PREMIERA

2012.03.26

CANAL+ PREMIUM

Labirynt strachu

Senritsu meikyu 3D/The Shock Labirynth 3D

Japonia, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Grupę przyjaciół, Kena (Yuya Yagira), Motoko (Ryo Katsuji), Myiu (Erina Mizuno) i niedowidzącą Rin (Ai Maeda), łączy dramat z przeszłości. Gdy jako dzieci zwiedzali Nawiedzony Szpital, nieczynną atrakcję jednego z parków rozrywki, przepadła bez śladu ich przyjaciółka Yuki (Misako Renbutsu).

Przez dziesięć lat żyli z poczuciem winy związanym z utratą koleżanki. Zupełnie nieoczekiwanie, w pewną deszczową noc, zaginiona powraca. Wszyscy przyjmują dziewczynę serdecznie, jednak nikt, na czele z jej młodszą siostrą Myiu, nie ma pewności, czy to rzeczywiście Yuki. Zanim zdąży dokonać wyczerpujących wyjaśnień, dziewczyna spada ze schodów i traci przytomność. Przyjaciele bez chwili namysłu zawożą ją do najbliższego szpitala. W pierwszym momencie placówka wydaje się być całkowicie zwyczajna, choć na korytarzach panują dziwne pustki. Wkrótce okazuje się, że trafili do domu strachu, identycznego jak ten, który kiedyś pochłonął Yuki, i co więcej, nie mogą się z niego wydostać.

"Labirynt strachu" to pierwszy azjatycki horror zrealizowany w technologii 3D. Został nakręcony w popularnym parku rozrywki Fuji-Q Highland, którego chlubą są zapierające dech w piersiach trasy roller coasterów. Obok nich największą atrakcję parku stanowi Nawiedzony Szpital, na którego zwiedzenie czeka się w wielogodzinnej kolejce. To właśnie ten słynny dom strachu wybrał na plan zdjęciowy TAKASHI SHIMIZU, po raz kolejny udowadniając, że jest otwarty na filmowe eksperymenty. Stworzył sugestywną wizualnie historię odwołującą się wprost do psychoanalizy. Twórca "Klątwy Ju-on" i "Reinkarnacji" jest jednym z prekursorów nowej fali japońskich horrorów i obok Hideo Nakaty jej najwybitniejszym przedstawicielem. Popularne j-horrory, głęboko zakorzenione w japońskiej kulturze i wierzeniach, pełne duchów i innych zjawisk nadprzyrodzonych, na początku XXI wieku stały się wziętym japońskim towarem eksportowym. Szczególnie przypadły do gustu Amerykanom, którzy zrealizowali m.in. nowe wersje "The Ring-Krąg" i "Dark Water" Hideo Nakaty, a Takashiego Shimizu zaprosili do ponownego nakręcenia, tym razem w hollywoodzkiej obsadzie, obu części "Klątwy Ju-on".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

Speszaq

Ja długo czekałem na ten film wydawało mi się że może być coś nowego.
Niestety usnołem chyba po 10 minutach i muszę się zebrać do obejrzenia go jeszcze raz.

zalogowany

Film rzeczywiście denny, ale przypominam, że nawet w najbardziej złotych czasach C+ premiery poniedziałkowe były w większości na odstrzał. Męką jest oglądanie tego dzieła w 3D. Proporcje głębi są beznadziejnie zaburzone. Każdy, kto choć trochę wysuwa się do przodu, od razu ma końską szyję; drobny Japończyk filmowany z profilu ma plecy jak szafa, a odległość między pasażerami siedzącymi obok siebie w samochodzie jest przeogromna. I niech nikt mi nie mówi, że to świadomy zabieg, bo to tylko brak umiejętności technicznych. Radzę omijać to dzieło szerokim łukiem. Chyba że ktoś cierpi na bezsenność - to nudziarstwo uśpi nawet słonia z ADHD.

rass

straszne, ...że taki film pokazuje kanał premium.
Labirynt strachu
reżyseria:
Japonia, 2009
Grupę przyjaciół, Kena (Yuya Yagira), Motoko (Ryo Katsuji), Myiu (Erina Mizuno) i niedowidzącą Rin (Ai Maeda), łączy dramat z przeszłości. Gdy jako dzieci zwiedzali Nawiedzony Szpital, nieczynną atrakcję jednego z parków rozrywki, przepadła bez śladu ich przyjaciółka Yuki (Misako Renbutsu).
horror
Labirynt strachu
4,0 5 1 6