PREMIERA

2012.08.01

CANAL+ PREMIUM

Kuzyni

Primos

Hiszpania, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Diego (Quim Gutiérrez) na krótko przed ślubem zostaje porzucony przez narzeczoną. Czuły i romantyczny mężczyzna jest całkowicie rozbity i zrozpaczony.

W trudnych chwilach z pomocą przychodzą mu kuzyni, a zarazem niedoszli drużbowie - hipochondryk José Miguel (Adrián Lastra) i kobieciarz Julián (Raúl Arévalo). Po upiciu się mszalnym winem trójka przyjaciół wpada na szalony pomysł, by udać się do Comillas - miasteczka, w którym w dzieciństwie wspólnie spędzali wakacje. Na miejscu wspominają dawne czasy i oddają się rozrywkom. Zapomnieć Diego o niedawnej traumie ma pomóc mieszkająca w Comillas jego pierwsza miłość Martina (Inma Cuesta). Ponowne zdobycie serca dawnej ukochanej okazuje się jednak znacznie trudniejsze, niż Diego przypuszczał. "Kuzyni" to obfitująca w zwroty akcji komedia w stylu Judda Apatowa i klasyczna historia romantyczna w jednym. DANIEL SÁNCHEZ ARÉVALO, twórca opowiadającego o trudach wchodzenia w dorosłość "GranatowyPrawieCzarny" i utrzymanych w tragikomicznej tonacji "Grubasów", postawił na bezpretensjonalną rozrywkę. Zgodnie ze swoim mottem: komedia, aby być dobrą komedią, musi mieć dramatyczne powody, punktem wyjścia filmu jest osobista tragedia - porzucenie tuż przed ślubem. W roli roztkliwiającego się nad sobą Diego obsadził Quima Gutiérreza, który rewelacyjnie sprawdził się w "GranatowyPrawieCzarny" zdobywając nagrodę Goya. Jego kuzynów zagrali nominowani za te kreacje do Goya - Raúl Arévalo ("GranatowyPrawieCzarny", "Grubasy") i występujący dotąd głównie w telewizyjnych produkcjach Adrián Lastra.

"Kuzyni" okazali się frekwencyjnym przebojem nie tylko w Hiszpanii. Zyskali też przychylność prasy: - Interesujące w filmach Arévalo jest to, że on naprawdę lubi bohaterów, których przedstawia, a to oznacza, że widzowie również znajdują dla nich miejsca w sercach - konkludowała Amber Wilkinson z opiniotwórczego portalu "Eye For Film".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

lilacurls2606

Bardzo dobra komedia, i tłuste dialogi! ;)

Futbolowa

W takim razie, wybaczysz, Twoja antyrekomendacja nie ma wielkiej wartości i warto samemu się
przekonać :))

Ned_Flanders

[quote Futbolowa napisała 17.08.2012 23:16]
Czy to jedyne powody? Mało to obiektywne :)
[/quote]
Tak to jedyne powody :-)
Kuzyni
Hiszpania, 2011
Diego (Quim Gutiérrez) na krótko przed ślubem zostaje porzucony przez narzeczoną. Czuły i romantyczny mężczyzna jest całkowicie rozbity i zrozpaczony.
komedia
Kuzyni
3,9 5 1 11