PREMIERA

2006.01.13

CANAL+ PREMIUM

LOT W KOSMOS

Race to Space

USA/Niemcy, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Lata 60. XX wieku. Stany Zjednoczone ogarnia gorączka lotów kosmicznych. Naukowcy pracują nad statkami, które umożliwiałyby takie wyprawy.

Doktor Wilhelm Von Huber (James Woods) jest niemieckim emigrantem. Jego wybitny talent przyniósł mu w nowej ojczyźnie, którą stała się Ameryka sporą popularność. NASA zatrudnia go więc do prac przy pierwszym amerykańskim planie załogowych lotów kosmicznych. W ramach misji, nad którą pracują naukowcy z NASA, ma się odbyć eksperymentalny lot promu kosmicznego. Na jego pokładzie nie będzie jednak człowieka - jedynym pasażerem ma być szympans Mac. Przypadkowo dowiaduje się o tym kilkunastoletni syn doktora Von Hubera, Billy (Alex D. Linz). Nikt z zewnątrz nie powinien poznać tej tajemnicy, więc za jej dochowanie chłopiec otrzymuje małą "łapówkę": ma pracować przy szkoleniu szympansa. Opiekunką sympatycznego zwierzaka jest doktor Donnie McGuiness (Annabeth Gish). Młoda kobieta wspólnie z Billym przygotowuje Maca do samotnej podróży w kosmos. Chłopiec tak bardzo zżywa się z małpką, że nie wyobraża sobie ich rozstania.

"Lot w kosmos" to autentyczna historia misji kosmicznej Mercury-Redstone 2, która odbyła się w 1961 roku. Reżyserem i producentem filmu jest SEAN MCNAMARA. W jego filmografii znajdziemy takie tytuły, jak "Casper II: Początek straszenia", "Małolaty Ninja w lunaparku" czy serial "Świat nonsensów u Stevensów". W postać doktora Von Hubera wcielił się James Woods. Dwukrotnie nominowany do Oscara ("Salvador", "Duchy Mississippi") artysta to gwiazda filmów "Goście", "Tacy byliśmy", "Dawno temu w Ameryce", "Kasyno", "Nixon", "Duchy Mississippi", "Kontakt", "Straszny film 2", "Chłopaki mojego życia" czy "John Q". Rolę doktor McGuiness powierzono Annabeth Gish pamiętanej z tytułów "Mystic Pizza", "Wyatt Earp", "Kolacja z arszenikiem", "Nixon", "Piękne dziewczęta" oraz kultowego serialu "Z Archiwum X". Parze partneruje popularny aktor charakterystyczny William Devane ("Intryga rodzinna", "Maratończyk", "Człowiek widmo", serial "Stąd do wieczności").
LOT W KOSMOS
reżyseria:
USA/Niemcy, 2001
Lata 60. XX wieku. Stany Zjednoczone ogarnia gorączka lotów kosmicznych. Naukowcy pracują nad statkami, które umożliwiałyby takie wyprawy.
film familijny
LOT W KOSMOS
2,8 5 1 11