PREMIERA

2012.11.28

CANAL+ PREMIUM

Kurator

The Parole Officer

Wlk. Brytania, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Simon Garden (Steve Coogan) to ambitny, lecz nieudolny kurator sądowy. Po tym, jak cały wydział w jego rodzinnym Blackpool składa na niego skargę, funkcjonariusz zostaje przeniesiony do Manchesteru.

W nowym miejscu ma zająć się przypadkiem nastoletniej Kirsty (Emma Williams), oskarżonej o posiadanie narkotyków. Badając sprawę, Simon staje się przypadkowo świadkiem morderstwa popełnionego przez skorumpowanego inspektora Burtona (Stephen Dillane). Zastraszony przez policjanta, Garden obiecuje milczenie, jednocześnie jednak knuje plan udowodnienia winy Burtona. Aby tego dokonać, kurator musi zdobyć kasetę z kamery przemysłowej, która zarejestrowała zabójstwo. Ta jednak została już zdeponowana w banku. Simon decyduje się więc na śmiały krok - włamanie. Pomocą ma mu służyć czterech dawnych podopiecznych z Blackpool oraz obiekt jego westchnień, urocza policjantka Emma (Lena Headey).

"Łącząc najlepsze elementy komedii i kina gangsterskiego, ten film tchnie nowe życie w oba gatunki" - pisała o "Kuratorze" Caroline Westbrook z "Empire Magazine". "Kurator" to bowiem przykład kryminału z dodatkiem typowo brytyjskiego humoru. Film JOHNA DUIGANA ("Świerszcze w trawie", "Głowa w chmurach") można porównać do skrzyżowania "Szajki z Lawendowego Wzgórza", "Johnny'ego Englisha" i "Włoskiej roboty". Oto nieporadny kurator sądowy, przeniesiony do innej placówki staje się świadkiem zbrodni. Aby dowieść, kto jest jej sprawcą, musi złamać zasady. Nie trzeba dodawać, że po drodze przydarza mu się cała seria małych katastrof. W głównej roli Duigan obsadził znanego komika telewizyjnego Steve'a Coogana ("Hamlet 2", "Jaja w tropikach", wyróżniona nagrodą BAFTA kreacja w serialu "I'm Alan Partridge") i przyznać trzeba, że angaż ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Prowokującemu salwy śmiechu Cooganowi towarzyszą m.in. Lena Headey ("Aberdeen", "300", seriale "Terminator - Kroniki Sary Connor", "Gra o tron") i Stephen Dillane ("Zawód: szpieg", "Uwikłani", serial "Gra o tron", laureat BAFTA za występ w dramacie "The Shooting of Thomas Hurndall").


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

Naldo

Bardzo dobra komedia! Dawka pozytywnych wibracji i sporo uśmiechu! Polecam !

lukka

może trochę naiwne i głupiutkie, ale zabawne. naprawdę zabawne.

bigosman

jak to angielskie kino, kameralne i skromne, bez efektow specjalnych ale z dawka dobrego humoru , miły film sympatyczni bohaterowie. polecam
Kurator
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2001
Simon Garden (Steve Coogan) to ambitny, lecz nieudolny kurator sądowy. Po tym, jak cały wydział w jego rodzinnym Blackpool składa na niego skargę, funkcjonariusz zostaje przeniesiony do Manchesteru.
komedia kryminalna
Kurator
3,5 5 1 19