Warner Bros. Entertainment Inc.

PREMIERA

2014.10.25

CANAL+ PREMIUM

Labirynt

Prisoners

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 150 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzymający w napięciu thriller , a zarazem rozdzierająca serce opowieść o rodzicach, których dzieci nagle znikają. W obsadzie: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo i Paul Dano.

Święto Dziękczynienia. Spokojne przedmieścia. Zaprzyjaźnione rodziny Doverów i Birchów jedzą wspólnie świąteczny obiad. Sielanka kończy się gwałtownie, gdy okazuje się, że ich najmłodsze córki, sześcioletnia Anna (Erin Gerasimovich) i rok starsza Joy (Kyla Drew Simmons), zniknęły bez śladu. Dla obydwu rodzin zaczyna się koszmar. Śledztwo prowadzi błyskotliwy detektyw Loki (Jake Gyllenhaal). Aresztuje Alexa Jonesa (Paul Dano), którego samochód stał blisko miejsca, skąd zniknęły dzieci. Policja musi jednak wypuścić mężczyznę z braku dowodów. Keller Dover (Hugh Jackman) nie może się z tym pogodzić. Jest przekonany, że policja popełniła błąd i czuje, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Jego przyjaciel, Franklin Birch (Terrence Howard), jest również zrozpaczony zaginięciem córki, ale nie popiera działań Kellera, woli bardziej tradycyjne metody. Inaczej w obliczu tragedii zachowują się matki dziewczynek. Nancy Birch (Viola Davis) waruje w domu, Grace Dover (Maria Bello) całkowicie zamyka się w sobie, próbując odciąć się od bólu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że im dłużej trwają poszukiwania, tym bardziej zmniejsza się prawdopodobieństwo, że dzieci znajdą się całe i zdrowe.

"Labirynt" to thriller psychologiczny DENISA VILLENEUVE'A, reżysera nominowanego do Oscara za nieanglojęzyczne "Pogorzelisko". Przejmująca opowieść o rodzicach, których dzieci znikają nagle w pozornie najbezpieczniejszym momencie powstała na podstawie oryginalnego scenariusza Aarona Guzikowskiego. - To klasyczny trzymający w napięciu thriller, znakomicie napisany, z ciekawymi zwrotami akcji - mówi Hugh Jackman, wcielający się w postać Kellera Dovera, ojca zaginionej Anny Dover.- Ale to również film naprawdę rozdzierający serce, pokazujący, co dzieje się z człowiekiem i jego psychiką pod taką presją. Obok nominowanego do Oscara za "Nędzników" Jackmana, oddanego służbie, profesjonalnego policjanta gra Jake Gyllenhaal ("Tajemnica Brokeback Mountain"). Gwiazdorski zespół aktorski tworzą ponadto nominowani do Oscara Viola Davis ("Służące", "Wątpliwość") i Terrence Howard ("Pod prąd"), nominowana do Złotego Globu Maria Bello ("Historia przemocy", "Cooler") oraz zdobywczyni Oscara, Melissa Leo ("Fighter").

WASZE OPINIE

lars

Rzadko się zdarza żeby tego typu film był dobry od początku do końca.Przeważnie tak do 80% jest ok
a końcówka spaprana. Tym razem film jest w pełni dopracowany, pod względem logicznym i w
zasadzie każdym co tworzy film wybitny. Wielka szkoda że jest w sumie tak mało znany..

nowy user

Dobry wciagajacy film. Już dawno żaden pokazywany na canal+ mnie tak nie wkrecił. Polecam

Jacekturysta

Dokładnie. Znakomite kino. Na pewno film miesiąca, a może nawet roku. Pomimo swojej długości trwania, nie znudził mnie ani przez chwilę. Serdecznie polecam.
Labirynt
reżyseria:
USA, 2013
Trzymający w napięciu thriller , a zarazem rozdzierająca serce opowieść o rodzicach, których dzieci nagle znikają. W obsadzie: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo i Paul Dano.
thriller
Labirynt
4,3 5 1 152