Fox

PREMIERA

2004.04.05

CANAL+ PREMIUM

KUNG POW - WEJŚCIE WYBRAŃCA

Kung Pow: Enter the Fist

USA/Hong Kong, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 78 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mistrz wschodnich sztuk walki, Wybraniec (Steve Oedekerk) poszukuje od lat zabójców swoich rodziców. Nieustannie atakowany przez wrogów znajduje schronienie i pomoc u Mistrza Tanga (Hui Lou Chen).

Poznaje również uczniów Mistrza. Ling (Ling Ling Tse) oferuje mu swoje wsparcie, ale Wimp Lo (Chia Yung Liu) zazdrości mu tego, że jest Wybrańcem. Wkrótce okazuje się jednak, że Mistrzowi Tangowi i jego uczniom również potrzebna jest pomoc. Wychodzi też na jaw, że wrogowie Tanga są odpowiedzialni za śmierć rodziny Wybrańca.

"Kung Pow" to parodia azjatyckiego kina akcji. Dzięki cyfrowym efektom specjalnym bohater grany przez STEVE'A OEDEKERKA, który jest również reżyserem filmu, staje się częścią autentycznego filmu kung fu z lat 70. Oedekerk to wszechstronny artysta, który odnosi sukcesy we wszystkich dziedzinach przemysłu rozrywkowego, którymi się zajmuje. Reżyserował dwa wielkie hity "Ace Ventura: Zew natury" z Jimem Carrey'em i "Nic do stracenia" z Martinem Lawrence'm i Timem Robbinsem. Jest również producentem - pracował nad takimi filmami jak "Patch Adams" z Robinem Williamsem i wielki hit z Jimem Carrey'em "Bruce wszechmogący" (do obu napisał także scenariusz). Był scenarzystą "Grubego i chudszego" z Eddiem Murphy'm. Nominację do Oscara otrzymał za animowany film "Jimmy Neutron: Mały geniusz", którego był scenarzystą i producentem. Pracuje również dla telewizji (jest współtwórcą serialu "In Living Colour") i występuje na deskach teatralnych jako aktor i komik. Obecnie - jako reżyser, scenarzysta i producent - realizuje drugą część filmu "Kung Pow".

WASZE OPINIE

radluck

dno, dno, dno, dno, dno, dno, koniec. Ale troszQ śmieszne.Ale bez dobrj fabuły.

Michał007

Zawsze nabijałem się, że filmy "Czy leci z nami pilot?" i "Spokojnie, to tylko awaria" to najgłupsze komedie. Potem obejrzałem "Kung Pow". I od tamtej pory uważam, że "Czy leci z nami pilot?" i "Spokojnie, to tylko awaria" to jednak wybitne arcydzieła kina!!!
"Kung Pow" - no pośmiać się można... ale jest to na tak niziutkim poziomie, że szkoda gadać. Poprostu dno maksymalne! Tyle że troszkę śmieszne...

splinter

Fil jest super to prawda ale jest kilka "ale":) przede wszystkim najwieksza zaleta filmu jest oryginalny "pojechany" dubbing, dzieki ktorej postaci Ling i zwlaszcza! Master Pain'a sa nadzwyczajne."Do you need a glass of water or somethin'" buahaha rewelka, konieczna do obejrzenia z zielem i konieczne z napisami, nie chce sobie wyobrazac jak on brzmi z polskim lektorem. O gee!Pozdro dla canal+
KUNG POW - WEJŚCIE WYBRAŃCA
reżyseria:
USA/Hong Kong, 2002
Mistrz wschodnich sztuk walki, Wybraniec (Steve Oedekerk) poszukuje od lat zabójców swoich rodziców. Nieustannie atakowany przez wrogów znajduje schronienie i pomoc u Mistrza Tanga (Hui Lou Chen).
komedia sensacyjna
KUNG POW - WEJŚCIE WYBRAŃCA
4,2 5 1 13