Fox

PREMIERA

2010.09.15

CANAL+ PREMIUM

LÓD W SERCU

Winter of Frozen Dreams

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: kryminał /historyczny

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Madison w stanie Wisconsin, rok 1977. Barbara Hoffman (Thora Birch) z pozoru jest czarującą młodą dziewczyną. Podziwiana za inteligencję i ambicję błyskotliwa studentka biochemii wiedzie jednak podwójne życie.

Nikt z jej najbliższych nie podejrzewa, że pracuje jako prostytutka w miejscowym "salonie masażu". Pewnego zimnego grudniowego wieczoru wstrząśnięta Barbara powiadamia narzeczonego Jerry'ego (Brendan Sexton III) o przerażającym odkryciu, którego dokonała. Gdy wróciła do domu, na podłodze jej kuchni leżały zmasakrowane zwłoki. Jerry stara się ukryć ciało, zakopując je w śniegu, ale wkrótce informuje o wszystkim policję. Przybyły na miejsce zdarzenia detektyw Lulling (Keith Carradine) jest podejrzliwy wobec zeznań obojga. Jego zdaniem na nich właśnie spoczywa wina za popełnioną zbrodnię. Jak się okazuje, podejrzenia śledczego nie są bezzasadne.

Zdarzenia przedstawione w filmie "Lód w sercu" wydarzyły się naprawdę. Zbrodnia sprzed ponad trzydziestu lat pozostaje do dziś jedną z najbardziej osobliwych spraw kryminalnych w historii stanu Wisconsin. Barbara Hoffman, uniwersytecka prymuska i prostytutka w jednej osobie, okazała się być także morderczynią. Jej ofiarą padł nie tylko mężczyzna, którego zwłoki miała rzekomo znaleźć we własnej kuchni w grudniu 1977 roku, ale także inny, otruty kilka miesięcy później. O przypadku Hoffman stało się głośno w całych Stanach Zjednoczonych, bowiem jej proces - jako pierwszy w historii - doczekał się telewizyjnej transmisji. Uznana za winną, przebywa w więzieniu do dziś. Tę niecodzienną historię postanowił przenieść na ekranie reżyser ERIC MANDELBAUM do roli Barbary Hoffman udało się zaangażować Thorę Birch, jedną z najbardziej cenionych amerykańskich aktorek młodego pokolenia ("American Beauty", "Ghost World"). Co ciekawe, ojciec, a zarazem menedżer Birch, mający za sobą przeszłość w branży porno, domagał się, by być obecnym na planie podczas kręcenia sceny erotycznej z udziałem córki, czym zaskoczył całą ekipę filmową.

WASZE OPINIE

djkamikaze

piękna muzyka, dobre zdjęcia, ogląda się genialnie

Blue-Grey

Ciekawe studium inteligentnej psychopatii.
LÓD W SERCU
reżyseria:
USA, 2009
Madison w stanie Wisconsin, rok 1977. Barbara Hoffman (Thora Birch) z pozoru jest czarującą młodą dziewczyną. Podziwiana za inteligencję i ambicję błyskotliwa studentka biochemii wiedzie jednak podwójne życie.
kryminał /historyczny
LÓD W SERCU
3,0 5 1 3