Fox

PREMIERA

2005.12.24

CANAL+ PREMIUM

ŁAPCIE TĘ DZIEWCZYNĘ

Catch That Kid

USA/Niemcy, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tom Phillips (Sam Robards) jest z zamiłowania alpinistą. Podczas jednej z górskich wypraw ulega bardzo poważnemu wypadkowi i zostaje sparaliżowany. Nadzieją na wyzdrowienie jest bardzo kosztowna operacja.

Molly (Jennifer Beals), żona Toma, staje na głowie, by zdobyć potrzebne fundusze. Niestety bezskutecznie. Sytuacja ta martwi córkę Toma - 12-letnią Maddy (Kristen Stewart), która bardzo kocha ojca i nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. Zdeterminowana dziewczynka postanawia wziąć pieniądze z miejsca, w którym zawsze są, czyli z banku. Opracowany przez nią plan napadu zakłada ewolucje na linach i konieczność złamania bankowych kodów. Ale żadna z tych kwestii nie stanowi dla niej większej trudności, bo po ojcu odziedziczyła zdolności do wspinaczki, a po matce - specjalistce od systemów alarmowych - talenty techniczne. W napadzie ma jej pomóc dwóch zaufanych przyjaciół. Dla trójki odważnych desperatów żadne sejfy nie będą tajemnicą.

"Łapcie tę dziewczynę" określany jest czasem jako dziecięca wersja "Ocean's Eleven" lub "Mission: Impossible". To trzeci film w dorobku BARTA FREUNDLICHA, prywatnie męża Julianne Moore. Reżyser zadebiutował w 1997 dramatem komediowym "The Myth of Fingerprints", za który otrzymał Nagrodę Publiczności na FF w Deauville i nominację do Nagrody Jury na FF w Sundance. Rolę Maddy powierzono Kristen Stewart, która zadebiutowała kilka lat temu w filmie "Witamy w naszej dzielnicy". Młoda aktorka wystąpiła też m.in. w "Azylu", "Cold Creek Manor" i "Mrocznym dziedzictwie". W postaci jej filmowych rodziców wcieli się: Jennifer Beals i Sam Robards. Beals nominowana była dwie dekady temu do Złotego Globu za rolę we "Flashdance". W jej zróżnicowanym dorobku są tytuły, jak: "W bagnie Los Angeles", "Cztery pokoje", "Armia Boga II", "Ciało i dusza", "Turbulencja 2: Strach przed lataniem" i "Ława przysięgłych". Sam Robards jest synem pary wybitnych aktorów: Lauren Bacall i Jasona Robardsa. Najczęściej pojawia się w charakterystycznych rolach drugoplanowych, które zagrał m.in. w "Balladzie o Małym Jo", "Pret-á-Porter", "Grze o miłość", "Nad Złotym Stawem", "A.I. Sztucznej Inteligencji" i "Życiu jak dom".

WASZE OPINIE

anka

widziałam i nie żałuje. bardzo fajny film, szczególnie dla młodzieży

justyna

spoko film nie widzialam lepszego, moj ulubiony,pucie go przed 7 styvznia jeszcze raz BLAGAM!!!!!!!!!!!!!
ŁAPCIE TĘ DZIEWCZYNĘ
reżyseria:
USA/Niemcy, 2004
Tom Phillips (Sam Robards) jest z zamiłowania alpinistą. Podczas jednej z górskich wypraw ulega bardzo poważnemu wypadkowi i zostaje sparaliżowany. Nadzieją na wyzdrowienie jest bardzo kosztowna operacja.
film familijny
ŁAPCIE TĘ DZIEWCZYNĘ
3,9 5 1 27