PREMIERA

2013.04.13

CANAL+1

Lochy i Smoki. Księga Plugawego Mroku

Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Wlk. Brytania, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: film fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Rzecz dzieje się w baśniowym królestwie Izmer, w którym Dobro i Zło od wieków ścierają się ze sobą.

Świeżo mianowany paladyn Grayson (Jack Dreges) jako dziecko marzył o szlachetnym, honorowym życiu rycerza. Ale kiedy jego zakon został obrócony w pył, a na polu walki nie odnalazł ciała ojca, wszystko w życiu postanowił podporządkować jednemu celowi. Grayson, jedyny ocalały z rzezi, chce odnaleźć ojca - żywego bądź martwego. Żeby to osiągnąć, rezygnuje z młodzieńczych ideałów i dołącza do grupy czarnoksiężników i wojowników, którzy posługują się zupełnie innym kodeksem moralnym.

"Lochy i Smoki. Księga Plugawego Mroku" to trzecia część sagi "Lochy i smoki", którą w 2000 roku zapoczątkowała czesko-amerykańska produkcja. Wzięli w niej wówczas udział m.in. Jeremy Irons i Thora Birch. Historia zaczyna się jednak jeszcze wcześniej od gry "Dungeons & Dragons" (D&D), którą uważa się za prekursora gatunku fabularnych gier fantasy, tzw. RPG (role-playing game), posługujących się drobiazgowymi scenariuszami i figurkami przedstawiającymi bohaterów gry. Gra po raz pierwszy została wydana w 1974 roku, a zaprojektowali ją Gary Gygax i Dave Arneson. Od 2006 roku pozostaje najpopularniejszą i najlepiej sprzedającą się grą RPG. Dość powiedzieć, że według szacunków grało w nią już 20 milionów osób, które wydały na książki i wyposażenie do niej ponad miliard dolarów. W latach 80. "Dungeons & Dragons" stały się nawet bohaterem skandalu, kiedy na jego użytkowników padły oddalone potem oskarżenia o satanizm.

Reżyserem trzeciej części filmowej adaptacji "D&D" jest GERRY LIVELY, twórca "Lochów i smoków 2". Lively z zawodu jest operatorem, od dawna specjalizującym się w kinie fantasy i grozy ("Powrót żywych trupów 3", "Dzieci kukurydzy 3"). Główną rolę w "Lochy i Smoki. Księga Plugawego Mroku" zagrał Jack Derges, a towarzyszyła mu Eleanor Geck, znana m.in. z "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona.
Lochy i Smoki. Księga Plugawego Mroku
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2012
Rzecz dzieje się w baśniowym królestwie Izmer, w którym Dobro i Zło od wieków ścierają się ze sobą.
film fantasy
Lochy i Smoki. Księga Plugawego Mroku
5,0 5 1 1