassie wciela się Emily Osment, siostra Haleya Joela Osmenta z "Szóstego zmysłu". Dzięki występowi w serialu "Hannah Montana", gdzie gra najlepszą przyjaciółkę tytułowej bohaterki, a także drugiej oraz trzeciej części "Małych agentów", jest na dobrej drodze, by wyjść z cienia sławy starszego brata. W "Księdze strachu" można ją również usłyszeć w piosence zatytułowanej "I don't think about it", gdyż oprócz występów na ekranie Osment próbuje sił jako piosenkarka. W obsadzie filmu Zamma znalazł się ponadto Cody Linley, kolega Osment z planu "Hannah Montana", oraz Brittany Curran, znana m.in. z gościnnego udziału w serialu "Nie ma to jak hotel".

WASZE OPINIE

azus90

fajny film super

Dareczko26

Horror familijny ;] 3/10
Tak jak tytuł mojego tematu tak też powinno pisać przy 'gatunku' wtedy nie zabierał bym się za oglądanie oraz nie musiał bym marnować czasu. Film dla wczesnych nastolatków 'powinien' być ok.

piot

Dla dzieci - wstyd,ze coś takiego pokazją jako normalny film.
KSIĘGA STRACHU
reżyseria:
USA, 2007
Dla 13-letniej Cassie (Emily Osment) przeprowadzka do nowego miasta oznacza nieuchronne problemy z adaptacją. Dziewczyna jest ekscentryczką, a od rówieśników odróżnia się nawet na pierwszy rzut oka specyficzną garderobą.
film fantasy
KSIĘGA STRACHU
4,3 5 1 22