PREMIERA

2008.09.16

CANAL+ PREMIUM

LUBIĘ NIETOPERZE

Polska, 1985

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 76 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młoda i atrakcyjna Iza (Katarzyna Walter) prowadzi razem z ciotką sklep z osobliwościami. Z pozoru zwyczajna dziewczyna skrywa mroczną tajemnicę.

Jest wampirzycą, i aby zaspokoić żądzę krwi uwodzi i zabija mężczyzn niczym modliszka. Pewnego dnia Iza wystawia na sprzedaż serwis z motywem nietoperza. Jego nabywcą zostaje ceniony psychiatra Rudolf Jung (Marek Barbasiewicz). Młoda wampirzyca chce nakłonić naukowca do podjęcia się terapii, która wyleczyłaby ją z demonicznych skłonności. Tak nawiązuje się intrygująca relacja między lekarzem - sceptykiem a nie potrafiącą powstrzymać krwawych pragnień kobietą.

Film GRZEGORZA WARCHOŁA według scenariusza napisanego wraz z Krystyną Koftą podejmuje jedną z nielicznych w historii polskiego kina próbę stworzenia horroru z prawdziwego zdarzenia. Warto zaznaczyć, że twórcy produkcji postarali się, by efekt grozy wywołać głównie poprzez misterne zarysowanie mrocznej psychiki demonicznej bohaterki. "Lubię nietoperze" okazują się więc filmem równie niepokojącym, co zwichrowany umysł pięknej wampirzycy.

Z perspektywy ponad dwudziestu lat, które upłynęły od daty premiery należy uznać obraz Warchoła za ciekawy eksperyment z gatunkiem, w którym rodzimi filmowcy wciąż niezwykle rzadko próbują swych sił. W obsadzie horroru zobaczyć można m.in. Katarzynę Walter, uchodzącą wówczas za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek.

WASZE OPINIE

majsterek

Film uznany za jeden z najgorszych dokonań polskiej kinematografii lat 80. I słusznie. Główna bohaterka
stara się przekonać psychiatrę, że jest wampirem....

I chociaż w programie TV widnieje dopis HORROR to jednak nie ma się czego bać. Film sie nie klei, a
"wyleczenie" Izabeli z wampiryzmu.... ehh, szkoda gadać. Jedyny plus to dobra rola Marka Barbasiewicza,
facet zachował twarz.

Kubol1910

Na pewno wymyślił ten kto lubi nietoperze. Ale tytuł Nie za fajny..:) W sumie to moge sam wymyślać tytuły do różnych filmów. np: "Jestem Chory" albo "Mam katar" Ludzie to już wszystko umieją bezsensownego wymyślać ;] Pozdrawiam!

Bartolomeusz

Co za durny tytuł. Kto to wymyślił ? Szkoda, że nie dali "Lubię motyle", albo "Lubię papugi".
LUBIĘ NIETOPERZE
reżyseria:
Polska, 1985
Młoda i atrakcyjna Iza (Katarzyna Walter) prowadzi razem z ciotką sklep z osobliwościami. Z pozoru zwyczajna dziewczyna skrywa mroczną tajemnicę.
horror
LUBIĘ NIETOPERZE
3,7 5 1 13